Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Ciepłe dni zawitały już chyba na dobre. Rozpoczęło się przywracanie ogrodów do życia po zimie, nadchodzi więc czas na pierwsze plenerowe spotkania. Marzy Ci się organizacja garden party, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Szukasz praktycznych wskazówek dotyczących tego, co jest niezbędne, a co na pewno Ci się przyda? A może potrzebujesz inspiracji? Przeczytaj nasz tekst i stwórz idealną imprezę w ogrodzie. Twoi goście na pewno będą zachwyceni!

O czym przeczytasz w artykule:

  • Od czego zacząć przygotowania do garden party?
  • Gdzie usadzić gości?
  • Jakie oświetlenie i dekoracje dobrać?
  • Co podać gościom do jedzenia?

Garden party – od czego zacząć organizację?

Masz już wymarzony ogród, trawnik powoli rośnie, drzewa dają cień, pora więc na zorganizowanie garden party! Przygotowania do plenerowej imprezy warto zacząć od podstaw, czyli zaproszenia gości, a przynajmniej zrobienia sobie listy osób, które chcesz zaprosić. To pomoże Ci określić skalę całego przedsięwzięcia. Inaczej będą bowiem wyglądać przygotowania na czteroosobowe przyjęcie w ogrodzie, a inaczej w przypadku dwudziestoosobowego. I nie chodzi tylko o ilość jedzenia, ale w wiele więcej! Kameralne spotkanie z najbliższymi rządzi się zupełnie innymi planami niż duża impreza dla szerokiego kręgu znajomych.


Masz już listę uczestników? Pora przejść do kolejnych punktów!

Idealne meble na imprezę w ogrodzie

Text And Image Section

Drugi punkt to wybór odpowiedniego stylu prowadzenia garden party. Jeśli planujesz duże przyjęcie, najlepiej postawić na szwedzki stół – przekąski i napoje ustawione gdzieś w rogu ogrodu, a obok sztućce, talerze i kieliszki. W ten sposób unikniesz kombinowania, skąd wziąć 30 krzeseł czy odpowiednio długi stół, by pomieścić wszystkich gości. Nie musisz też zastanawiać się, jak ich usadzić. Tzw. standing party sprawdzi się doskonale – goście mogą wędrować między sobą, swobodnie zmieniać miejsce, jeść czy pić, kiedy mają na to ochotę, bez zobowiązań. Oczywiście warto przygotować trochę leżaków czy foteli ogrodowych dla osób, które wolą usiąść niż stać.


Drugą opcją na garden party z dużą ilością osób jest piknik. W takim przypadku zamiast mebli ogrodowych rozłóż w ogrodzie koce piknikowe i zaproś gości do siedzenia na trawie. To zdecydowanie mniej formalny styl przyjęcia, na który warto ubrać się wygodnie – koniecznie poinformuj o tym gości, by nie pojawili się w obcisłych ubraniach uniemożliwiających przybranie swobodnej pozycji na kocyku.


Z kolei jeśli zapraszasz tylko kilka osób, możesz posadzić je po prostu przy krzesłach i stole, z jakich korzystasz w ogrodzie na co dzień. W takim przypadku poczęstunek postaw na stole, by każdy mógł na bieżąco dokładać sobie na talerz. Oczywiście opcja pikniku wchodzi w grę również przy małej liczbie ludzi – wszystko zależy od Twojej fantazji.

Garden party – dekoracje i inne atrakcje

Skoro już wiesz, w jakiej formie odbędzie się Twoje przyjęcie w ogrodzie, pora na decyzję, czym udekorujesz ogród, by nadać mu niepowtarzalnego charakteru radosnego przyjęcia. Oczywiście dekoracje warto dopasować do okazji – jeśli to urodziny, postaw na balony z helem w kształcie odpowiedniej liczby. Jeśli baby shower – koniecznie muszą znaleźć się atrybuty nawiązujące do płci maluszka. Z kolei jeśli garden party jest organizowanie jako wieczór panieński – niezbędne będą korony czy girlandy z odpowiednimi napisami. Dekoracje możesz wykonać także samodzielnie z kolorowych papierów, bibuły czy brokatowych flamastrów.

Text And Image Section

Warto zadbać także o naczynia – świetnie sprawdzą się papierowe serwetki i talerzyki z odpowiednim motywem. W przypadku mniejszej imprezy bardziej ekologiczną i przyjemniejszą opcją będzie użycie codziennej zastawy, którą po przyjęciu włożysz do zmywarki. Zamiast szklanek na napoje warto wykorzystać na przykład słoiki lub butelki – jeśli nie masz odpowiedniej ilości w domowych zapasach, możesz kupić je w zestawach ze słomkami. Stół ozdób obrusem – najlepiej wybierz taki zmywalny, bo wystarczy wytrzeć go mokrą szmatką, aby pozbyć się zabrudzeń, o które podczas przyjęcia w ogrodzie nietrudno.

Text And Image Section

Na wieczorne garden party przyda się efektowne oświetlenie. Girlanda świetlna zawieszona między drzewami albo nad stołem zrobi wspaniałe wrażenie i nada szczególnego uroku. Podobnie jak mniejsze lampiony ustawione na stole. Możesz wybrać takie z białym światłem albo całą feerią barw, świecącą stałym światłem lub migocącą – co tylko chcesz! Dodatkowo w pobliżu stołu czy parkietu (jeśli taki planujesz) możesz ustawić także girlandy solarne, które włączą się automatycznie po zapadnięciu zmroku. Dzięki zamontowanemu panelowi słonecznemu nie pobierają one prądu, są więc bardzo ekologiczną opcją!

Przyjęcie w ogrodzie – menu

I w końcu przechodzimy do najważniejszej pozycji garden party – menu. Jeśli zapraszasz gości na obiad, z pewnością będziesz chcieć poczęstować ich czymś innym, niż gdy organizujesz imprezę wieczorem. Inne rzeczy zaproponujesz też wegetarianom, a inne jeśli umówiliście się na mięsnego grilla. Parę rzeczy jednak pozostaje wspólnych:

  • Pamiętaj o napojach. Lemoniada czy woda z owocami to bardzo proste do przygotowania trunki, które zwłaszcza w upał robią furorę. Aby zadbać o estetykę kącika z napojami, podaj je w gustownych naczyniach: słoiku z kranikiem (zwłaszcza, jeśli to przyjęcie w stylu rustykalnym) albo smukłych karafkach.
  • Na plenerowych przyjęciach – przede wszystkim takich w formie pikniku – świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju sałatki. Goście chętnie sięgają po nie w ramach treściwego posiłku lub jako dodatek do potraw z grilla. Aby przez całe garden party pozostały świeże, użyj misek z pokrywkami, które zapobiegną wysuszeniu wierzchniej warstwy.
  • Nie zapominaj też o przekąskach. Najlepiej sprawdzą się takie „na raz” – bez kremu, niewymagające używania sztućców. Mogą to być słodkie muffinki łatwe do zjedzenia, rogaliki z ciasta francuskiego, drożdżówki albo na wytrawnie: minipizzerki, kanapki, koreczki czy warzywa pokrojone w słupki z różnymi dipami do maczania.
  • Pamiętaj, że współcześnie grill to nie tylko kiełbasa i karkówka. Coraz więcej osób ogranicza mięso w diecie, dlatego warto przygotować przeróżne warzywa i mięsne zamienniki – goście na pewno chętnie poznają nowe smaki!

Garden party z Kuchnią Lidla

Organizujesz letnie przyjęcie w ogrodzie? Przepisy na doskonałe dania – zarówno przekąski na piknik, jak i nietuzinkowe potrawy z grilla – znajdziesz w Kuchni Lidla. Karol Okrasa, Kinga Paruzel oraz Paweł Małecki opracowali wiele ciekawych propozycji, które zaskoczą Ciebie i Twoich gości smakiem!

Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami Twoje garden party uda się wyśmienicie! Pamiętaj, że najważniejsze jest dobre towarzystwo – cała reszta to kwestia drugorzędna. Udanego świętowania!