Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Jak w niebanalny sposób obchodzić Dzień Babci i Dziadka przypadający odpowiednio 21 i 22 stycznia? Doskonałym pomysłem może być świętowanie z bliskimi Ci osobami w atmosferze bliskości i radosnej zabawy. Poznaj kilka pomysłów na miłe spędzenie czasu z dziadkami, który będzie dla nich o wiele cenniejszy niż kupione upominki.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Jakie nietypowe laurki na Dzień Babci i Dziadka można zrobić wspólnie z seniorami?
  • W jaki sposób przygotować rodzinną sesję dla babci i dziadka?
  • Z jakich prezentów na Dzień Babci i Dziadka najbardziej ucieszą się Twoi bliscy?
  • Co podarować babci i dziadkowi, którzy są aktywni i nie lubią bezczynności?


Nietypowa laurka na Dzień Babci i Dziadka

Text And Image Section

Szukasz wyjątkowego prezentu dla babci i dziadka? Nie chcesz jednak stawiać na sztampowe drobiazgi? Zaproponuj seniorom, abyście wspólnie spędzili czas i mogli kreatywnie go spożytkować. Ciekawym pomysłem może być zrobienie pamiątkowego albumu całej rodziny. Przygotuj zdjęcia wszystkich członków familii, a następnie umieśćcie je w albumie albo przyklejcie na brystol i stwórzcie drzewo genealogiczne.


Z pewnością będzie to doskonały moment na powspominanie wspólnie przeżytych chwil i rozmowy o przeszłości. Taką nietypową laurkę sprezentuj później dziadkom, aby mogli w chwilach tęsknoty spojrzeć na rodzinne fotografie i twarze tych, których kochają najbardziej.

Rodzinna sesja zdjęciowa na Dzień Babci i Dziadka

Text And Image Section

Kolejną propozycją dla seniorów z okazji ich święta jest rodzinna sesja fotograficzna. Do wyboru masz dwie opcje. Możesz wynająć profesjonalne studio i poprosić fotografa o zrobienie Wam pamiątkowych zdjęć. Sesja może też odbyć się w plenerze. Druga i nieco tańsza wersja takiej niespodzianki to zorganizowanie planu zdjęciowego własnym sumptem.


Wystarczy odpowiednio zaaranżować domową przestrzeń albo wybrać urokliwe miejsce na dworze i samodzielnie wykonać pamiątkowe fotki. Jeżeli mają być na nich wszyscy członkowie rodziny, wystarczy użyć samowyzwalacza w aparacie albo smartfonie. Taka pamiątka wcale nie musi być nudna. Aby wprowadzić element zabawy, śmiechu i rozluźnić atmosferę, możecie się przebrać albo zrobić śmieszne miny. Koniecznie wydrukuj później grupowe zdjęcie dla dziadków i wręcz je w ozdobnej ramce.

Piosenka na Dzień Babci i Dziadka, wierszyk albo czas spędzony w rodzinnym gronie

Zdecydowana większość dziadków pęka z dumy, kiedy wnuczęta przygotowują dla nich nietypowe prezenty. Do tej kategorii można zaliczyć napisanie słów piosenki do znanej melodii albo zabawnego wierszyka o seniorach. Takie miniprzedstawienie można upamiętnić na telefonie i przesłać nestorom rodu, co z pewnością wywoła w nich ogromną radość za każdym razem, kiedy tylko włączą nagranie.


Inny pomysł to zabranie bliskich na koncert, do kina, teatru lub np. na kawę i spacer po pięknej okolicy. Warto pamiętać, że dla dziadków najdroższe są chwile spędzane z bliskimi i celebrowanie wolnego czasu. Jeżeli masz ograniczony budżet, postaw na miłe momenty w gronie rodzinnym i zaproponuj np. grę w kalambury czy planszówki, partyjkę szachów albo oglądanie z dziadkami wspólnie wybranego filmu familijnego.

Co na Dzień Babci i Dziadka? SPA, voucher albo wspólne gotowanie!

Twoi dziadkowie nie należą do osób, które spędzają jesień życia w sposób bierny? Zaproś ich na weekendowy wyjazd pełen atrakcji! Zabierz babcię i dziadka do SPA lub sanatorium, gdzie będą mogli zrelaksować się, dobrze zjeść i zażyć regenerujących ciało i ducha kuracji. Warto też spróbować zrealizować marzenia seniorów związane z ich zainteresowaniami. Dobrym pomysłem będzie podarowanie vouchera, który babcia lub dziadek wykorzysta w dogodnym momencie i zrobi coś dla siebie – np. pójdzie na kurs językowy albo zacznie chodzić regularnie na basen. Do koperty z takim prezentem dołącz krótkie życzenia na Dzień Babci i Dziadka, aby spersonalizować podarunek.


Jeżeli chcesz zrobić wrażenie na seniorach, zorganizuj wspólne gotowanie! Wybierz przepis, który znajdziesz w Kuchni Lidla, przygotuj potrzebne składniki i przyrządźcie w prosty sposób znakomite danie.

Chcesz, aby chwile spędzone z babcią i dziadkiem były niezapomniane? Poznaj produkty z naszej oferty, które mogą sprawdzić się jako dodatek do głównego prezentu. Być może czekoladki, dobra herbata albo gadżety poprawiające zdrowie i dobre samopoczucie sprawią dodatkową radość Twoim bliskim!