Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Idealny baby shower

Dekoracje, przekąski, prezenty i zabawy – czyli jak zachwycić przyszłą mamę.

Baby shower zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić – w końcu to wspaniała okazja, aby okazać przyszłej mamie wsparcie i podarować kilka upominków. Organizacją zajmują się najczęściej bliskie jej osoby – jednak jeśli na jakimś etapie przygotowań zaczniesz się obawiać, że nie zaprosiłaś wszystkich osób, które powinnaś, lub masz problem z listą prezentów, nie wahaj się i poproś przyszłą mamę o pomoc. Lepiej czasem odpuścić niespodziankę, a mieć pewność, że będzie to dla niej przyjemne i pełne dobrych wspomnień spotkanie. Kiedy najlepiej zorganizować baby shower? Wszystko zależy oczywiście od przyszłej mamy i jej samopoczucia – jednak najczęstszy termin to 7-8 miesiąc ciąży. Baby shower to przeważnie spotkanie kobiet, jednak jeśli przyszła mama i reszta uczestniczek wyrazi taką ochotę – nic nie stoi na przeszkodzie, by w zabawie wzięli udział także mężczyźni.

Text And Image Section

LISTA GOŚCI I ZAPROSZENIA

Zacznijmy od początku. Lista gości. Jeśli nie masz pewności, w jakim składzie przyszła mama będzie się bawić najlepiej – lepiej będzie ją zapytać. Jeśli jednak to bardzo bliska Ci osoba i wiesz, że nie zaprosisz nikogo, za kim nie przepada, możesz przygotować listę samodzielnie.


Gdy lista gości jest już gotowa, czas zabrać się za zaproszenia. W zależności od możliwości i czasu możesz je zaprojektować samodzielnie lub kupić gotowe. Wysłać pocztą lub nawet dostarczyć osobiście. Jeśli czasu do imprezy zostało już niewiele – najlepszym rozwiązaniem będzie wybór drogi e-mailowej lub telefonicznej. Im wcześniej zaproszeni dowiedzą się o imprezie, tym lepiej.

Text And Image Section

MIEJSCE IMPREZY I LISTA PREZENTÓW

Baby shower możesz zorganizować zarówno w domowym zaciszu, jak i w restauracji czy specjalnie wynajętej sali. Wszystko zależy od możliwości finansowych, ale także od liczby zaproszonych gości. Musisz wziąć też pod uwagę samopoczucie przyszłej mamy. Jeśli wiesz, że te ostatnie tygodnie są dla niej ciężkie, lepiej będzie wybrać spotkanie w domu – wtedy w razie konieczności będzie mogła odpocząć chwilę na uboczu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest również wynajęcie mieszkania lub pokoju w hotelu – wtedy przyszła mama może zupełnie się zrelaksować i spędzić cały dzień, a także noc w jak najbardziej komfortowych warunkach.


Do listy prezentów też możesz podejść dwojako. W tej kwestii pomoc przyszłej mamy lub jej partnera może być nieoceniona. Na pewno nie chcesz przygnieść przyszłych rodziców mnóstwem nietrafionych prezentów, tak więc najlepiej będzie ustalić z nimi, czego potrzebują. Możesz wybrać jeden duży prezent i przeprowadzić zbiórkę wśród zaproszonych gości. Możesz także przygotować listę mniejszych upominków i pozwolić gościom wybrać coś indywidualnie.


DEKORACJE

Dekoracje to temat bardzo szeroki. Wszystko zależy od tego, gdzie organizujesz przyjęcie. Jeśli poza domem – w restauracji lub sali – na pewno będziesz musiała z managerem lub właścicielem ustalić, jakie dekoracje są akceptowalne. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się girlandy i balony. Jeśli organizujesz baby shower w domu lub w wynajętym mieszkaniu – zdecydowanie możesz puścić wodze fantazji i poszaleć. Najlepsze i najbardziej ekologiczne zawsze będą dekoracje, które będzie można później wykorzystać. Dlatego super sprawdzą się efektowne dekoracje z pieluszek, które przydarzą się przyszłym rodzicom w nieograniczonej liczbie. Sprawdź, jak samodzielnie wykonać tort i wózek z pieluszek.

PRZEKĄSKI

Jedną z najważniejszych rzeczy, zaraz obok prezentów, podczas w zasadzie każdego przyjęcia – czy to baby shower, czy innego – jest oczywiście jedzenie! Wszystko inne może zawieść i się nie udać, ale jeśli jedzenie będzie pyszne, na pewno goście będą się z Tobą żegnać z uśmiechem. Po pierwsze – menu najlepiej ułożyć pod przyszłą mamę – jej preferencje smakowe są bardzo ważne, musisz jednak także pamiętać o produktach zakazanych dla ciężarnych kobiet. To między innymi surowe mięso, surowe jaja czy sery pleśniowe. Koniecznie zapoznaj się z tą listą! Po drugie – musisz zadbać także o wszystkich gości, więc najlepiej postawić na przekąski zarówno mięsne, jak i roślinne. Po trzecie – deser! Oprócz głównej gwiazdy, czyli tortu, który możesz zarówno upiec samodzielnie, jak i zamówić, super sprawdzą się także mniejsze deserki w pucharkach. Jeśli przyjęcie odbędzie się w restauracji – pamiętaj, by ustalić menu z managerem już przy pierwszym spotkaniu – jeśli się okaże, że dana restauracja nie da rady przygotować wszystkiego, co zaplanowałaś, może będziesz musiała poszukać innego miejsca.


Jeśli organizujesz przyjęcie w domu, najlepiej będzie przygotować jeden duży stół z przekąskami. Na środku możesz postawić tort – jeśli nie musi być przechowywany w lodówce. Po jednej stronie stołu ustaw przekąski wytrawne, a po drugiej desery. Z boku przygotuj zestawy sztućców, serwetek, a także kubków.


Zajrzyj po masę inspiracji do Kuchni Lidla!

Text And Image Section

ZABAWY

Przygotowując baby shower, warto także zadbać o warstwę rozrywkową. Zajrzyj do naszego zestawienia 10 najlepszych zabaw na baby shower TUTAJ które na pewno wywołają uśmiech na twarzach wszystkich zaproszonych gości. Pamiętaj, by wybierając zabawy, również wziąć pod uwagę samopoczucie i siły przyszłej mamy.

Podsumowując – idealny baby shower to taki, który przygotowujesz z poszanowaniem dla wyjątkowego stanu i upodobań przyszłej mamy. Każdy aspekt – czy to jedzenie, czy zabawy – musi być pod nią skrojony. Wtedy masz pewność, że uda Ci się ją zachwycić. To ona ma być tego dnia najważniejsza – już za chwilkę cała uwagi skupi się na maluszku, niech tego dnia to mama czuje się najważniejsza i otoczona całym ogromem wsparcia najbliższych.