Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Pieluchy dla niemowlaka: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pieluchy dla niemowlaka: na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Są tak blisko delikatnej skóry Twojego maluszka: przez cały dzień i całą noc! Powinny więc zapewniać wygodę i wspierać spokojny sen, tak ważny dla komfortu i rozwoju małego dziecka. Pieluszki to nieodłączni towarzysze dziecięcej codzienności. Jednak ich wybór, szczególnie gdy mowa o pierwszych pieluszkach i tych dedykowanych kilkutygodniowym dzieciom, często stanowi spore wyzwanie dla rodziców.


Na jakie pieluchy dla noworodka i niemowlaka postawić, by mieć pewność, że wybieramy te najlepsze? Jakie cechy powinny mieć dobre pieluchy jednorazowe?


W naszym artykule gromadzimy ważne wskazówki, skupiając się na tym, co najważniejsze – na potrzebach dziecka. Podpowiadamy, jakie pieluchy dla noworodka sprawdzą się najlepiej w swojej roli i jakich błędów uniknąć podczas poszukiwania idealnych pieluszek.

Text And Image Section

Pieluchy dla niemowlaka i noworodka – na co zwrócić uwagę?


Chociaż rodzice debiutujący w nowej życiowej roli często słyszą zdanie: "małe dziecko-mały problem", szybko przekonują się, że w kwestii wyboru pieluszek dla noworodka i niemowlaka zagadek jest na starcie znacznie więcej niż oczywistości. Dzieje się tak z kilku powodów.

Po pierwsze: noworodki mają szczególne potrzeby. Dedykowane im pieluszki powinny wyjątkowo starannie chronić okolicę pępka (w pierwszych dniach dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pieluszek z wycięciem w tym miejscu) i troszczyć się o wrażliwą skórę dziecka, która dopiero buduje swoje bariery ochronne. Specjalne wycięcie chroniące okolicę pępka posiadają pieluszki Lupilu PREMIUM w rozmiarach 1 i 2.


Po drugie: pierwsze tygodnie życia dziecka wiążą się z naprawdę częstym przewijaniem. Noworodek może zużywać ok. 8-10 pieluszek na dobę. Jego układ pokarmowy dopiero się rozwija – dla rodzica oznacza to przygodę z kilkukrotnym zmienianiem pieluszki w ciągu dnia. Na tym etapie, w trosce o domowe wydatki, warto poszukać pieluch, które łączą doskonałą jakość z atrakcyjną ceną. To właśnie cecha pieluszek Lupilu PREMIUM, z którymi zadbasz zarówno o potrzeby dziecka, jak i o rodzinny budżet.


Po trzecie: zdarza się, że producenci pieluszek dla dzieci stosują różne systemy rozmiarów i niejednolite nazewnictwo technologii oraz cech. Porównywanie ich między sobą często sprawia, że rodzice, zamiast wiedzieć coraz więcej, gubią się w nadmiarze informacji. Właśnie dlatego chcemy jak najlepiej przybliżyć im cechy dobrej pieluszki dla noworodka i niemowlaka oraz wyjaśnić, na jakie potrzeby odpowiada każda z tych cech!

KUP TERAZ!

Text And Image Section

Jakie pieluchy dla noworodka i niemowlaka? Najważniejsze cechy!


Wspomnieliśmy o trzech ogólnych zasadach wyboru dobrej pieluchy dla niemowlaka – czas więc na szczegółowy poradnik rodzica, w którym zgromadzimy jeszcze więcej wskazówek. Na jakie cechy pieluch dla dzieci zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie pieluchy dla noworodka i niemowlaka wybrać, by mieć pewność, że troszczymy się o potrzeby maluszków, które dopiero przyszły na świat?

  • dobry skład (bez alergenów i szkodliwych substancji) – by całodzienny i całonocny kontakt skóry dziecka z pieluszką był maksymalnie bezpieczny. To istotne na każdym etapie rozwoju dziecka, ale wyjątkowo ważne dla rodziców noworodków i niemowlaków, którzy przykładają szczególną wagę do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry maluszków. Do produkcji pieluszek Lupilu PREMIUM nie zastosowano chloru cząsteczkowego, lateksu, substancji zapachowych, czy alergenów z listy 26 potencjalnych alergenów sklasyfikowanych przez Komisję Europejską. Dociekliwi rodzice mogą również prześledzić cechy i funkcje poszczególnych surowców, z których składa się pieluszka Lupilu.
  • jakość potwierdzona testami i certyfikatami – rekomendacje innych rodziców i polecenia pochodzące z blogów parentingowych bywają cennymi wskazówkami dla tych, którzy nie są przekonani, jakie pieluchy dla noworodka wybrać. Jednak gdy chodzi o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort dziecka, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z opiniami i certyfikatami wydanymi przez niezależne instytucje (np. Instytut Matki i Dziecka) oraz upewnić się, czy pieluszki zostały poddane testom dermatologicznym. Pewność dobrego wyboru zyskujemy, decydując się na pieluszki Lupilu PREMIUM, które uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, zostały przebadane przez zewnętrzne, niezależne laboratorium i posiadają certyfikat Dermatest.
  • odpowiednio dobrany rozmiar – to bardzo ważna cecha dobrze dobranej pieluszki dla noworodka i niemowlaka. Wybierając pieluchy dla dzieci, należy kierować się podawanym przez producenta rozmiarem (najczęściej określanym za pomocą skali 1-6) i kategorią wagową (czyli tym, ile waży dziecko i czy mieści się w przedziale wyszczególnionym na opakowaniu). Noworodki i niemowlęta korzystają z pieluszek w rozmiarze 1 (NEW BORN), 2 (MINI) oraz 3 (MIDI).
  • elastyczne falbanki – by to, co gromadzi pieluszka zawsze zostawało w środku. Dobrze zaprojektowane falbanki przy nóżkach i plecach zapobiegną wydostawaniu się zawartości pieluszki na zewnątrz, a ponadto zapewnią dziecku większą swobodę ruchów. Chociaż niemowlęta pierwsze próby raczkowania i chodzenia wciąż jeszcze mają przed sobą, ich rozwój ruchowy zaczyna się znacznie wcześniej. Warto o tym pamiętać, wybierając pieluszki dla noworodka.
  • mocne rzepy – to lepsza przyczepność po założeniu pieluszki, którą zapewniają haczyki ułożone na rzepie pod różnymi kątami. Pieluchy Lupilu wyposażone są w rzepy MULTIFLEX, które utrzymują pieluchę na miejscu nawet wtedy, gdy rodzic musi odkleić je na chwilę w trakcie przewijania, by przykleić rzep w innym miejscu. Dodatkowo rzepy są umocowane do miękkich, elastycznych boczków, które umożliwiają odpowiednie dopasowanie pieluszki do potrzeb każdego maluszka.
  • wskaźnik wilgotności – intuicja, która podpowiada, że czas na zmianę pieluszki przychodzi z czasem i wynika ze stopniowo doskonalonej praktyki przewijania. Debiutujący w nowej roli rodzice noworodków i niemowlaków na pewno chętnie skorzystają z funkcji wskaźnika wilgotności. Pozwala on jeszcze lepiej zadbać o komfort maluszka: wiesz, kiedy dziecko ma sucho (wskaźnik w kolorze żółtym), a kiedy mokro (wskaźnik w kolorze niebieskim). To duże ułatwienie na start, które oferują rodzicom właśnie pieluszki Lupilu PREMIUM.
  • stosunek jakości do ceny – duże zapotrzebowanie na pieluszki w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka może oznaczać spore wydatki. Może, ale nie musi. Warto poświęcić czas na znalezienie jakościowych pieluszek dostępnych w cenie, która nie będzie obciążeniem dla rodzinnego budżetu. Te cechy łączą w sobie Lupilu PREMIUM dostępne w pełnej rozmiarówce, on-line lub w sklepach stacjonarnych Lidl.
Text And Image Section

Przewijanie niemowlaka – o czym należy pamiętać?


Wiesz już, jakie pieluchy dla noworodka i niemowlaka wybrać, by odpowiedzieć na potrzeby maluszka: opisaliśmy szczegółowo ich cechy i wspomnieliśmy, dlaczego każda z nich jest istotna. A co z przewijaniem? Jemu też poświęcimy kilka słów. Dobra pieluszka to bowiem połowa sukcesu – równie ważne są umiejętności i wiedza rodzica, który ją zmienia. O czym warto pamiętać?

  • częstotliwość przewijania – jak często przewijać noworodka? Do pewnego stopnia pozostanie to zawsze kwestią indywidualną, ale szacuje się, że częstotliwość przewijania maluszka do pierwszego miesiąca życia pokrywa się z częstotliwością karmienia. Można przyjąć, że rodzice powinni być gotowi na zmianę pieluszki co 2-3 godziny. Oczywiście należy to zrobić szybciej (najlepiej od razu), jeśli dziecko się wypróżni. A po czym poznać, że pieluszka jest mokra? Podpowie Ci to kolor wskaźnika wilgotności stosowanego w pieluszkach Lupilu PREMIUM, który stopniowo zmienia kolor z żółtego (sucho) na niebieski (mokro). Kwilenie, płacz i wiercenie się również mogą być sygnałem, że czas na przewijanie.
  • oczyszczanie i nawilżanie – po zdjęciu zużytej pieluszki należy zadbać o higienę skóry dziecka, dokładnie myjąc ją lub wycierając za pomocą chusteczek nawilżanych dla niemowląt (np. Lupilu Ultra Sensitive lub Natural Care z 99% składników pochodzenia naturalnego). Gdy upewnimy się, że jest czysto, możemy pozwolić maluszkowi na kilka chwil bez pieluszki – to oddech dla skóry, który zmniejsza ryzyko potencjalnych odparzeń. By im zapobiec, należy stosować również preparaty (kremy lub maści), które zawierają substancje łagodzące podrażnienia. Cienka i dobrze rozprowadzona warstwa takiego środka uchroni malca przed bolesnymi reakcjami skóry, która może reagować w ten sposób na kontakt z moczem.
  • prawidłowe zakładanie – ważne z dwóch powodów: praktycznego (by pieluszka pozostała na miejscu i nie przepuszczała wilgoci) i związanego z komfortem dziecka. Zbyt ciasne zapięcie rzepów ogranicza swobodę ruchów maluszka, uciska brzuszek i może powodować powstawanie otarć i mikroranek. Po przewijaniu sprawdź, czy między brzuszkiem dziecka a przylegającym do niego materiałem pieluszki zostało trochę luzu. W ciągu dnia (np. po karmieniu) brzuszek się powiększa, a w nocy może się nieco zmniejszyć. Kilka milimetrów przestrzeni rozwiąże problem zbyt ciasno i zbyt luźno założonej pieluszki . Pamiętajmy również o prawidłowym wywinięciu na zewnątrz falbanek bocznych – w ten sposób zapewniamy dziecku komfort i zapobiegamy przeciekaniu.

Decyzja o wyborze idealnych pieluszek, choć może wydawać się trudna na starcie, staje się łatwiejsza dzięki merytorycznym wskazówkom i produktom, które powstają z myślą o potrzebach dziecka. Właśnie takie są pieluszki Lupilu PREMIUM, dostępne wyłącznie w sklepach Lidl. Znajdź je w sklepie stacjonarnym lub na www-lidl-sklep.pl i odkryj wszystkie cechy idealnej pieluszki dla niemowlaka.