Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

10 narzędzi dla każdego

Narzędzia dla każdego: 10 narzędzi, które mogą się przydać w każdym domu!

Nasze codzienne funkcjonowanie w obrębie gospodarstwa domowego możemy ułatwić sobie poprzez dobór odpowiednich narzędzi. Dzięki niektórym sprzętom nie tylko zaoszczędzimy cenny czas, ale wręcz sprawimy, że obowiązki staną się przyjemnymi, gospodarskimi rytuałami. Oto 10 urządzeń, które mogą naprawdę sporo zmienić!

1. Odkurzacz kominkowy

1. Odkurzacz kominkowy

Posiadanie kominka to marzenie wielu osób. Ci, którzy mogą się nim cieszyć na co dzień, wiedzą, że odgłos płonącego drewna i przyjemne ciepło, które daje kominek, są nieocenione. Jak jednak o wszystko, o kominek również należy odpowiednio zadbać. Jedną z najbardziej żmudnych czynności jest oczyszczanie jego wnętrza z popiołu. Czy to jednak powinno być wystarczającym powodem, by rezygnować z przyjemności i przywileju spędzania miłych wieczorów w blasku ciepłego i bezpiecznego ognia?

Na ratunek może przyjść odkurzacz kominkowy 1200 W Parkside. Odkurzanie popiołu zwykłym, nieprzystosowanym sprzętem zwiększa ryzyko uszkodzenia się urządzenia. Odkurzacz kominkowy został jednak stworzony z myślą o tym konkretnym zadaniu specjalnym. Służy on wyłącznie do ciężkiej, brudnej i niewdzięcznej pracy, dlatego jego konstrukcja jest solidna, a działanie bardzo wydajne. Odkurzacz o pojemności 18 litrów z metalowym wężem z osłoną z tworzywa sztucznego doskonale poradzi sobie z pozostałościami po wypalonym drewnie. Moc zasysania ok. 16,5 kPa (165 mbar) i dwupoziomowy system filtrów ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej to niezawodne rozwiązanie do codziennego użytku.

Czy przyda się wyłącznie w sezonie jesienno-zimowym? Ależ skąd! Resztki po letnim grillu również można posprzątać odkurzaczem kominkowym.

2. Wielofunkcyjne narzędzie akumulatorowe

2. Wielofunkcyjne narzędzie akumulatorowe

Tego typu sprzęty mają szerokie zastosowanie w różnych pracach. Niektórzy mówią, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. W kontekście nowoczesnych narzędzi wielofunkcyjnych nie jest to jednak prawdą. Odpowiednia konstrukcja i łatwa rotacja końcówek szybko zmienia przeznaczenie tych niezwykłych warsztatowych gadżetów.

W ofercie Parkside możemy spotkać kilka różnych urządzeń wielofunkcyjnych. Sprzętem przydatnym na przykład przy obróbce drewna jest wielofunkcyjne urządzenie akumulatorowe do cięcia z serii Parkside X12V Team z baterią litowo-jonową 12V (2,0 Ah). Jest zdolne pracować przez długi czas. Zwarta, ergonomiczna obudowa z antypoślizgowym uchwytem typu softgrip, samoostrzące się ostrze, 3-stopniowy wskaźnik stanu akumulatora, przód urządzenia z wizualną prowadnicą linii cięcia, to tylko niektóre z zalet tego sprzętu. Na wyposażeniu znajduje się szybka ładowarka (60 minut). W zestawie otrzymujemy 2 ostrza tnące (w tym 1 wstępnie zamontowane), 2 klucze do śrub z łbem walcowym o gnieździe sześciokątnym (3 mm/4 mm).

Parkside Performance oferuje bardziej zaawansowane narzędzie wielofunkcyjne, które może okazać się bardzo przydatne w piłowaniu, przecinaniu, zeskrobywaniu i szlifowaniu. Mowa o akumulatorowym narzędziu 20 V. Jedną z największych jego zalet jest wszechstronne zastosowanie techniki drgań, które okaże się bardzo przydatne przy wielu różnych pracach. Czym różni się od wyżej wymienionego urządzenia? Przede wszystkim obecność silnika bez szczotek sprawia, że jest ono o wiele bardziej wytrzymałe i zdolne do cięższych zadań. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na płynnie regulowaną liczbę drgań z łagodnym rozruchem, możliwość bardzo łatwej wymiany akcesoriów bez użycia narzędzi, zmienność kierunku roboczego, antypoślizgowy uchwyt, wytrzymałą głowicę metalową, oświetlenie LED przedmiotu obrabianego z 10-sekundowym wydłużeniem czasu świecenia po wyłączeniu, 3-stopniowy wskaźnik stanu naładowania. Akumulator jest kompatybilny jest ze wszystkimi urządzeniami z serii Parkside Performance oraz Parkside 20V Team.

A gdybyśmy mieli jakiekolwiek wątpliwości i problemy z kreatywnym wykorzystaniem niniejszych sprzętów, dziś mamy do dyspozycji bogatą i darmową wiedzę internetową. Wielu specjalistów oraz miłośników majsterkowania chętnie i z własnej woli dzieli się różnymi patentami, które spokojnie możemy wykorzystać w obrębie naszych działań.

3. Myjka ciśnieniowa

3. Myjka ciśnieniowa

Dzięki myjce ciśnieniowej w szybki i bezproblemowy sposób doprowadzimy do ładu nie tylko nasz samochód, rower czy większe zabawki ogrodowe dla dzieci. Wyczyścimy także kostkę brukową, elewację budynku czy nawet dach. Woda pod ciśnieniem skutecznie usuwa zabrudzenia, docierając do trudno dostępnych miejsc. Cały proces odbywa się szybko i bardzo efektywnie. Na naszych oczach otoczenie nabiera blasku i zmienia się nie do poznania.

Myjka ciśnieniowa stanowi bardzo przydatne urządzenie, które posiada zdolność koncentrowania strumienia wody pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie w łatwy sposób wyczyścić wiele elementów naszego gospodarstwa domowego. Parkside ma w swojej ofercie trzy myjki ciśnieniowe o różnej mocy i różnorodnymi akcesoriami, więc z pewnością każdy może wybrać tę, która będzie dla niego rozwiązaniem idealnym.

4. Nagrzewnica ceramiczna

4. Nagrzewnica ceramiczna

Tego typu urządzenie możemy określić „profesjonalnym termowentylatorem”. Służy do błyskawicznego nagrzewania wyziębionych pomieszczeń. Nic bowiem tak łatwo nie podnosi odczuwalnej temperatury jak natychmiastowe ocieplenie powietrza. Jeśli więc dysponujemy pomieszczeniem warsztatowym lub garażowym, w którym szybko chcielibyśmy poprawić warunki, nagrzewnica ceramiczna będzie najlepszym ze wszystkich tymczasowych rozwiązań. Na dłuższą metę bardziej ekonomiczne może się okazać centralne ogrzewanie, ale nie wszędzie opłaca się je instalować.

W ofercie Parkside znajdziemy nagrzewnicę ceramiczną o mocy 3000 W. Jest to kompaktowa dmuchawa elektryczna z wydajnym i trwałym elementem grzewczym PTC. Płynnie regulowany termostat zapewnia bezpieczeństwo i utrzymywanie temperatury na stałym poziomie. Dodatkowo działa on także na poziomie automatycznego wyłączania, gdyby zaszło zagrożenie przegrzania. Latem możemy wyłączyć generowanie temperatury i stosować urządzenie jako wentylator. Konstrukcja nagrzewnicy jest stabilna, wzbogacona o uchwyt do przenoszenia i antypoślizgowe nóżki. Obudowa została wyposażona w obustronną kratkę ochronną.

5. Wiertarka

5. Wiertarka

Możemy być zdziwieni, jak bardzo posiadanie wiertarki potrafi zmienić wyzwania, przed którymi przyjdzie nam stanąć: od powieszenia nowego lustra, obrazu, szafki, półek po drobne elementy, które muszą być solidnie przymocowane do ściany. Jaką wiertarkę wybrać? Bardzo wygodną opcją może okazać się urządzenie akumulatorowe. Czy będzie to wiertarka z udarem, czy bez, zdecydujemy sami, ale z pewnością warto przemyśleć zakup tej bardziej zaawansowanej opcji. Dlaczego? Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebować większej mocy i większych możliwości urządzenia.

W ofercie Parkside znajdziemy właśnie takie urządzenie akumulatorowe. Służy przede wszystkim do wydajnej obróbki betonu i kamienia, ale precyzyjnie poradzi sobie także z mniej wymagającymi zadaniami. Posiada: 3-stopniowy wskaźnik stanu akumulatora, zintegrowane oświetlenie robocze LED, antypoślizgową rękojeść Softgrip, uchwyt wiertarski zgodny z systemem SDS-plus, płynną regulację siły uderzenia i prędkości obrotowej za pomocą uchwytu dźwigniowego. W zestawie znajdziemy szybką ładowarkę (60 minut) z automatycznym wyłączaniem ładowania.

6. Wkrętarka

6. Wkrętarka

Szybko zrozumiemy, jak przydatnym jest narzędziem, kiedy staniemy w obliczu wyzwania, jakim będzie odkręcenie solidnie przymocowanych śrub lub wkrętów. Spotkamy je przecież nie tylko przy elementach wyposażenia domu, ale również w urządzeniach elektrycznych. Dzięki dobrze dobranej wkrętarce skręcenie dodatkowej komody lub szafki zajmie nam zdecydowanie mniej czasu niż wtedy, kiedy mielibyśmy to robić tradycyjnym śrubokrętem. Ponadto będziemy mieć pewność, że zostało to wykonane naprawdę solidnie. Przyda się także przy drobnym majsterkowaniu. W Lidlu znajdziemy wkrętarki z serii X 20V Team oraz X 12V Team, jak również wkrętarkę przewodową.

Możemy zdecydować się na akumulatorową wiertarko-wkrętarkę Parkside. Służy ona do efektywnego wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu i tworzywie sztucznym. Oparta jest o mocny silnik PARKSIDE-SPEEDMASTER z przekładnią 2-biegową. Szybko mocujący uchwyt wiertarski z metalu z blokadą promieniową, włącznik/wyłącznik z bezstopniową regulacją liczby obrotów i zatrzymywaniem (Quickstop), zintegrowana lampka robocza LED, 3-stopniowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora zapewnią komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Szybka ładowarka z automatycznym wyłączaniem nasyci akumulator energią w zaledwie sześćdziesiąt minut.

Do wyboru mamy także akumulatorową wkrętarkę z udarem. Cechuje ją automatyczny mechanizm udarowy o wysokiej sile. Urządzenie z powodzeniem może być wykorzystywane przy ciężkich zadaniach z metalem i drewnem. Zintegrowana lampa robocza LED, 3-zakresowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora, magnetyczny uchwyt bitów, antypoślizgowy uchwyt i obudowa, praktyczne mocowanie do paska zapewnią nam bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Ładowarka nasyci akumulator energią w godzinę. A ci, którzy lubią porządek, mogą liczyć na poręczną walizkę do przechowywania urządzenia.

7. Odkurzacz do liści

7. Odkurzacz do liści

Każdy właściciel działki lub nawet małego ogrodu doskonale wie, że utrzymywanie swojego miejsca na Ziemi w ładzie to często syzyfowa praca. Mamy sporo obowiązków i prac do wykonania, jeśli chcemy, by otaczająca nas przestrzeń wyglądała tak, jak sobie tego zażyczymy. Jednym z najbardziej zajmująch aspektów jest kwestia liści spadających z drzew. Niektórzy właściciele działek karczują więc wszystko, co popadnie, a potem zostają bez błogiego cienia letnią porą i osłoną od wiatru, gdy przychodzi jesień. Dlatego rozwiązania radykalne są całkowicie bez sensu.

Z pomocą, przynajmniej w kontekście sprzątania liści, przychodzi nam odkurzacz ogrodowy Parkside o mocy 3000W. Cechują go: mocna dmuchawa, wydajna funkcja zasysania i bardzo sprawny rozdrabniacz. Zbieranie liści jest wyjątkowo łatwe dzięki dużemu otworowi wlotowemu. Możemy płynnie regulować obroty, a efektywny mechanizm tnący z metalowymi nożami z powodzeniem zmniejsza objętość wciąganych liści. Do urządzenia podłączony jest pojemny worek o pojemności 55 litrów, który po uprzątnięciu możemy łatwo otworzyć. By ułatwić prace, do odkurzacza zainstalowano pas, który zakłada się na ramię, a jego długość możemy regulować. Wytrzymały silnik o mocy 3000 W sprawia, że liście zasysane są z prędkością 320 km/h!

8. Odkurzacz do pracy na sucho i mokro

8. Odkurzacz do pracy na sucho i mokro

Utrzymanie domu, garażu lub warsztatu w czystości często jest niełatwym zadaniem. Jeśli powierzchnia jest w jednym miejscu zakurzona, w drugim brudna i mokra, nie możemy użyć do tych powierzchni zwykłego, nieprzystosowanego do pracy na mokro odkurzacza. Często więc uciekamy się do sprzątania manualnego, które jest niezwykle czasochłonne i męczące.

Zwykle odkurzacze, które mamy w domach, to urządzenia mogące pracować jedynie na sucho. Sprzętem, które poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, jest odkurzacz przemysłowy, czyli taki, dzięki któremu pozbędziemy się piasku, błota i rozlanego napoju. Niestety często zdarza się, że sumy, jakie życzą sobie producenci tego typu urządzeń, są zawrotne. Na szczęście z pomocą przychodzi firma Parkside, proponując doskonałe jakościowo rozwiązanie, w niewiarygodnie niskiej cenie. Mowa o odkurzaczu Parkside z dwudziestolitrowym pojemnikiem, mocy 1300 W i możliwości… wypompowywania wody. A to tylko niektóre z cech tego sprzętu. Możliwość pracy na sucho oraz odkurzania mokrego brudu czyni go prawdziwym przyjacielem domu.

9. Elektryczna piła łańcuchowa

9. Elektryczna piła łańcuchowa

Jest to bardzo przydatny sprzęt, który sprawi, że prace ogrodowe polegające na wycince drzew i krzewów przebiegną jeszcze sprawniej. Przyda się jednak nie tylko w ogrodzie, ale również przy szybkiej obróbce drewna, gdy np. będziemy chcieli przygotować materiał do kominka lub na ognisko. Urządzenie Parkside zostało zaprojektowane tak, by każdy poradził sobie bez problemu z jego obsługą. Oczywiście trzeba zachować podstawowe środki ostrożności, ale obsługa tego sprzętu jest o wiele łatwiejsza niż powszechnie się wydaje. Elektryczna piła łańcuchowa Parkside jest bardzo poręczna i posiada odpowiednie systemy zabezpieczeń. Dzięki tej pile nie tylko wytniemy bardziej kłopotliwe drzewa i krzewy, ale także w szybki i łatwy sposób przygotujemy drewno do kominka na całą zimę.

W ofercie znajdziemy również piłą spalinową oraz akumulatorową

10. Kompresor z zestawem końcówek

10. Kompresor z zestawem końcówek

Kompresor to urządzenie, które posiada zdolność sprężenia powietrza i oddania go z taką mocą, że w szybki sposób jesteśmy w stanie napompować wszystko, co napompowania wymaga. Ponadto podłączymy do niego wszystkie urządzenia pneumatyczne. Możemy zdecydować się na opcje akumulatorową lub podłączaną do sieci. W ofercie firmy Parkside znajduje się kilka różnych kompresorów. Jego użycie będzie zależeć od końcówki, którą wybierzemy.

Posiadanie własnego kompresora to nieoceniona wygoda. Dlatego dobrze mieć pod ręką taki sprzęt. Napompujemy nim nie tylko koła samochodowe, ale również te rowerowe. Przed rodzinną wycieczką możemy hurtowo i w parę minut zadbać o ciśnienie we wszystkich jednośladach. Kompresorem również uzupełnimy zapas powietrza w piłkach dmuchanych, zabawkach i innych akcesoriach, z których napełnianiem trzeba się naprawdę namęczyć, jeśli zdecydujemy się działać przy użyciu pompki manualnej

Ponadto kompresor jest urządzeniem, które umożliwi nam korzystanie z narzędzi pneumatycznych takich jak pistolet do piaskowania, pneumatyczna szlifierka, nożyce matrycowe czy pneumatyczna piła. W ofercie Parkside znajdziemy również zszywacz na sprężone powietrze czy wielofunkcyjne urządzenie pneumatyczne.