Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Wyprawka dla psa – co kupić?

Pojawienie się w domu psa to duże wydarzenie dla wszystkich domowników. Aby cały proces przebiegł bez niespodzianek, warto się przygotować na obecność futrzaka. Jak skompletować wyprawkę dla psa? Sprawdź listę produktów i zadbaj o to, aby Twój pupil od samego początku miał wszystko to, czego potrzebuje!

O czym przeczytasz w artykule:

 • Co kupić dla psa na początek?
 • Dodatkowe akcesoria dla czworonożnych pupili– co jeszcze się przyda?

Wyprawka dla psa – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Text And Image Section

Szykujesz się na przyjęcie psa pod swój dach? Bez względu na to, czy to szczeniak, czy może starszy pupil, warto skompletować dla niego odpowiednią wyprawkę. Na pewno musi znaleźć się w niej jedzenie, czyli:

 • karma dla psa dopasowana do jego wieku i potrzeb,
 • przysmaki do stosowania jako nagrody i motywacja podczas nauki czystości czy zabawy oraz sposób na wzmacnianie innych pozytywnych zachowań,
 • naturalne gryzaki, np. ser himalajski, ucho królicze, kości dopasowane do wieku psa itp., aby umożliwić psu rozładowanie energii i stresu.

Psia wyprawka - must have

Poza jedzeniem jest też kilka innych akcesoriów, bez których trudno uznać, że jesteś gotowy na przyjęcie czworonoga do swojego domu. Wyprawka dla psa powinna zawierać wszystko to, co pozwoli się mu poczuć się jak u siebie, znaleźć swój kąt do odpoczynku oraz miejsce na zabawę. Ważne są też rzeczy, które ułatwią Ci proces wychowawczy oraz pielęgnacyjny Twojego pupila.


Psia wyprawka powinna obejmować:

Text And Image Section

Legowisko

Jednym z podstawowych elementów jest legowisko. Każdy futrzak potrzebuje swojego miejsca, w którym będzie czuł się bezpiecznie i nauczy się, że to właśnie tam ma odpoczywać. Nawet jeśli planujesz, że zwierzak będzie spał z Tobą w łóżku, rezygnowanie z legowiska nie jest rozsądnym pomysłem. Warto w nie zainwestować, aby pupil miał gdzie pobyć sam i się zregenerować oraz odizolować od wszystkich bodźców. Posłanie powinno być wygodne oraz dopasowane do rozmiarów zwierzaka. Niektórzy właściciele psów decydują się na zakupienie modelu legowiska z zadaszeniem (np. w postaci domku) lub umieszczenie miejsca do spania w klatce kennelowej.

Text And Image Section

Miski dla psa!

Jedna miska dla pupila to za mało, dlatego od razu należy zakupić dla niego zestaw dwóch misek. Ta z wodą powinna być cały czas dostępna dla zwierzaka i Twoim zadaniem jest pilnować, aby zawsze była w niej świeża woda. Druga miska przeznaczona na jedzenie powinna być podawana tylko w porach karmienia. Poza tym czasem należy ją chować, aby piesek nie miał do niej dostępu. W przeciwnym razie pupil może się buntować lub bardzo intensywnie szukać pożywienia w pustej misce, co będzie prowadzić do frustracji i złości. Może to poskutkować problemami behawioralnymi, np. nadmiernym bronieniem zasobów.

Text And Image Section

Smycz dla psa

Wyprowadzanie psa na pełnoprawne spacery powinno zacząć się dopiero, gdy zwierzak będzie miał komplet szczepień. Jest to zalecane ze względu na ograniczenie ryzyka złapania przez niego chorób zakaźnych. Jednak już od samego początku pobytu pupila w Twoim domu możesz zabierać go na krótkie wyjścia, aby zapoznawał się z otoczeniem. Smycz na pewno Ci to ułatwi. Przy jej zakupie zwróć koniecznie uwagę na szerokość taśmy i przeznaczenie wagowe podawane przez producenta. Dzięki temu spacery będą nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Text And Image Section

Obroża lub szelki dla psa

Smycz oczywiście należy do czegoś przypiąć. Może być to obroża lub szelki. Wybór w tej kwestii najczęściej zależy od właściciela psa i preferencji samego czworonoga. Są jednak przypadki, w których jedno z rozwiązań będzie lepsze i zdrowsze dla psiaka ze względu na jego budowę. Np. w przypadku buldogów francuskich czy mopsów zaleca się zakładanie szelek zamiast obroży, aby zapewnić zwierzęciu komfort i bezpieczeństwo. Zarówno jedną, jak i drugą opcję należy dopasować do rozmiarów pieska nie tylko pod kątem obwodu, ale też szerokości taśmy.

Text And Image Section

Szczotka do sierści

Wyczesywanie psa to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Dotyczy to zarówno czworonogów o krótkim, jak i długim włosiu. Psiaki zmieniają sierść dwa razy do roku, aby dostosować swoje futro do panujących warunków atmosferycznych. Ważne jest, aby wyczesywać wypadającą sierść regularnie. Zapewni to komfort termiczny zwierzakowi i przyczyni się także do jego pięknego wyglądu. Do wyboru znajdziesz klasyczne szczotki oraz specjalne rękawice do wyczesywania.

Text And Image Section

Gryzaki i inne zabawki

Może wydawać się, że zabawki nie są bardzo istotnym elementem wyprawki dla psa, jednak jest zupełnie odwrotnie. Jeśli chcesz uczyć swojego pupila od samego początku, aby nie gryzł mebli, butów czy innych rzeczy, które nie są do tego przeznaczone, koniecznie musisz zapewnić mu alternatywę. Gumowe kości i piłki, szarpaki ze sznurka, przytulanki i inne zabawki to idealne rozwiązanie. Wprowadzając je od pierwszych dni psa w Twoim domu, łatwiej będzie Ci nauczyć go, aby nie niszczył mieszkania.

Akcesoria, które warto dokupić do wyprawki psa

Text And Image Section

Oferta produktów dla zwierząt jest niezwykle rozbudowana. Szeroki wybór akcesoriów pozwala na dopasowanie wyprawki do wymagań właścicieli pupili oraz do potrzeb zwierzaków. Wszystko po to, aby zapewnić im maksymalny komfort i bezpieczeństwo, a także odpowiednie atrakcje i wsparcie ich rozwoju.


Decydując się na przyjęcie do swojego domu psa, poza podstawowymi produktami, mogą Ci się przydać także:


 • mata do samochodu lub transporter,
 • miska spowalniająca lub mata do lizania,
 • obroża LED,
 • adresówka,
 • zabawki interaktywne i strategiczne,
 • miska podróżna.

Pamiętaj, że nie wszystkie produkty dostępne na rynku przydadzą Ci się od razu. Wiele z nich będzie przydatnych dopiero w późniejszym okresie, gdy zwierzak podrośnie i poczuje się swobodnie w nowym miejscu. Obserwuj zachowanie swojego psa, oceniaj jego potrzeby i określaj swoje wymagania. Na tej podstawie kupuj kolejne akcesoria i gadżety, które mogą przydać się w życiu pod jednym dachem z czworonożnym przyjacielem.