Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Jaki klimatyzator przenośny do domu?

Lato i upały coraz bliżej, dlatego pomyśl o zakupie klimatyzatora przenośnego. Dzięki niemu skwar za oknem nie będzie Ci straszny. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka modeli, które znajdziesz w naszym internetowym sklepie. Przeczytaj, na co zwracać uwagę przed zakupem urządzenia chłodzącego, a także poznaj główne różnice między klimatyzatorem a wentylatorem.

Z artykułu dowiesz się:

  • Klimatyzator domowy a wentylator – czym różnią się te dwa urządzenia?
  • Klimatyzator do mieszkania – jak wybrać idealny model?
  • Jaki klimatyzator przenośny sprawdzi się w gorące dni w Twoim domu?

Klimatyzator pokojowy a wentylator – jaka jest różnica między nimi?

Text And Image Section

Latem przebywanie w dusznych pomieszczeniach może być uciążliwe. Aby czuć się komfortowo w domu albo mieszkaniu, warto schłodzić powietrze za pomocą wentylatora lub obniżyć temperaturę dzięki klimatyzatorowi przenośnemu. Wymienione urządzenia powstały po to, aby pomóc Ci przetrwać upał za oknem. Czym różnią się te dwa sprzęty?


Wentylatory mają mechanizm śmigła z łopatkami. Po wprawieniu ich w ruch sprzęt daje przyjemny, chłodny powiew. Powietrze w pomieszczeniu zaczyna krążyć i nie nagrzewa się, a jego podmuchy dają ukojenie w gorący dzień. W tym przypadku warto dopasować wentylator do wielkości wnętrza. Warto pamiętać, że urządzenia tego typu mogą być np. kolumnowe, stojące, stołowe, ścienne i sufitowe.


Jeżeli chcesz podczas lata obniżyć temperaturę w mieszkaniu, postaw na klimatyzator pokojowy. Jego działanie jest podobne do lodówki – chłodzi powietrze, ale nie tworzy przeciągów. Jeżeli zdecydujesz się właśnie na klimatyzator, dobierz go do wielkości pomieszczenia, w którym najczęściej będziesz z niego korzystać. Zazwyczaj na około 10 m² przypada 1 kW mocy chłodniczej, przy czym do mocno nasłonecznionych wnętrz warto wybierać urządzenia o większej mocy. Z pomocą takiego sprzętu otrzymasz nie tylko chłodny nawiew, ale też zapewnisz sobie wymianę ciepłej masy powietrza na zimną. Do wyboru masz klimatyzatory ścienne (stacjonarne) i przenośne, którymi możesz chłodzić dowolne pomieszczenie w domu.

Korzystaj z klimatyzatora nie tylko latem!

Za pomocą klimatyzatora możesz nie tylko schłodzić powietrze latem, ale też ogrzać je zimą. Kupując taki sprzęt, masz dwa urządzenia w jednym. Niektóre modele mają również opcję osuszacza powietrza – niezbędną w sezonie jesienno-zimowym, kiedy suszysz ubrania w domu.

Jaki klimatyzator przenośny do domu – od czego powinien zależeć Twój wybór?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora przenośnego zależy od wielu czynników. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu zapoznaj się z opisem i specyfikacją każdego modelu, aby mieć pewność, że spełnia on wymagania i preferencje wszystkich domowników. Jakie są najważniejsze parametry i na co zwrócić szczególną uwagę?


  • Wydajność chłodzenia – ważne jest, aby klimatyzator miał wystarczającą moc do schłodzenia pomieszczenia, w którym ma być używany. Zalecana moc chłodnicza dla małych pomieszczeń wynosi co najmniej 3.2 kW. Wybierz również sprzęt o najwyższej klasie energetycznej, aby zaoszczędzić na rachunkach za prąd.
  • Powierzchnia pomieszczenia – przed zakupem sprawdź, dla jakiej maksymalnej powierzchni przeznaczony jest klimatyzator przenośny.
  • Funkcje i wyposażenie – warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak: regulacja temperatury, nawilżanie powietrza, oczyszczanie powietrza, timer, tryb oszczędzania energii, pilot zdalnego sterowania i możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki tej ostatniej opcji można zarządzać pracą urządzenia zdalnie i np. włączyć chłodny nawiew przed powrotem do domu z pracy, aby w mieszkaniu nie było duszno.
  • Głośność – zapoznaj się z informacjami dotyczącymi poziomu hałasu generowanego przez klimatyzator przenośny. Jeśli zamierzasz go używać w małych pokojach, warto wybrać model o jak najniższym poziomie głośności.
  • Cena – przed dokonaniem wyboru warto porównać ceny różnych modeli klimatyzatorów przenośnych i wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twojemu budżetowi. Biorąc pod uwagę parametry techniczne, funkcje i wyposażenie, postaw na urządzenie chłodzące, które zapewni najlepszy stosunek jakości do ceny.

Klimatyzator do domu – jaki model wybrać?

Text And Image Section

W lidlowej ofercie znajdziesz kilka rodzajów klimatyzatorów przenośnych. Pierwszą propozycją jest urządzenie Comfee PAC 7000 do pomieszczeń do 25 m² w kompaktowej i wydajnej formie. Jest ono proste w obsłudze, ciche i gwarantuje przyjemną temperaturę w krótkim czasie. Klimatyzatorem można sterować za pomocą aplikacji lub pilota. Sprzęt ma wyświetlacz LED, funkcję timera, filtr do kurzu, tryb nocny, tryb czuwania z niskim zużyciem energii i kółka pozwalające na jego łatwe przesuwanie. Aby z niego zacząć korzystać, wystarczy wyprowadzić wąż powietrza wylotowego na zewnątrz i podłączyć urządzenie.

Text And Image Section

Druga propozycja to klimatyzator marki Silvercrest® o mocy 750 W. Urządzenie ma panel sterowania oraz cyfrowy zegar, a także dwa poziomy wentylacji, termostat pokojowy, funkcję automatycznej oscylacji i regulowaną temperaturę w zakresie od 16° do 31°C. Dodatkowo wbudowane kółka ułatwiają jego transport. Klimatyzator sprawdza się też do osuszania powietrza i ma wyjmowany filtr. W komplecie jest pilot z bateriami, wąż spustowy 1,5 m, uszczelka do okien uchylnych i przyłącze węża.

Text And Image Section

W naszej ofercie znajdziesz także multifunkcyjny klimatyzer i miniklimator stołowy. Pierwsze urządzenie ma moc 10 W, trzy poziomy prędkości, uchwyt ułatwiający przenoszenie i gumowe nóżki stabilizujące urządzenie. Klimatyzer – z nastrojowym światłem LED w kilku kolorach – oprócz chłodzenia powietrza czystą wodą lub kostkami lodu dodatkowo je nawilża. Sprzęt ma też wbudowany timer, wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 450 ml oraz funkcję oscylacji. Miniklimator ma nieco niższą moc, za to można go podłączyć pod USB. Jedno i drugie urządzenie sprawdzi się np. podczas home office albo w trakcie gotowania czy relaksu w upalny dzień.

Warto dodać, że niektóre marki klimatyzerów i klimatyzatorów potrafią także oczyszczać powietrze i je nawilżać. Jeżeli szukasz idealnego sprzętu na lato, z pewnością znajdziesz taki, który sprawdzi się w Twoim domu.