Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Drewniane zabawki

Drewniane zabawki dla dzieci - ich zalety, rodzaje, jakie wybrać?

Od jakiegoś czasu zabawki z drewna przeżywają prawdziwy renesans. Coraz częściej wraca się do nich, dostrzegając ich potencjał i wszelkie zalety w świecie przesyconym plastikiem, elektroniką i sztucznymi świecidełkami. Drewniane zabawki to rozwiązanie ekologiczne, proste i bezpieczne. Doskonale rozwijają wyobraźnię dziecka, a w dodatku są bardzo estetyczne i stanowią doskonały element wystroju. Tym samym uczą młodą osobę poczucia smaku i skromnej elegancji. Dlaczego warto zastanowić się nad tego rodzaju zabawkami dla naszych pociech?

Drewniane zabawki - 10 zalet zabawek z drewna

1. Rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka

Text And Image Section

Wyobraźnia dziecka bombardowana ze wszystkich stron różnymi, kolorowymi bodźcami, nie ma większych szans się rozwinąć we właściwy sposób. Z całą pewnością dziecko poddawane gotowym rozwiązaniom, nauczy się mówić i reagować, ale kreatywna strona jego umysłowości nie będzie mieć szansy wydobyć z siebie możliwego potencjału. To właśnie kreatywność, twórczość jest czymś, co pozwala dzieciom na tworzenie niezwykłych historii, zadawanie zadziwiających pytań i wyjątkowe postrzeganie świata.


Prostota drewnianych zabawek nie narzuca dziecku gotowych scenariuszy, a pozwala mu na wykorzystanie swojej wyobraźni, samodzielne tworzenie rzeczywistości, wiele możliwości do zabawy. Drewniane klocki jednego dnia mogą być elementem potrawy, innego elementem większej budowli.

2. Trwałość

Drewniane zabawki są o wiele bardziej trwałe od tych zrobionych z tworzyw sztucznych. Nie zawierają także skomplikowanych układów, które łatwo pogubić lub zniszczyć. Drewno jest nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zabawkami można nawet rzucać i nic im się nie stanie. Drewno również pięknie się starzeje. Praktycznie nie traci swoich pierwotnych właściwości. A jeśli myślimy ekologicznie i w rytm filozofii "zero waste", zabawki mogą służyć przez nawet kilka pokoleń.

3. Ekologia

Text And Image Section

A jeśli o ekologii mowa. Coraz częściej zwracamy na nią uwagę w naszym życiu. Segregujemy śmieci, ograniczamy plastikowe produkty, przestawiamy się na pojemniki wielorazowego użytku, kupujemy papierowe lub bambusowe słomki. Drewniane zabawki są w pełni ekologiczne. Dlaczego?


Drewno jest surowcem, które odrasta w sposób naturalny. Dodatkowo, w przeciwieństwie do plastiku, nie rozkłada się wiele tysięcy lat.

Drewniane zabawki można łatwo odświeżyć.

Po okresie użytkowania drewniane zabawki można łatwo zutylizować, nawet poprzez spalenie.

Drewniane zabawki trudno jest zniszczyć, co również trzyma je dalej od kosza na śmieci i potrzeby kupienia kolejnych w miejsce zepsutych.

4. Bezpieczeństwo

Producenci drewnianych zabawek bardzo zwracają uwagę nie tylko na odpowiednie oszlifowanie, brak ostrych krawędzi, ale również na farby, którymi są pomalowane. Wszystkie nasze produkty mają odpowiednie certyfikaty i atesty (TUV, GS). Ich konstrukcja jest również w pełni bezpieczna.

5. Tradycja

Text And Image Section

Wiele lat temu dzieci miały niemal wyłącznie drewniane zabawki. Nie było zbyt wiele innych surowców, z których łatwo można było utworzyć produkty dla najmłodszych. Współcześnie bardzo lubimy wracać do szlachetnych tradycji i estetyki retro.

6. Łatwe do utrzymania w czystości

Prosta forma pozbawiona jest zwykle chropowatości, zagnieceń, skomplikowanych faktur. Dzięki temu łatwo jest wyczyścić drewniane zabawki.

7. Proste w obsłudze

Text And Image Section

Zabawki z drewna są łatwe do chwytania, a nieskomplikowana forma wzmaga działanie wyobraźni. Im prościej, tym lepiej. Nie potrzebujemy instrukcji obsługi, dodatkowych elementów otoczenia, by nasze dziecko mogło cieszyć się długą zabawą.

8. Nauka przez zabawę

Drewniane zabawki to nie tylko proste bryły i koniki na biegunach. Wiele z nich zabawek pełni funkcje edukacyjne. Są nimi różnego rodzaju klocki, układanki, puzzle, zagadki – wybór jest bardzo szeroki.

9. Przeznaczone dla dzieci w różnym wieku

Text And Image Section

Znajdziemy drewniane zabawki zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych. Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na producenta, który wskazuje wiek dziecka najbardziej odpowiedni dla danej zabawki. Ogólnie bowiem możemy liczyć na bezpieczeństwo, ale coś co będzie dobre dla siedmiolatka, niekoniecznie sprawdzi się u osoby o wiele młodszej.

10. Wielofunkcyjność

Ich forma jest na tyle uniwersalna, że można traktować ją w pełni elastycznie. Przez całe lata ten sam zestaw np. drewnianych owoców może raz służyć jako emulacja jedzenia na stole, w sklepie, czy zwyczajnej ozdoby. Wyobraźnia nie zna limitów!

Drewniane zabawki od PLAYTIVE i PLAYTIVE JUNIOR

Playtive i Playtive Junior to marki własne Lidla. W ich rodzinie znajdziemy, między innymi, drewniane zabawki dla dzieci w każdym wieku. Spełniają wszystkie europejskie standardy, posiadają atesty bezpieczeństwa, a dodatkową są ekologiczne i trwałe. Playtive Junior to drewniane zabawki stworzone z myślą o najmłodszych. Natomiast linia Playtive została stworzona z myślą o nieco starszych dzieciach. Przy zakupie zabawek, zwracajmy uwagę na sugerowany przez producenta przedział wiekowy.


Wśród nich znajdziemy między innymi takie rodzaje zabawek jak:

Text And Image Section
 • Zabawki motoryczne mają na celu rozwój zdolności motorycznych malucha, szczególnie tak zwanych małych zdolności motorycznych - chwytania, ugniatania, przekładania, dopasowywania elementów, koordynacji ruchowej.
 • Zabawki edukacyjne - w zależności od wieku dziecka, rozwijają pamięć oraz wyobraźnię. Uczą rozpoznawania świata, zwierząt, obiektów, a na dalszym etapie liter oraz liczenia.
Text And Image Section
 • Rower biegowy przeznaczony jest dla najmłodszych, zdolnych już rozwijać koordynację ruchową. Dzięki tej zabawce można wyćwiczyć dolne mięśnie. Nawet jeśli dziecko dopiero nauczyło się chodzić, z pewnością poradzi sobie z rowerkiem biegowym. Oczywiście pod nadzorem rodzica.
 • Zabawki dla dziewczynek i chłopców - do wyboru mamy zabawki dla dziewczynek i chłopców, ale przede wszystkim wybierajmy je przez wzgląd na zainteresowania naszego dziecka. Chłopczyk marzy o drewnianym zestawie do gotowania, a dziewczynka o drewnianej kolejce - czemu nie?
Text And Image Section
 • Gry zręcznościowe wspierają motorykę precyzyjną, ale także koncentrację, umiejętności taktyczne i koordynację ruchowo-wzrokową na linii ręka-oko.
 • Instrumenty muzyczne - jedną z największych radości dla dziecka jest obcowanie z prostymi instrumentami muzycznymi. Reakcja na jaką można liczyć w kontakcie z urządzeniem, to prawdziwa frajda. A może także początek rozwoju muzycznej wrażliwości? Kto wie, czy wraz z pierwszą tego typu zabawką, nie objawi się w naszym dziecku chęć do nauki gry na instrumencie w niedalekiej przyszłości?

PLAYTIVE - drewniane zabawki dla dzieci

Linia Playtive stworzona z myślą o nieco starszych dzieciach. Jako grupa produktów, przeznaczona dla nieco starszych pociech, charakteryzuje się większą szczegółowością, drobniejszymi elementami i bardziej zaawansowanym stopniem trudności.

Text And Image Section
 • Drewniany stół do zabawy - solidna zabawka z litego drewna, w ciepłej i przyjemnej kolorystyce. Przedstawia małą makietę imitującą infrastrukturę drogową.
 • Drewniany tor kulkowy - stworzony z litego drewna drewniany tor kulkowy pozwala na dowolne układanie konstrukcji, przez które swobodnie musi przelecieć szklana kulka. Genialnie wspomaga rozwój motoryki oraz koordynację rąk i oczu.
 • Drewniane zabawki edukacyjne i tablica do pisania - w ofercie naszego sklepu proponujemy różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Wśród nich znajdziecie Państwo tablice z elementami do dopasowywania, które rozwijają logiczne myślenie, ale również tablice do pisania, przypominające te szkolne.
 • Drewniana kuchnia i zestawy - zabawkowa drewniana kuchnia Playtive to prawdziwe spełnienie marzeń dziecka, które z zachwytem podgląda gotujących rodziców. Mnóstwo szczegółów pozwoli mu na gotowanie, smażenie, pieczenie, zmywanie. Znajdują się tu palniki z lampkami LED i odgłosem gotowania oraz smażenia, okap kuchenny ze światłem i dźwiękiem, lodówka z kostkarką lodu, patelnia, garnek, widelec, fartuch, ściereczka, kuchenka mikrofalowa, regały i wiele innych. A całość można do woli uzupełniać mniejszymi zestawami kuchennymi!
 • Drewniany domek dla lalek i zestaw - jaki jest drewniany domek dla lalek od Playtive? Jest duży, uroczy, pełen szczegółów, składający się z trzech pięter. W zestawie znajdziemy również dwie elastyczne lalki oraz aż 31 różnych elementów wyposażenia- meble, prysznic, wannę, lodówkę i wiele innych. Co więcej w naszej ofercie znajdują się również zestawy lalek i mebelków, którymi z czasem możemy uzupełniać dom!
 • Drewniane kolejki, zestawy kolejowe - drewniane zestawy do zabawy kolejką Playtive farma lub straż pożarna charakteryzują się większą ilością elementów, ich rozmiarem i różnego rodzaju urozmaiceniami. Na famie znajdziemy małe zwierzęta, traktor, drzewa, zagrodę, znaki drogowe. Wszystkie zestawy można dowolnie ze sobą łączyć.
 • Drewniane klocki - zestawy drewnianych klocków Playtive dają dziecku prawdziwą możliwość kreatywnej zabawy, która nie tylko rozwinie jego wyobraźnię, ale również organizację przestrzenną. Nasza pociecha może samodzielnie stworzyć kolorowe miasto, konstrukcję z "drewnianych kamieni" przypominającą azjatyckie budowle. Może stworzyć zamek, dom, cokolwiek, co tylko przyjdzie mu do głowy!

Wspólna zabawa z dzieckiem – bezcenne!

Wielu rodziców decydujących się na zakup drewnianych zabawek przyznaje, że sami z przyjemnością uczestniczą w zabawie z dzieckiem. Nieograniczone możliwości konstruowania w spotkaniu z dziecięcą wyobraźnią sprawiają, że nie tylko relaksujemy się, towarzysząc naszym dzieciom, ale z przyjemnością angażujemy się w proces tworzenia zupełnie innego świata. To również doskonała okazja, żeby wykorzystać zabawę do nauki. W jaki sposób? Przy zabawie drewnianą kuchnią możemy w przyjemny i prosty sposób nauczyć naszą pociechę zasad bezpieczeństwa, przy układaniu torów kolejowych wspomnieć o zasadach ruchu drogowego lub opowiedzieć, w jaki sposób działają pociągi. Drewnianą tablicę możemy wykorzystać to powtórzenia literki lub rozwiązywania prostych działań- wszystko w dużej mierze zależy od nas samych!


Świadomość, że przy tej niezwykle przyjemnej czynności, nasze dziecko rozwija w sobie zdolności sensoryczne, motoryczne, manualne, rozwija wyobraźnię, kształtuje swoją kreatywność, uczy się organizacji przestrzennej jest czymś, co sprawia, że coraz chętniej sięgamy po zabawki z drewna. Doceniamy ich prostotę, trwałość, estetykę, ekologiczność i bezpieczeństwo.

KUP TERAZ!