Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Nieważne, czy to ogród angielski, czy plac zabaw – wygląd zależy od odpowiedniej pielęgnacji! Nasze wskazówki powinny pomóc Ci uniknąć najczęstszych błędów.

Trawnik - jak prawidłowo kosić?

1. Koś przynajmniej raz w tygodniu.

1. Koś przynajmniej raz w tygodniu.

Dzięki powtarzanemu cięciu, trawy rozgałęziają się u podstawy, a powierzchnia pozostaje ładna i gęsta.


2. Wysoka prędkość, ostre ostrze

Przyjrzyj się uważnie powierzchniom cięcia. Mocno postrzępione powierzchnie cięcia trawy świadczą o tym, że nóż jest tępy.


Ważna jest również prędkość obrotowa silnika. Im szybciej nóż się obraca, tym płynniej przebiega cięcie.

3. Nie koś, gdy jest mokro.

3. Nie koś, gdy jest mokro.Mokre liście i łodygi nie zostaną czysto skoszone. W wilgotnych warunkach nie można również uzyskać jednolitego profilu koszenia, ponieważ skoszona trawa skleja się i nie trafia całkowicie do kosza.

4. Nie chodź po nieskoszonym trawniku.

4. Nie chodź po nieskoszonym trawniku.Podczas koszenia trawnika poruszaj się tylko po skoszonej powierzchni. Jeżeli trawa przed skoszeniem zostanie podeptana, nie będziesz mógł jej skosić na jednakową wysokość.

Żywopłot - jak prawidłowo przyciąć?

Text And Image Section

Zanim przebudzi się wiosna, zabierz się szybko za przycinanie


Najlepszą formą na żywopłot jest profil trapezowy - o szerokiej podstawie i wąskiej koronie. Boki przycinane pod kątem mają tę zaletę, że wystarczająca ilość promieni słonecznych dociera również do dolnych liści. Żywopłot nigdy nie powinien być węższy u dołu niż u góry, w przeciwnym razie sam będzie rzucał na siebie cień.