Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Certyfikaty i znaki jakości

Przewodnik po certyfikatach i znakach jakości

Badania dowodzą, że konsumenci coraz częściej i chętniej podejmują działania proekologiczne, np. związane z ograniczeniem zużycia plastikowych odpadów. Z roku na rok rośnie świadomość społeczna w tym zakresie. Recykling i segregacja odpadów nie są już pustym hasłem; stały się wręcz modnym trendem. Klienci przestają nawet kupować niektóre artykuły ze względu na ich szkodliwy wpływ na środowisko. Nabywcy oczekują dziś od producentów większego przywiązania do ekologii i bardziej zrównoważonej produkcji.

Text And Image Section

Dostrzegamy te potrzeby i wychodzimy im naprzeciw. Już od lat jednym z priorytetów firmy Lidl jest szeroko rozumiana troska o środowisko. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przedsiębiorstwo podejmuje szereg inicjatyw dla dobra naszej planety. Widać to choćby na przykładzie materiałów używanych do produkcji odzieży. Nasze materiały spełniają najwyższe standardy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Potwierdzają to liczne certyfikaty i znaki jakości. Z niniejszego przewodnika dowiesz się więcej na ich temat. Kupując nasze produkty, wspierasz zrównoważony rozwój i produkcję przyjazną dla środowiska.

GOTS – Global Organic Textile Standard

Text And Image Section

Certyfikat zrównoważonej produkcji tekstyliów

Biobawełna ze znakiem GOTS spełnia kryteria ekologiczne w całym łańcuchu logistycznym. Oznacza to, że naturalne włókna pochodzą z kontrolowanych upraw, a ich produkcja jest przyjazna dla środowiska. Przetwarzanie surowca odbywa się zgodnie ze standardami odpowiedzialności społecznej, a na produktach końcowych umieszcza się informację o ich pochodzeniu.


Zalety:

  • brak substancji szkodliwych
  • oszczędność zasobów naturalnych
  • surowce godne zaufania

OCS – Organic Content Standard

Text And Image Section

Biobawełna

Dbałość o środowisko w całym łańcuchu logistycznym – nasze tekstylia bawełniane pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. Szczególną uwagę zwraca się na przestrzeganie wytycznych dotyczących ekologii oraz dokumentowanie całego procesu produkcji.

Zielony Guzik (Grüner Knopf)

Text And Image Section

"Zielony Guzik" to państwowy znak ekologiczny przyznawany za wyroby tekstylne produkowane w sposób zrównoważony.

Stawia on szereg wymagań dotyczących ochrony człowieka i środowiska. Łącznie należy spełnić 46 wymagających standardów ekologicznych i społecznych. Kryteria i warunki uzyskania ekoznaku ustala państwo. Państwowe Niemieckie Centrum Akredytacji (DAkkS) zapewnia niezależną i wiarygodną kontrolę.

Bawełna FAIRTRADE

Text And Image Section

Na całym świecie blisko 100 milionów gospodarstw domowych uczestniczy w produkcji bawełny. To ważne źródło dochodów zwłaszcza w Afryce Zachodniej i Środkowej, Indiach, Pakistanie i Azji Środkowej. FAIRTRADE angażuje się na rzecz drobnych rolników i ich rodzin. Szczególną uwagę zwraca się na to, aby zapewnić stabilne ceny minimalne oraz wyeliminować konieczność wykonywania pracy przez dzieci. Certyfikat FAIRTRADE wymaga również, aby produkcja i przetwórstwo były przyjazne dla środowiska.

Cotton made in Africa

Text And Image Section

Inicjatywa "Cotton made in Africa" w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska i zwalczania biedy w Afryce. Podczas szkoleń prowadzonych na miejscu rolnicy poznają efektywne i zrównoważone metody uprawy, dzięki którym mogą osiągać lepsze plony, a także chronić własne zdrowie i środowisko. Nie byłoby to możliwe bez udziału odpowiedzialnych przedsiębiorstw włókienniczych będących partnerami inicjatywy "Cotton made in Africa".

Inicjatywa fundacji Aid by Trade Foundation. Więcej informacji pod adresem: www.cottonmadeinafrica.org

Cradle to Cradle

Text And Image Section

Cradle to Cradle - GOLD

Do produkcji naszych materiałów bierzemy z natury tylko to, co niezbędne. Znoszona odzież wraca do naturalnego obiegu materii. Pod wpływem słońca, wody i powietrza włókna ulegają całkowitemu rozkładowi. Dzięki temu natura odzyskuje swoje zasoby, wartości zostają zachowane i powstają nowe materiały.


Cradle to Cradle - SILVER

Do produkcji naszych materiałów bierzemy z natury tylko to, co niezbędne. Znoszona odzież wraca do naturalnego obiegu materii. Pod wpływem słońca, wody i powietrza włókna ulegają rozkładowi. Dzięki temu natura odzyskuje swoje zasoby, wartości zostają zachowane i powstają nowe materiały.


Cradle to Cradle - BRONZE

Do produkcji naszych materiałów bierzemy z natury tylko to, co niezbędne. Znoszona odzież wraca do naturalnego obiegu materii. Pod wpływem słońca, wody i powietrza włókna ulegają rozkładowi. Dzięki temu natura odzyskuje swoje zasoby, wartości zostają zachowane i powstają nowe materiały.

RDS – Responsible Down Standard

Text And Image Section

Puch z certyfikatem RDS

Ochrona zwierząt od farm po producentów puchu - certyfikat Responsible Down Standard (RDS) gwarantuje, że hodowla ptaków wodnych odbywa się zgodnie z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku. Ponadto zapewnia on przejrzystość w całym łańcuchu logistycznym oraz monitorowanie pochodzenia.


Standard RDS to:

  • puch i pierze z kontrolowanej hodowli zgodnej z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku
  • monitorowanie pochodzenia na całym świecie aż po obszar hodowli

Downpass

Text And Image Section

Certyfikat Downpass bazuje na Europejskiej konwencji o ochronie zwierząt hodowlanych i gospodarskich oraz przepisach dotyczących jakości pierza i puchu. Oznacza to surowe kontrole hodowli kaczek i gęsi.


Standard DOWNPASS to:

  • puch i pierze z kontrolowanej hodowli zgodnej z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku
  • przejrzystość dzięki monitorowaniu pochodzenia produktów
  • surowe i regularne kontrole zakładów produkcyjnych

TENCEL™

Text And Image Section

TENCEL Lyocell to przyjazne dla środowiska włókno otrzymywane z celulozy. Jest w pełni biodegradowalne, a jego produkcja opiera się na efektywnym wykorzystaniu zasobów. TENCEL™ to marka firmy Lenzing AG.


TENCEL Modal z technologią Micro

Włókno TENCEL™ Modal powstaje niemal w całości z drewna bukowego z wykorzystaniem opatentowanej technologii. Jego produkcja opiera się na efektywnym wykorzystaniu zasobów. TENCEL™ to marka firmy Lenzing AG.

LENZING™ ECOVERO™

Text And Image Section

Włókno wiskozowe LENZING™ ECOVERO™ jest wytwarzane zgodnie ze standardami europejskiego oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Drewno używane do produkcji pochodzi z lasów i plantacji gospodarowanych w sposób zrównoważony. LENZING™ i ECOVERO™ to marki firmy Lenzing AG.

BIONIC-FINISH®ECO

Text And Image Section

Impregnacja wzorowana na naturze - powłoka BIONIC-FINISH® ECO powstała bez użycia perfluorowęglowodorów (PFC). Dzięki nowoczesnym technologiom bionicznym opracowano wysoce efektywne i ekologiczne wykończenie nieprzepuszczające wody - bez formaldehydów, wytrzymałe i odporne na zabrudzenia.

SeaCell™LT

Text And Image Section

Algi morskie używane do produkcji włókien SeaCell™LT pochodzą z islandzkich fiordów i zawierają naturalne antyoksydanty, jak również minerały i witaminy.

GRS – Global Recycled Standard

Text And Image Section

Zużyte włókna zmieniają się w nowe – dzięki ponownemu wykorzystaniu materiałów można zaoszczędzić cenne surowce. Standard GRS pozwala określać i dokładnie monitorować pochodzenie zastosowanych materiałów pochodzących z recyklingu. Kontrola obejmuje nie tylko cały łańcuch logistyczny od punktu zbiórki odpadów do oddziału firmy, lecz także kryteria społeczne i ekologiczne.

OEKO-TEX® / MADE IN GREEN

Text And Image Section

MADE IN GREEN by OEKO-TEX® to niezależny certyfikat dla produktów tekstylnych. Dzięki niemu klienci mają pewność, że dany produkt powstał:

  • z materiałów przetestowanych pod kątem zawartości substancji szkodliwych
  • w przyjaznych dla środowiska, bezpiecznych i odpowiedzialnych społecznie zakładach produkcyjnych

OEKO-TEX® STANDARD 100

Text And Image Section

STANDARD 100 by OEKO-TEX® to najbardziej znany, niezależny certyfikat dla wyrobów włókienniczych i skórzanych przetestowanych pod kątem zawartości substancji szkodliwych – od nici i tkanin po gotowe produkty. Certyfikat potwierdza, że dany produkt włókienniczy lub skórzany przetestowano pod kątem zawartości ponad 300 substancji szkodliwych.

HOHENSTEIN

Text And Image Section

Idealne dopasowanie – Instytut HOHENSTEIN od blisko 60 lat prowadzi badania dotyczące wymiarów ciała. Przy pomocy technologii skanowania 3D wizualizuje się rzeczywisty kształt ciała i przelicza na tabele rozmiarów.

Dope Dyed

Text And Image Section

Proces barwienia Dope Dyed odbywa się na etapie przędzenia włókien. Zwiększa trwałość kolorów i chroni je przed zbyt szybkim spieraniem się. Ponadto, w porównaniu do klasycznego procesu barwienia, Dope Dyed pozwala oszczędzać ważne zasoby naturalne. Oznacza to mniejsze zużycie wody, niższą emisję dwutlenku węgla i mniejsze zużycie energii.