Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Majówkowa checklista - co warto zabrać na wycieczkę?

Planujesz majówkową wycieczkę i nie wiesz, co spakować do plecaka? Skorzystaj z naszej prostej checklisty! Pamiętaj, że to tylko przykładowy spis – zawsze dopasowuj swój bagaż do warunków, w jakie jedziesz, i do swoich osobistych potrzeb.

1. Kosmetyczka

1. Kosmetyczka

Na krótki wyjazd warto zabrać miniopakowania szamponu do włosów, odżywki, żelu pod prysznic. Pamiętaj też o kremie z filtrem, dezodorancie, szczoteczce i paście do zębów, grzebieniu/szczotce do włosów oraz o środkach higienicznych.

2. Apteczka

2. Apteczka

Na wszelki wypadek zabierz ze sobą plastry, bandaż, opaskę uciskową, maść na ukąszenia, tabletki przeciwbólowe. Nie zapominaj o lekach, które przyjmujesz na co dzień.

3. Dokumenty

Dowód osobisty, paszport (w przypadku, gdy wybierasz się za granicę), karta EKUZ.

4. Ubrania

4. Ubrania

Dobierz je w zależności od tego, gdzie jedziesz, na jak długo i jak planujesz spędzać czas. Niezależnie od celu podróży weź ze sobą buty na zmianę (wyjazd z jedną parą to zły pomysł, bo nawet najwygodniejsze buty potrafią obetrzeć!) i coś cieplejszego do ubrania. Jeśli jedziesz „w naturę” koniecznie spakuj kurtkę przeciwdeszczową, dodatkowe parę spodni i koszulkę. Świetnie sprawdzi się odzież termoaktywna wykonana z oddychających materiałów. Pamiętaj też o klapkach – to obowiązkowa pozycja pod prysznic, ale przydają się też, by dać odetchnąć stopom po całodziennym trudzie.

Kup teraz!

5. Mapa

5. Mapa

Warto zgrać sobie w telefonie mapę offline miejsca, do którego jedziesz. W ten sposób będziesz mieć do niej dostęp nawet w przypadku braku zasięgu albo słabego sygnału GPS. Na dłuższe wyprawy (np. całodzienny trekking w górach) warto wyposażyć się jednak w papierowy egzemplarz. Może okazać się pomocny, gdy bateria w smartfonie się wyczerpie.

6. Elektronika

6. Elektronika

Jeśli zamierzasz używać smartfona jako nawigacji i aparatu fotograficznego, pomyśl o spakowaniu powerbanka. Weź ze sobą także latarkę. Na kampingu może też przydać się na przykład głośnik, aby puszczać muzykę przy ognisku.

Kup teraz!

7. Hobby

7. Hobby

W końcu majówka to czas odpoczynku. Zabierz ze sobą książkę, gry planszowe albo karty – coś, co umili Wam majowe wieczory. Świetnie sprawdza się też gitara – o ile potraficie grać i lubicie spędzać w ten sposób czas.

8. Prowiant

8. Prowiant

Na biwaku i całodniowych wycieczkach przydają się wszelkiego rodzaju przekąski, batoniki, ale też żywność liofilizowana, którą wystarczy zalać wrzątkiem, by otrzymać pełnowartościowy posiłek. Jeśli planujesz całodniowe wycieczki nie zapomnij o butelce termicznej lub termosie. A jeżeli jedziesz do miejsca, w którym nie będziesz mieć dostępu do kuchni, zabierz ze sobą kuchenkę turystyczną i zestaw naczyń.