Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Najbardziej przydatne prezenty dla noworodka i rodziców

Najbardziej przydatne prezenty dla noworodka i rodziców

Prezenty dla świeżo upieczonych rodziców i noworodka to temat trudny i wymagający odpowiedniego podejścia. Najważniejsze, by były praktyczne i przemyślane. Pamiętajmy również, by kupować – czy to ubrania, czy akcesoria – przede wszystkim dla noworodka. Nie chcemy obarczać rodziców przechowywaniem naszych podarków przez kilka najbliższych miesięcy, zanim będą mogli je wykorzystać.

PIELUCHY!

Text And Image Section

Jaki upominek z pewnością ucieszy rodziców? Pieluchy, pieluchy i jeszcze raz pieluchy! Trudno o bardziej praktyczny i potrzebny prezent. Może Ci się wydawać, że nie wypada pojawiać się u młodych rodziców z paczką pieluch. Owszem, najlepiej weź kilka paczek.


Tak, zupełnie serio – rodzice na pewno dobrze przygotowali się na pojawienie się ich pociechy. Jednak jeśli zależy Ci na tym, by wesprzeć ich w tych pierwszych, trudnych miesiącach – kup pieluchy, coś ciepłego do jedzenia i zapytaj, jak możesz im pomóc.


Jaki rozmiar pieluch będzie najlepszy? Oczywiście 1, maksymalnie 2. Na pewno po porodzie rodzice pochwalili się wielkością i wagą dziecka, więc zapisz sobie te wymiary, bo na pewno będą pomocne przy zakupach. Zwróć uwagę także na jakość pieluch i na to, czy są rekomendowane przez odpowiednie instytucje.

Co oprócz pieluch?

Text And Image Section

UBRANKA

Jeśli nie chcesz kupować tylko pieluch, możesz wybrać także kilka ciuszków – na przykład body. W zależności od tego, w jakim momencie roku urodzi się dziecko, możesz sięgnąć po body z długim lub z krótkim rękawem. Wszelkiego rodzaju śpiochy czy pajacyki to również dobry pomysł. Tych ubranek nigdy za wiele. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na sposób zapinania ubranek – jeśli szukasz prezentów dla rodziców, którzy powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, i wiesz, że ubieranie pociechy jeszcze ich stresuje, najlepiej wybrać takie ciuszki, których nie zakłada się przez głowę.


Przy wyborze ubranek dla noworodka koniecznie czytaj metki i składy. Nie kupuj dla maluszka ubrań, które składają się ze sztucznych materiałów. Postaw na 100% bawełny, ewentualnie z domieszką elastanu w składzie. W ofercie Lupilu znajdziesz także mnóstwo ubranek składających się w 100% z biobawełny. To zdecydowanie najlepszy wybór dla delikatnej skóry noworodka. Rodzice na pewno docenią taki świadomy gest z Twojej strony. Oprócz ciuszków możesz także sięgnąć po skarpetki. Wybieraj najmniejsze rozmiary i również pamiętaj, by zwrócić uwagę na ich skład.

Czego nie kupować?

Uważajmy na prezenty, które w różny sposób mogą narzucać rodzicom sposób wychowania dziecka czy podejście do malucha. Jeśli wiemy, że mamie zależy na karmieniu piersią, nie kupujmy dla noworodka butelki. Warto być ostrożnym również przy wszelkiego rodzaju poradnikach wychowawczych, to także bardzo indywidualna sprawa.


Czasem najlepiej zapytać!

Jeśli nadal nie masz pewności, co będzie najlepszym prezentem dla noworodka i rodziców, do których się wybierasz, najlepiej będzie po prostu ich zapytać. Czasem lepiej zrezygnować z niespodzianki niż podarować rodzicom coś, co już mają, lub co gorsza coś, czego zupełnie nie potrzebują, czym zrobimy im więcej szkody niż pożytku. Kto pyta – kupuje trafione prezenty!


Jeśli jednak musisz postawić na swoją intuicję – postaw na pieluchy. To prezent, który na pewno rodzice (i noworodek) wykorzystają!