Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Blender: ręczny czy kielichowy?

Blender: ręczny czy kielichowy? Jaki wybrać i jakie jest ich zastosowane?

Właściwie dobrany i użytkowany blender ułatwia wiele kuchennych prac, daje więcej możliwości przy eksperymentowaniu z kolejnymi daniami, może nawet inspirować do odkrywania zupełnie nowych pomysłów na koktajle, zupy, sosy czy dipy. Najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami blenderów: ręcznym oraz kielichowym. Jakie są ich wady i zalety, do czego mogą się przydać i który z nich wybrać?

Blender ręczny - jak działa i do czego służy?

Blender ręczny to niewielkie, lekkie, mobilne urządzenie kuchenne, którego zadaniem jest miksowanie i rozdrabnianie różnego rodzaju produktów spożywczych. Doskonale nadaje się do destrukturyzacji i miksowania miękkich produktów, warzyw, owoców. Jego budowa jest niezwyke ergonomiczna. Bazowe urządzenie składa się z podstawowej obudowy skrywającej silnik oraz z nasadki miksującej. Wymaga trzymania podczas blendowania, choć w praktyce okazuje się być to bardzo skutecznym sposobem.


Blender ręczny występuje również w bardziej rozbudowanych zestawach. Wówczas możemy liczyć nie tylko na różne rodzaje końcówek, przeznaczonych do różnorodnych celów, ale czasem także na specjalny pojemnik z miarką, dostosowany do głównego urządzenia tak, by pracowało ono jak najbardziej efektywnie. Jednak każdy znawca tematu doskonale wie, że nawet najprostszym rodzajem blendera ręcznego jesteśmy w stanie w kuchni wykonać prawdziwe cuda. Jednak jeśli użytkownik pragnie wejść w temat głębiej i postawić na różnorodność oraz elastyczność, rekomendowane jest zaopatrzenie się w bardziej zaawansowany zestaw.

Zalety blendera ręcznego:

Text And Image Section

Wygoda użytkowania

Mały, poręczny, składany. Ergonomiczny kształt sprawia, że możemy manipulować blenderem w dowolny sposób, miksując np. zupę jeszcze w garnku, bez konieczności przelewania jej do odrębnego naczynia, co czasem bywa bardzo kłopotliwe.

Uniwersalny

Dzięki blenderowi ręcznemu możemy przygotować wiele typów potraw: zupy, sosy, szejki, dipy, polewy, a nawet domowe lody.

Prosty w obsłudze

Zwykle mamy do czynienia z łatwym i przejrzystym systemem sterowania: prostymi przyciskami, stopniowaniem obrotów, regulacją mocy. Dodatkowo to my sami manipulujemy główną częścią urządzenia, kontrolując siłę nacisku i kierunek mieszania

Łatwe czyszczenie

Czyszczenie takiego urządzenia jest niezwykle łatwe. Wystarczy dokładnie przepłukać nasadkę miksującą pod kranem, najlepiej tuż po jej użyciu, by resztki pokarmów nie zdążyły zaschnąć.

Ilość zajmowanego miejsca

Nawet w najmniejszej kuchni spokojnie znajdziemy na niego miejsce. Dodatkowo fakt, że można go łatwo rozmontować i zmontować zwiększa aspekt elastyczności tego sprzętu

Cena

Zwykle blender ręczny występuje w bardzo atrakcyjnych wariantach cenowych. Może być więc świetnym urządzeniem na start: dla studenta, dla początkującego kucharza, ale także dla kogoś, kto chce mieć przydatny sprzęt i nie wydać dużo. Wiele osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania w rozsądnej cenie wybiera właśnie blender ręczny.

Mobilność

Nie tylko zajmuje mało miejsca w kuchni. Zajmuje również mało miejsca w… torbie. Można go zabrać ze sobą na wakacje i nie rezygnować z przyjemności przyrządzania ulubionych potraw, gdy jesteśmy daleko od domu.

Kultura pracy

Blender ręczny jest urządzeniem z małym silnikiem, a zatem pracuje relatywnie cicho, co dla wielu osób ma duże znaczenie.

Blender kielichowy - jak działa i do czego służy?

Blender kielichowy inaczej zwany stacjonarnym, lub stojący. Służy do tych samych celów, co blender ręczny. Zwykle jednak posiada większy silnik, o większej mocy, większe noże tnące, a zatem jest w stanie lepiej poradzić sobie z lodem i innymi twardszymi komponentami. Dzięki niemu przygotujemy nie tylko koktajle, ale również skruszymy lód, czy przyrządzimy masło orzechowe domowej roboty.

Budowa:

W dużym uproszczeniu blender kielichowy składa się z dwóch podstawowych elementów: podstawki, skrywającej silnik, zaopatrzonej zwykle w pokrętło regulujące siłę lub prędkość obrotów i inne przyciski programujące oraz z kielicha, w którym odbywa się rozdrabianie. Zwykle podstawkę zwieńcza obrotowy gwint, pasujący do tego, który znajduje się u dołu kielicha, napędzający noże. W zależności od konstrukcji, spotykamy się jeszcze z elementami uszczelniającymi, nakładkami, zaworami i innymi elementami. Zasadniczo jednak, pod względem konstrukcyjnym liczy się przede wszystkim podstawa z silnikiem i kielich z nożami rozdrabniającymi.

Text And Image Section

Bardzo atrakcyjny wygląd

Jeśli blender kielichowy jest dobrze zaprojektowany, może stanowić prawdziwą ozdobę kuchni. Podobnie jak korzystnie prezentujący się ekspres do kawy. Każdy nasi goście widzą, że jesteśmy osobami nowoczesnymi, dbającymi o zdrowy styl życia i pozornie mało istotne detale, które w całości są w stanie zbudować profesjonalny i współczesny wizerunek.

Większa moc, większe pole działania

Blender kielichowy posiada większą moc i większe noże, więc jest w stanie dokładnie zmiksować nawet najbardziej oporne składniki. Nadaje się np. do kruszenia lodu.

Hermetyczna konstrukcja

Konstrukcja blendera kielichowego chroni naszą kuchnię przed zabrudzeniem w czasie miksowania. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy przelać do blendera kielichowego gorącą substancję, na przykład zupę, warto ją najpierw odrobinę ostudzić.

Większe bezpieczeństwo

Ukryte noże, pracujące w zamkniętym kielichu, gwarantują większe bezpieczeństwo pracy- nie mamy z nimi bezpośrednio do czynienia podczas blendowania potraw.

Blender ręczny i blender kielichowy – co je różni?

  • Wielkość - blender ręczny zajmuje znacznie mniej miejsca w kuchni niż blender kielichowy. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien być jednak dyktowany naszymi potrzebami i tym, jak często mamy zamiar korzystać z blendera. Jeśli ulubione koktajle chcemy przyrządzać kilka razy w tygodniu, warto pomyśleć o blenderze kielichowym, jeśli jednak myślimy o ugotowaniu zupy-krem raz na jakiś czas, to blender ręczny może okazać się dla nas najlepszym wyborem.
  • Czyszczenie - obydwa blendery powinno się czyścić tuż po ich użyciu. Blender kielichowy należy rozkręcić i zadbać o to, by doczyścić wszystkie jego elementy – noże, uszczelki, kielich. Jest to nieco bardziej czasochłonne niż czyszczenie blendera ręcznego, jednak bardzo proste.
  • Moc - z reguły blendery kielichowe mają nieco większą moc niż blendery ręczne. Wiąże się to również z głośnością pracy, ale i możliwościami urządzenia.
  • Kontrola pracy - przy blenderze ręcznym to my kierujemy końcówkę blendującą na substancję, którą chcemy rozdrobnić. Blender kielichowy wystarczy po prostu włączyć i wybrać odpowiednią

Blender ręczny Silvercrest

W ofercie marki Silvercrest znajdziemy różnego rodzaju blendery i urządzenia miksujące. Prawdziwym hitem są blendery ręczne. Dlaczego tak chętnie są wybierane?

Text And Image Section

Design

Lubimy urządzenia, które nie tylko doskonale wykonują czynności, do których są przeznaczone, ale również są po prostu ładne. Dbamy o przestrzeń wokół nas, dokładamy wszelkich starań, by była praktyczna, ale również estetyczna, dlatego też design urządzenia jest dla nas równie istotny.

Funkcjonalność

Kompaktowe, poręczne, elastyczne i łatwe w obsłudze. Tymi kilkoma słowami można podsumować ręczne blendery Silvercrest. Możemy je łatwo umyć, schować, przenieść. Bardzo łatwo się nimi operuje podczas blendowania.

Wydajny i wytrzymały silnik

Mimo niewielkich rozmiarów urządzenia zostały zaprojektowane tak, by niczego im nie brakowało. A już na pewno tak, by dysponowały mocnym, płynnym i zwartym silnikiem, który przetrwa niejedno twarde zadanie.

Łatwa obsługa

Blender ręczny jest niezwykle prosty w obsłudze. Nakładamy na część z silnikiem końcówkę z nożami, wybieramy tryb pracy i… gotowe!

Różne modele, dostępne w wielu wzorach, kolorach i z różną mocą silnika, dostosowują się do naszych potrzeb. Niektóre z nich dysponują wymiennymi nasadkami (np. do puree). Wszystkie oparte są o bardzo ostre i wydajne noże z wysokojakościowej stali szlachetnej. Wszystkie są lekkie i ergonomiczne. Uchwyty zostały zaprojektowane tak, by praca z tymi sprzętami była bezpieczna i lekka.

Ręczny czy kielichowy - który wybrać?

Wszystko zależy nie tylko od naszych preferencji, ale także od miejsca w naszej kuchni oraz tego, co chcemy w nim przyrządzać i jak często. Spróbujmy je porównać, choć należy pamiętać, że różnice w modelach poszczególnych rodzajów blenderów mogą być dość spore.

1. Łatwość miksowania.

  • Blender ręczny - wymaga manualnej kontroli, ale dzięki temu mamy większy wpływ na strukturę miksowanej materii. Jesteśmy w stanie lepiej panować nad stopniem rozdrobnienia, ale również, w zależności od modelu, mieć wpływ na finalną formę substancji. Ogromnym plusem jest fakt, że można miksować bezpośrednio w garnku, lub w misce.
  • Blender kielichowy - warto wygospodarować specjalnie wyznaczone dla niego miejsce, szczególnie jeśli mamy zamiar korzystać z urządzenia regularnie.

2. Ilość zajmowanego miejsca

  • Blender ręczny - wymaga manualnej kontroli, ale dzięki temu mamy większy wpływ na strukturę miksowanej materii. Jesteśmy w stanie lepiej panować nad stopniem rozdrobnienia, ale również, w zależności od modelu, mieć wpływ na finalną formę substancji. Ogromnym plusem jest fakt, że można miksować bezpośrednio w garnku, lub w misce.
  • Blender kielichowy - warto wygospodarować specjalnie wyznaczone dla niego miejsce, szczególnie jeśli mamy zamiar korzystać z urządzenia regularnie.

3. Głośność pracy

  • Blender ręczny - z reguły tego typu urządzenia są relatywnie ciche, a już z pewnością nieco cichsze od kielichowych. Dzieje się tak dlatego, że dysponują mocą 200-900 W.
  • Blender kielichowy - to urządzenie o zdecydowanie większej mocy, a zatem pracujące nieco głośniej.

4. Czyszczenie

  • Blender ręczny - czyszczenie w przypadku blendera ręcznego jest bardzo proste. Zdejmujemy nasadkę, płuczemy pod bieżącą wodą i w większości przypadków temat jest zamknięty. Nasadkę możemy umyć też w zmywarce. Oczywiście bez części z silnikiem.
  • Blender kielichowy - czyszczenie blendera kielichowego może być nieco trudniejsze. Jeśli jednak robimy to bezpośrednio po miksowaniu, nie powinno sprawiać nam żadnych problemów. Mamy tu więcej elementów do wyczyszczenia i należy robić to naprawdę starannie.

5. Cena

  • Blender ręczny jest z reguły tańszy niż blender kielichowy, jednak oba te urządzenia w ofercie marki Silvercrest to niezwykłe połączenie naprawdę niskiej ceny i wysokiej jakości.

6. Mobilność

  • Blender ręczny - możemy zabrać ze sobą niemal wszędzie.
  • Blender kielichowy - nie bez powodu zwany jest również „stacjonarnym”. Myślimy o nim raczej jako o stałym i nieruchomym elemencie kuchennego wyposażenia.

7. Design

  • Blender ręczny - również może być po prostu ładnym urządzeniem. Służy przede wszystkim do szybkiego i bardzo elastycznego działania, ale niektóre modele prezentują się bardzo korzystnie, jak np. Silvercrest o mocy 600 W, z drewnianymi elementami.
  • Blender kielichowy - warto wygospodarować specjalnie wyznaczone dla niego miejsce, szczególnie jeśli mamy zamiar korzystać z urządzenia regularnie.