Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Montaż krok po kroku - instrukcja

Zapoznaj się wcześniej dokładnie z wszystkimi krokami roboczymi.

Czy masz wszystko pod ręką? Czy wszystko jest jasne? To zaczynaj. Dasz radę!


Instrukcja montażu krok po kroku

  1. POMYŚLELIŚMY O WSZYSTKIM!

    Pomyśleliśmy o wszystkim, żebyś Ty nie musiał. Postępuj krok po kroku zgodnie z instrukcją - i wózek grillowy będzie gotowy. Dasz radę!

  2. MATERIAŁ

    Do wykonania wózka grillowego wykorzystaj europalety i „sklejkę na każdą pogodę”.

  3. NASZA RADA

    Niezależnie od tego, czy wykorzystasz znormalizowane europalety "EPAL" czy produkty jednorazowe - upewnij się, że palety mają standardowe wymiary 1200×800 mm i trzy listwy pośrodku

Do przeglądania pliku PDF potrzebny jest czytnik Adobe Acrobat Reader.
Text And Image Section

Przycinanie palet:


Zaznacz linie cięcia na wierzchu obu palet - pamiętaj, aby obliczyć grubość brzeszczotu. Za pomocą ręcznej piły tarczowej przetnij palety bezpośrednio wzdłuż środkowej stopy palety. Aby ułatwić sobie zadanie, za pomocą dwóch zacisków zamocuj na palecie prostą łatę lub kantówkę, która będzie stanowiła ogranicznik.

Text And Image Section

Następnie powtórz ten sam krok od spodu palet. W rezultacie otrzymasz dwie palety skrócone do 672,5 mm, które później utworzą rusztowanie dla ścian bocznych.

Text And Image Section

Przycięcie płyt i listew:


Jeśli docinasz płyty i listwy samodzielnie, najlepiej zacznij od płyt wymaganych na półki i drzwiczki. Najpierw zaznacz linie cięcia, a następnie za pomocą dwóch zacisków zamocuj listwę, która będzie stanowiła ogranicznik. Ułatwi to cięcie ręczną piłą tarczową prosto wzdłuż linii cięcia. Będziesz mógł łatwo kontrolować cięcie za pomocą zintegrowanego lasera.


Wskazówka: Aby zapobiec wcięciu się w blat roboczy, umieść dwie grube kantówki pod płytą i mocno je zaciśnij.

Text And Image Section

Następnie za pomocą wyrzynarki skróć dwie łaty dachowe do długości 1072 mm. Następnie zeszlifuj drzazgi pozostałe na krawędziach ciętych po piłowaniu, jednocześnie łamiąc krawędzie.


Aby uzyskać gładkie powierzchnie, przeszlifuj pocięte europalety i łaty dachowe. Najpierw użyj papieru ściernego o uziarnieniu 80, następne o uziarnieniu 120, a na końcu o uziarnieniu 180. Jeśli powierzchnie sklejki są już stosunkowo gładkie, użyj bezpośrednio papieru o uziarnieniu 120, a następnie wygładź papierem o uziarnieniu 180.

Text And Image Section

Montaż korpusu:


Najpierw ułóż „blat roboczy” na swojej powierzchni roboczej i umieść na nim skrócone palety pionowo po lewej i prawej stronie tak, aby bok 800 mm leżał płasko, a krótszy bok o długości 672,5 mm wystawał w górę.


Górne części palet powinny być skierowane zewnątrz, a dolne do wewnątrz. Upewnij się, że ścięte krawędzie palet znajdują się po obu stronach na dole.

Text And Image Section

Teraz wciśnij obie „półki” do wewnątrz środkowej i zewnętrznej „rozpórki” palet. Użyj przy tym dwóch zacisków na paletę. Teraz obróć konstrukcję tak, aby rozpórki, które są jeszcze wolne, znalazły się na spodzie płyty powierzchni roboczej.


Teraz zamocuj półki na paletach po drugiej stronie – ponownie za pomocą dwóch zacisków na płytę. Upewnij się, że wszystkie elementy są zlicowane z powierzchnią roboczą.

Text And Image Section

W odstępie 100 mm od zewnętrznej krawędzi palety umieść jeden ze wsporników łączących o wymiarach 40/50 mm (cztery wsporniki na płytę) i skręć wszystko razem wkrętami o wymiarach 3/12 mm.


Umieść skrócone łaty dachowe na obu dolnych „rozpórkach” palet i upewnij się, że znajdują się po tej stronie, która ma później stanowić tylną część grilla.

Text And Image Section

Ponieważ jest tu zbyt mało miejsca, aby przykręcić wsporniki do listew, przenieś wsporniki na listwy. Teraz przykręć po dwa wsporniki wkrętami o wymiarach 3,5/30 mm do dwóch łat dachowych. Następnie ułóż łaty dachowe z powrotem na miejsce i przykręć wsporniki do korpusu za pomocą wkrętów 3,5/30 mm. Na koniec zdejmij korpus z powierzchni roboczej i obróć go.

Text And Image Section

Przycinanie obudowy:


Najpierw skróć trzy z wszystkich 13 desek. W tym celu zaznacz wymaganą długość 1460 mm i przytnij deski wyrzynarką pod kątem prostym. Następnie potnij pięć z tych odcinków na węższe. Użyj zacisków śrubowych, aby zamocować jako podstawę cztery kantówki równomiernie rozmieszczone na powierzchni roboczej. Umieść po kawałku deski na jednym końcu każdej kantówki. Obcinana strona powinna licować z kantówką lub lekko wystawać poza nią.

Oba końce deski przymocuj do dwóch zewnętrznych kantówek każdorazowo za pomocą dwóch wkrętów 3,5/30 mm.

Text And Image Section

Teraz odetnij z desek następujące pasy: 1× bok ze piórem: 10 mm (na ostatnią deskę obudowy z tyłu), 2× bok z piórem: 18 mm (na obudowę boczną z przodu) i 2× bok z wpustem: 55 mm (na obudowę boczną z tyłu).

Text And Image Section

Za pomocą średniej gęstości płyty pilśniowej o grubości 12 mm (200/1000 mm) skróć pięć węższych i pozostałe 10 wciąż całych desek o długości 3000 mm do tej samej długości 1090 mm.


W tym celu dociśnij po jednej desce do kantówki i – równo z jej końcem – „płyty szablonu” i odetnij. Upewnij się, że podstawa piły jest umieszczona w taki sposób, aby odległość od „szablonu” do brzeszczotu wynosiła 90 mm.

Text And Image Section

Teraz utnij 20 desek o pełnej szerokości na obudowę - w sumie będzie to 25 desek.


Na koniec przeszlifuj przycięte na wymiar deski daglezji najpierw papierem o uziarnieniu 120, następnie papierem o uziarnieniu 180, a na koniec papierem o uziarnieniu 240.

Text And Image Section

Montaż obudowy:


Za pomocą dwóch zacisków zamocuj pierwszą deskę równo z paletą w lewym rogu tylnej części korpusu. Od wewnątrz – przez łaty dachowe – przykręć tą pierwszą deskę do korpusu każdorazowo za pomocą dwóch wkrętów 4/50 mm.


Następnie po kolei zamocuj równo kolejne deski we wcześniej zamontowane (wpust w pióro) i zabezpiecz je każdorazowo dwoma zaciskami. Aby przykręcić, ostrożnie umieść zaciski na piórze. Użyj płaskiego kawałka listwy do podłożenia, aby zabezpieczyć pióro przed pęknięciem. Podobnie jak pierwszą deskę, tak i wszystkie pozostałe deski z tyłu przymocuj do korpusu za pomocą dwóch wkrętów 4/50 mm na łatę.


Text And Image Section

W sumie zamontuj 10 „szerokich” i jedną wąską (bok z piórem skrócony o 10 mm) deskę z tyłu. Z boku za pomocą zacisków przymocuj wąską deskę (bok z wpustem skrócony o 18 mm) równo z przednią krawędzią palety. Zamocuj ją od wewnątrz każdorazowo za pomocą dwóch wkrętów 4/50 mm. Drugą i czwartą deskę przykręć na zewnątrz palety. Ponieważ na początku i na końcu palety znajdują się dwie deski jedna na drugiej, będziesz potrzebował wkrętów 4/50 mm do pierwszej i dwóch ostatnich desek oraz wkrętów 3,5/30 mm do pozostałych. Na koniec zamontuj pięć szerokich desek, a w tylnym narożniku kolejną wąską deskę (bok z wpustem skrócona o 55 mm). Montaż desek jest z obu stron identyczny.

Text And Image Section

Montaż kółek:


Odwróć korpus z obudową z powrotem do góry nogami i umieść płyty montażowe dla kółek do dużych obciążeń (o średnicy 150 mm, szerokości 50 mm, całkowitej wysokości 180 mm) na czterech zewnętrznych blokach palety. Dopasuj je do wewnętrznych krawędzi. Następnie zamontuj płyty montażowe każdorazowo czterema wkrętami 50 mm i podkładkami 5,3/20 mm na korpusie i ponownie go obróć.

Text And Image Section

Montaż uchwytów bocznych:


Teraz zamontuj uchwyty boczne, zaznaczając dwa punkty na ścianie bocznej na wysokości w odległości 250 mm od górnej krawędzi z przodu i z tyłu. Przytrzymaj uchwyt meblowy na środku zaznaczonej wysokości na bocznej ścianie i przenieś pozycję otworów na śruby mocujące. Wywierć otwory wiertłem do drewna o średnicy 4 mm, przykręć uchwyt i powtórz te czynności na drugim panelu bocznym.

Text And Image Section

Wykonanie maskownicy:


Aby wykonać maskownicę pokrywy i drzwi, skróć najpierw trzy z czterech zawiasów fortepianowych (zawiasów listwowych). Aby to zrobić, narysuj wymagany wymiar na zawiasie fortepianowym i zamocuj go między stołem a deską (użyj resztek drewna lub szablonu, którego już użyłeś) za pomocą dwóch zacisków. Przetnij zawias brzeszczotem do metalu w wyrzynarce. Następnie usuń zadziory z krawędzi cięcia papierem ściernym do szlifowania na mokro/na sucho o ziarnistości 120. Pozostaw jeden zawias fortepianowy o długości 1200 mm, jeden skróć do 1150 mm, a dwa do 780 mm. Aby przykręcić maskownicę do pokrywy, umieść zawias 1150 mm na krawędzi przyciętej sklejki na maskownicę o wymiarach 280/1150 mm i zabezpiecz wkrętami 3/12 mm.


Teraz narysuj linię równoległą do dłuższej krawędzi pokrywy w odległości 80 mm - najlepiej zrobisz to za pomocą linijki do znakowania. Zrób znak na końcach linii, każdy 25 mm od krawędzi. Umieść zewnętrzną stronę maskownicy pomiędzy oznaczeniami na tej linii i ponownie przykręć zawias fortepianowy od wewnątrz do pokrywy trzema wkrętami 12 mm.

Text And Image Section

Montaż pokrywy:


Najpierw złóż zawias fortepianowy 1200 mm i umieść go na górnej krawędzi tylnej ściany z prętem zawiasu skierowanym na zewnątrz. Następnie za pomocą ołówka przenieś otwory montażowe zawiasu na tylnej ścianie i wywierć je wstępnie wiertłem do drewna 3 mm.


Teraz umieść zawias fortepianowy na tylnej krawędzi spodniej części pokrywy i ponownie przymocuj go trzema wkrętami 12 mm. Ustaw pokrywę pionowo na górnej krawędzi tylnej ściany z zawiasem otwartym pod kątem prostym. Użyj wkrętów 3,5/30 mm, aby zamontować pokrywę na korpusie we wstępnie wywierconych otworach montażowych.

Text And Image Section

Aby zapobiec wypadnięciu pokrywy do tyłu podczas mocowania łańcucha pancernego, najlepiej dociśnij wózek grillowy do ściany.

Teraz otwórz pokrywę i podeprzyj. Następnie zaznacz punkt na pokrywie w odległości od 40 do 50 mm od krawędzi i tuż pod złożoną maskownicą po obu stronach. W każdym z tych punktów przykręć łańcuch o długości 500 mm do pokrywy każdorazowo za pomocą wkrętu 12 mm przez pierwsze ogniwo łańcucha.


Drugi koniec naprężonego łańcucha przykręcić w ten sam sposób do wewnętrznej strony korpusu - pokrywa powinna być lekko odchylona do tyłu podczas napinania łańcuchów

Text And Image Section

Montaż drzwi:


Podobnie jak w przypadku pokrywy, przytrzymaj jeden z zawiasów fortepianowych o długości 780 mm do korpusu, aby zamontować drzwi.


W tym celu złóż zawias i przytrzymaj go prętem zawiasu skierowanym na zewnątrz w odległości ok. 3 mm od płyty roboczej na krawędzi między deskami z daglezji a europaletą. Teraz przenieś otwory montażowe i wywierć je wstępnie wiertłem do drewna 3 mm.


Na koniec przykręć zawiasy 780 mm do płyty drzwi 580/800 mm za pomocą trzech wkrętów 12 mm.

Text And Image Section

W przypadku klamek drzwiowych narysuj linię 45 mm od krawędzi bocznej (kierunek klamki) i 45 mm od górnej krawędzi drzwi.


Następnie przytrzymaj uchwyty meblowe zgodnie z oznaczeniami, przenieś pozycje śrub mocujących i przewierć płytę drzwiową w tych miejscach wiertłem do drewna 4 mm. Użyj odpowiednich wkrętów, aby przymocować uchwyty.


Teraz zamontuj drzwi wkrętami 3,5/30 mm, a następnie przykręć magnesy drzwiowe do spodu blatu i ich odpowiedniki do drzwi.

Text And Image Section

Montaż grilla:


Jeśli używasz grilla gazowego, możesz schować butlę z gazem w przegrodach wózka grillowego. W tym celu wytnij za pomocą wyrzynarki wgłębienie o odpowiednim rozmiarze na środkowej półce Użyj wiertła Forstner 20 mm, aby w odpowiednim miejscu wywiercić w blacie otwór na wąż gazowy.

Text And Image Section

Wykończenie:


Na koniec wskazane jest zabezpieczenie powierzchni korpusu olejem. W tym celu za pomocą płaskiego pędzla nałóż odpowiedni olej do drewna na wszystkie powierzchnie zgodnie z instrukcjami producenta

GOTOWE. DAŁEŚ RADĘ!


Szacunek! Z takim wózkiem grillowym możesz rozpocząć sezon grillowy.

Nie ma to jak wrzucić kilka kiełbasek na ruszt i zaprosić sąsiadów i przyjaciół.

Udanej zabawy i jeszcze większego apetytu podczas grillowania!