Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Pieluchy czy pantsy? Kiedy przejść na pieluchomajtki?

Pieluchy czy pantsy? Kiedy przejść na pieluchomajtki?

Moment, kiedy maluszek przestaje korzystać z pieluch lub pieluchomajtek, nie następuje automatycznie z chwilą, gdy zaczyna korzystać z nocniczka. Okres pieluchowania może trwać nawet do 3. roku życia. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, do których należą właśnie pieluchy oraz pieluchomajtki. Jaka jest pomiędzy nimi różnica? Kiedy przejść z pieluch na pieluchomajtki? Co będzie odpowiednie dla dziecka?Pieluchy towarzyszą dziecku od pierwszych chwil życia. Odpowiedni dobór rozmiaru stanowi dla rodziców duże wyzwanie. Pielucha dziecięca powinna być chłonna, wytrzymała i wygodna, sprawdzać się w dzień, ale też w nocy, tak aby nie zaburzać spokojnego snu maluszka. To jednak niejedynie wyzwania, jakie stoją przed pieluchami. Kiedy Wasz maluszek rośnie, wraz z nim rosną jego wymagania. Mały odkrywca staje się coraz bardziej ruchliwy i ciekawy świata. W takich sytuacjach zakładanie pieluch może stać się dla rodziców dużym wyzwaniem. Warto wtedy rozważyć używanie pantsów, czyli pieluchomajtek, których założenie jest mniej skomplikowane podczas spontanicznego ruchu dziecka. Jak więc widać, każdy rodzic ma wybór. Warto przemyśleć obie opcje i wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadać na Wasze potrzeby.

Text And Image Section

Pieluchy jednorazowe – czym są?

Niemowlę przewijane jest kilkanaście razy na dobę. Nic więc dziwnego, że pieluchy to jeden z poważniejszych wydatków, z jakim mierzą się rodzice. Wybór pieluch jednorazowych jest wygodną opcją. Po zużyciu wystarczy je po prostu wyrzucić do kosza. Należy jednak pamiętać, że pieluchy to produkt, z którego dziecko korzysta przez cały czas, zarówno w dzień, jak i w nocy. Co to właściwie oznacza? Rodzice powinni szukać takich produktów, które łączą wysoką jakość z bezpieczeństwem użytkowania, ale także doskonałą ceną. Takie właśnie są pieluszki Lupilu PREMIUM, które otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, a także zostały przebadane dermatologicznie w instytucie Dematest.


Kluczowe jest częste przewijanie dziecka. Pełna pielucha to dla malucha dyskomfort i ciężar. Gdy musi dźwigać zbyt ciężką pieluchę, może to doprowadzić do problemów z jego funkcjonowaniem. Pełna pielucha przestaje także spełniać jedną ze swoich podstawowych funkcji – przestaje być chłonna. Doprowadzić to może do jej przeciekania. Dodatkowo pieluchy, które nie są zmieniane wystarczająco często, mogą powodować podrażnienia oraz odparzenia skóry dziecka.

Text And Image Section

Pantsy (pieluchomajtki), czyli...

Pieluchomajtki – zwane też pantsami – spełniają wszystkie te funkcje, które spełniają pieluchy. Są więc chłonne, umożliwiają maluszkowi swobodę ruchów podczas dnia i spokojny sen w nocy. Zrobione są tak, aby żadne nieczystości nie wydostały się na zewnątrz. Na czym więc polega różnica między pieluchami a pantsami? Te drugie prócz podstawowych korzyści zapewniają też szczególną wygodę związaną z ich zakładaniem. Pieluchomajtki wciąga się tak jak zwykłe majtki. Jest to niezwykle przydatne, gdy dziecko jest szczególnie ruchliwe i zmiana klasycznych pieluch może być dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. Pantsy można ściągać jak bieliznę lub jednym ruchem rozerwać boczki, następnie pieluchomajtki zwinąć, zakleić taśmą i wyrzucić do kosza. Całość przebiega sprawnie i bardzo szybko!


Pieluchomajtki to także idealne rozwiązanie dla dzieci, które są w trakcie nauki korzystania z nocnika. Dzięki możliwości zsunięcia pantsów łatwiej jest im nauczyć się samodzielnego korzystania z bielizny oraz przyzwyczaić się do konieczności jej ściągnięcia przed korzystaniem z nocnika, a na dalszym etapie z toalety.

KUP TERAZ!

Pieluchy jednorazowe i pantsy – podobieństwa i różnice

Przyjrzyjmy się zatem bliżej różnicom pomiędzy pieluchami a pantsami.

Sposób zakładania

W tym przypadku obie opcje mają swoje plusy i minusy. Pieluchy wymagają leżącej pozycji dziecka, co nie zawsze jest tak łatwe do uzyskania. Ich zakładanie nie wymaga jednak całkowitego rozbierania malucha, a tylko od pasa w dół. Pantsy są natomiast zakładane na stojąco, co może być dobrym rozwiązaniem w przypadku ruchliwych dzieci.


Sposób zapinania

Pieluchy zapinane są na rzepy. W tym przypadku należy sprawdzać, czy nie są one zapięte zbyt mocno, aby nie krępowały ruchów dziecka. Pantsy Lupilu PREMIUM mają miękką i elastyczną taśmę, która zapewnia idealne dopasowanie do ciała malucha.


Sposób ściągania

Pieluchy są ściągane poprzez rozpięcie rzepów. Pieluchomajtki można ściągnąć przez rozerwanie boków lub przez ściągnięcie w dół jak w przypadku zwykłych majtek. Pantsy Lupilu PREMIUM mają dodatkową taśmę, która ułatwia zamykanie zawartości pantsów po ich zdjęciu.


Krępowanie ruchów dziecka

Zdarza się, że pieluchy mogą krępować ruchy dziecka. Dlatego ważne jest to, aby uważnie zapinać ich rzepy. Pantsy Lupilu PREMIUM nie krępują ruchów, ponieważ mają elastyczną taśmę, dzięki której dostosowują się do kształtu ciała dziecka i zapewniają mu swobodę ruchów.


Dla kogo?

Pieluchy są odpowiednie od momentu narodzin dziecka. Pieluchomajtki z założenia przeznaczone są dla starszych dzieci. Jednak pasują na dzieci ważących powyżej 8 kg, czyli od około 9. miesiąca życia.

Pantsy Lupilu PREMIUM dostępne są w 3 rozmiarach, odpowiednich dla poniższych przedziałów wagowych dziecka:


- pantsy 4 maxi Lupilu PREMIUM, 8-15 kg,

- pantsy 5 junior Lupilu PREMIUM, 12-17 kg,

- pantsy 6 extra large Lupilu PREMIUM, 15+ kg.


Dla rodziców ważne jest również połączenie jakości i ceny. Tę potrzebę zaspokajają pantsy Lupilu PREMIUM, które doskonałą jakość łączą z atrakcyjną ceną. Dlatego to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców.


Wybór jest więc sprawą bardzo indywidualną. Dla starszych dzieci pieluchomajtki mogą być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż pieluchy. Dzięki łatwości ich naciągania i zsuwania dla niecierpliwych lub bardzo ruchliwych maluszków będzie to prawdziwy strzał w dziesiątkę.


Text And Image Section

Kiedy przejść z pieluch na pieluchomajtki?

Każde dziecko jest inne i czas przejścia z pieluch na pieluchomajtki należy traktować bardzo indywidualnie. Może zdarzyć się również tak, że dziecko będzie wolało pieluchy i to właśnie przy tym wyborze pozostaną jego rodzice.


W pełnej rozmiarówce pantsów Lupilu PREMIUM każdy rodzic znajdzie te idealne, dopasowane do potrzeb dziecka. Pantsy Lupilu PREMIUM dostępne są wyłącznie w sklepach Lidl: stacjonarnie oraz na www.lidl-sklep.pl. Poznaj je i spraw, by stały się częścią Waszej wspólnej przygody. Niech ułatwiają codzienność w roli rodzica i wspierają maluszka na każdym etapie rozwoju.