Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Zrównoważone grillowanie, czyli o czym warto pamiętać przygotowując grill?

Sezon grillowy, czas: start! Ale zanim zasiądziemy do grillowania i zaczniemy zajadać się różnymi pysznościami, warto pomyśleć, jak takie grillowanie zorganizować. Warto bowiem sięgnąć po rozwiązania, które będą dobre nie tylko dla nas, ale także dla środowiska. Poznaj 5 ważnych zasad i przekonaj się, że dbanie o środowisko wcale nie jest takie trudne!

Text And Image Section

1. Przemyślane zakupy


Zanim przystąpisz do grillowania, zrób dobry plan. Zastanów się, jakie potrawy chcesz przygotować i dla ilu osób, a następnie zrób listę produktów, których potrzebujesz. Dzięki temu kupisz tylko to, co naprawdę jest Ci potrzebne i nie będziesz marnować jedzenia. Środowisko Ci za to podziękuje.

Text And Image Section

2. Papierowe kubki i talerze


Po pysznym grillowaniu nikomu nie chce się sprzątać. Dlatego wybierz jednorazowe, papierowe talerze i tacki oraz drewniane sztućce. Do napojów świetnie nadają się papierowe słomki.


A jeśli wybierzesz plastikowe kubeczki i aluminiowe tacki, pamiętaj, aby po skończonym grillowaniu ich nie wyrzucać, lecz ponownie wykorzystać i dać im drugie życie.

Text And Image Section

3. Co wrzucić na ruszt?


Karkówka, szaszłyki, kiełbasa - to najczęstszy wybór spośród produktów na grilla. Ale grillować można nie tylko mięso. Szukasz nowych pomysłów?


Wrzuć na ruszt rybę i warzywa lub sięgnij po produkty roślinne, które doskonale nadają się na grilla i świetnie smakują.


Może warto spróbować czegoś nowego? Dla środowiska i dla siebie. A na deser przygotuj coś słodkiego i pysznego, np. tort arbuzowy lub orzeźwiający, świeżo wyciskany sok.

Text And Image Section

4. Komarom dziękujemy


Uporczywe bzyczenie nad uchem i swędzące ukąszenia skutecznie mogą popsuć humor podczas grillowania. Warto zatem przygotować się na taką ewentualność. Nie stosuj jednak chemicznych produktów, lecz zastąp je naturalnymi - z kuchni i ogrodu.


Skutecznym odstraszaczem komarów są np. cebula i ocet. Przekrojoną cebulę możesz położyć na stole, a ocet postawić w miseczce. Jeśli chcesz użyć roślin wybierz: pelargonię, bazylię, miętę, kocimiętkę, lawendę lub liście pomidorów. Skutecznym sposobem jest także skórka z cytryny umieszczona obok zapalonego knota - cytrusowy zapach również odstrasza komary.

Text And Image Section

5. Papier, metal, szkło, czyli... segregacja odpadów


Po skończonej imprezie warto pamiętać, aby wszystkie odpady odpowiednio posegregować i wrzucić do właściwych pojemników. Papier, metal, szkło, bioodpoady - wspólnie zadbajmy o środowisko.