Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner
LUPILU

Top 10 zabaw na baby shower!

Top 10 zabaw na baby shower

Przygotowujesz baby shower dla bliskiej osoby? Oprócz dekoracji i przekąsek warto zadbać także o element rozrywkowy! Pamiętaj, że na takie spotkanie najlepiej zaprosić tylko bliskie przyszłej mamie osoby, wtedy będzie czuła się ona komfortowo podczas wszystkich przygotowanych atrakcji.


Jeśli na przygotowania masz więcej czasu, warto wcześniej skompletować zestawy do poszczególnych zabaw dla każdego gościa. Możesz zaopatrzyć się w papierowe torby, które opiszesz i ułożysz w jednym miejscu. Pozwoli to na większy porządek podczas zabaw, a także przyśpieszy przejście do kolejnych.


Warto wcześniej pomyśleć także o nagrodach – mogą to być drobne upominki, jak torebka dobrej herbaty czy kawy lub kosmetyczne drobiazgi, np. lakiery do paznokci. Możesz także spróbować przygotować „vouchery” na kawę z przyszłą mamą.

PIELUSZKOWE ZABAWY

Pieluszki to doskonałe akcesoria do zabaw podczas baby shower! Przyszłej mamie przyda się dosłownie każda liczba pieluch, dlatego na pewno doceni ona taki pomysł.

1. ŚMIESZNE LUB WSPIERAJĄCE NAPISY NA PIELUSZKACH

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • paczka pieluch lub więcej – po przynajmniej dwie pieluchy na osobę
 • markery lub pisaki

Niech każdy z gości weźmie przynajmniej dwie pieluchy. Na zewnętrznej stronie pieluch napiszcie coś od siebie dla przyszłych rodziców. Na jednej pieluszce napiszcie coś śmiesznego, na drugiej coś wspierającego. Każdy może opisać dowolną liczbę pieluch. Gdy podczas ciężkiej nocy młodzi rodzice sięgną po tak opisane pieluchy, na pewno się uśmiechną.

2. PIELUSZKOWA LOTERIA

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • informacja podana na zaproszeniach/przed imprezą
 • nagroda główna w loterii

To zabawa, którą musisz ogłosić jeszcze przed imprezą. Najlepiej dodać informację o pieluszkowej loterii na zaproszeniach. Każdy, kto przyniesie paczkę jednorazowych pieluch, może wziąć udział w losowaniu nagrody głównej. Im więcej przyniesionych pieluch, tym większe szanse na wygraną. Każdemu możesz przyporządkować numer – im więcej paczek pieluch, tym więcej takich samych numerów pojawia się w puli. Zwycięzcę najlepiej wylosować pod koniec imprezy.

3. ZMIENIANIE PIELUCH NA CZAS

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • większe lalki/misie
 • pieluchy jednorazowe
 • stoper

Przed treningiem wielozadaniowości możecie potrenować zmienianie pieluch na czas. Jeśli wśród gości będzie więcej mam – może będziesz mogła pożyczyć od nich kilka lalek ich dzieci. Każdy uczestnik będzie mógł się wtedy zmierzyć w bardziej rozbudowanej konkurencji – zmienianiu pieluch kilku lalkom. Jeśli uda Ci się zdobyć tylko jedną – nie szkodzi, zmierzcie sobie nawzajem czas, którego potrzebujecie na zmianę jednej pieluchy! Pamiętaj, że wygrywa nie tylko najkrótszy czas, ale ważna jest także dokładność wykonania zadania.

4. TRENING WIELOZADANIOWOŚCI

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • kilka niemowlęcych body
 • większa lalka – taka, której będzie można założyć pieluchę
 • pieluszki
 • telefon
 • stoper do mierzenia czasu

Robienie kilka rzeczy naraz to dyscyplina, w której rodzice z czasem osiągają mistrzostwo. Im więcej praktyki, tym lepiej! Każdy z zaproszonych gości wykonuje na czas kilka czynności naraz. Możecie skorzystać z naszych podpowiedzi lub wymyślić swoje konkurencje. Uczestnik musi w jak najkrótszym czasie zmienić lalce pieluchę i złożyć kilka body, jednocześnie cały czas „rozmawiając” przez telefon. Uczestnik, który wykona zadanie w jak najkrótszym czasie, wygrywa. Myślisz, że najlepiej poradzą sobie rodzice z doświadczeniem? Przekonajcie się!

5. CO TO ZA SŁOICZEK?

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • słoiczki z niemowlęcymi obiadkami/deserkami
 • opaska na oczy
 • kilka łyżeczek

Batat z brokułami czy ananas z jabłkiem? Sprawdźcie, kto z was najlepiej poradzi sobie z odgadnięciem smaków niemowlęcych dań! Zawiążcie zgadującemu oczy i podawajcie mu na łyżeczce różne smaki słoiczków do rozpoznania.

6. ZAKAZANE SŁOWA

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • agrafki lub klamerki

Podczas baby shower trudno nie używać takich słów, jak dziecko, maluszek, synek czy córka. Dlatego zabawa polega na tym, aby właśnie ich unikać! Możecie wybrać sobie określony przedział czasu lub podczas całej imprezy nie używać zakazanych słów. Każdy z gości biorących udział w zabawie dostaje 3 agrafki lub klamerki – może to być też zupełnie inny przedmiot. W momencie, gdy dana osoba zostanie przyłapana na używaniu zakazanych słów – musi oddać osobie, którą ją przyłapała, jedną ze swoich agrafek lub klamerek. Na koniec zabawy podliczcie, ile każdy zgromadził fantów – wygrywa ta osoba, która zdobyła ich najwięcej.

7. ZABAWA W PRZEWIDYWANIE

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • kartki
 • długopisy

Każdy z gości dostaje kartkę oraz długopis i rozpoczynamy zabawę w przewidywanie – terminu porodu, wagi i długości dziecka. Pamiętajcie tylko, by każdy podpisał się na kartce ze swoimi typami – dzięki temu po porodzie świeżo upieczona mama będzie mogła odezwać się do osoby, która była najbliżej!

Gotowa karta do pobrania

Do przeglądania pliku PDF potrzebny jest czytnik Adobe Acrobat Reader.

8. KTO JEST NA ZDJĘCIU?

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • zdjęcia z dzieciństwa zaproszonych na imprezę gości

Tę zabawę możesz przygotować w różnych wariantach. Możesz poprosić zaproszonych gości, żeby przed spotkaniem wysłali Ci swoje zdjęcia z dzieciństwa. Następnie na spotkaniu możecie odgadywać wspólnie, kto jest na zdjęciu, lub zostawić to zadanie tylko przyszłej mamie. Jeśli masz mniej czasu na przygotowania, możesz także poszukać w Internecie zdjęć z dzieciństwa gwiazd filmu czy muzyki.

9. SŁOIK DOBRYCH SŁÓW

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • małe kartki
 • długopisy
 • duży słoik

Podczas baby shower możecie także wspólnie przygotować słoik dobrych słów dla przyszłej mamy. Postaw słoik w widocznym miejscu – możesz go także dodatkowo udekorować. Połóż obok małe karteczki i długopisy. Zachęć gości, by napisali kilka dobrych, wspierających słów i wrzucili je do słoika. Po zabawie podaruj go przyszłej mamie, będzie mogła sięgnąć do niego w każdej cięższej chwili.

10. ROZPOZNAWANIE DZIECIĘCYCH PIOSENEK

Text And Image Section

POTRZEBNE:

 • przygotowana wcześniej playlista z dziecięcymi piosenkami

Zabawcie się w odgadywanie dziecięcych piosenek. Niech jedna osoba puszcza po kolei utwory – mogą być z waszego dzieciństwa, mogą być bardziej współczesne – a reszta odgaduje. Kto rozpozna najwięcej – wygrywa.

Zabaw, które możesz przygotować na baby shower, jest mnóstwo. Pamiętaj, że najważniejsze jest samopoczucie przyszłej mamy – ostatnie tygodnie ciąży same w sobie są już trudne, dlatego miej na uwadze, by zabawy nie wymagały od niej zbyt dużo wysiłku. Co jakiś czas upewnij się również, czy wszystko u niej w porządku. Przygotowanie takiego spotkania ze wszystkimi elementami to zadanie bardzo trudne dla jednej osoby, dlatego proś o pomoc. W większym gronie na pewno zorganizujecie coś wspaniałego, co przyszła mama nadal będzie miło wspominać już ze swoim maleństwem na rękach.