Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Wielki przewodnik po jeansach

Doskonałe na co dzień i od święta, ponadczasowe i uniwersalne, niezawodne i stylowe – jeansy. Teoretycznie można żyć bez nich, ale... po co? Spodnie z denimu to ikona mody i absolutny must have – i to nieprzerwanie od 1873 r. Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać elegancko czy na luzie, seksownie czy sportowo, wybierasz się akurat na koncert rockowy czy na spotkanie biznesowe – jeansy sprawdzą się zawsze i zagwarantują Ci wygodę!

O czym przeczytasz w artykule:

 • Jak wybrać odpowiedni model jeansów dla siebie?
 • Jak dbać o jeansy?
 • Dlaczego warto kupić jeansy marek Esmara i Livergy?


Jak dobrać jeansy?

Jak dobrać jeansy?

Na pewno masz w swojej szafie ukochane jeansy i doskonale wiesz, o czym mówimy – sprawdzają się zawsze, pasują do wszystkiego, są wygodne i na każdą okazję. Zanim jednak zagoszczą w Twojej szafie, musisz je kupić. I tu zwykle pojawia się problem – jak dobrać jeansy do sylwetki? Na jaki krój postawić? Czy lepsze będą z wysokim stanem, a może z takim obniżonym? Nasze przewodniki po spodniach jeansowych dla kobiet i mężczyzn pozwolą Ci znaleźć idealną parę dla Ciebie!

Jak prać jeansy? Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Jak prać jeansy? Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Aby ukochane spodnie służyły jak najdłużej, należy odpowiednio o nie dbać. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki dotyczące pielęgnacji i tego, jak prać jeansy. Warto się ich trzymać!

 • Środek piorący

  Pierz w delikatnym środku piorącym lub nawet bez niego. Unikaj też płynu do zmiękczania tkanin.

 • Odpowiednie suszenie

  Najlepiej suszyć jeansy na powietrzu. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec blaknięciu.

 • Temperatura prania

  Aby zapobiec blaknięciu lub kurczeniu się jeansów, pierz je w temperaturze 30 stopni.

 • Pielęgnacja na co dzień

  Po dniu w jeansach warto powiesić je obok prysznica. Para z kąpieli odświeży spodnie bez konieczności prania.

Spodnie jeansowe Esmara i Livergy – zrównoważony rozwój i odpowiedzialna produkcja

Spodnie jeansowe Esmara i Livergy – zrównoważony rozwój i odpowiedzialna produkcja

Zastanawiasz się, gdzie kupić jeansy? Odpowiedź jest prosta: w Lidlu! Nasze marki Esmara i Livergy zostały stworzone z myślą o wymagających klientach, którzy patrzą na najwyższą jakość wykonania, ale ważne są dla nich również zrównoważony rozwój i odpowiedzialna produkcja. Zobacz, jak dbamy o środowisko naturalne i w jakie działania się angażujemy!


GOTS – certyfikat zrównoważonej produkcji tekstyliów

Znak GOTS to gwarancja produkcji zgodnej z kryteriami dotyczącymi ekologii. Naturalne włókna wytwarzane są w sposób przyjazny dla środowiska i z zachowaniem zasad odpowiedzialności społecznej. Ponadto produkty końcowe oznaczamy odpowiednimi informacjami o ich pochodzeniu.


Organic Blended, czyli bawełna organiczna

Dbamy o środowisko na wszystkich etapach produkcji: począwszy od pola uprawnego, a skończywszy na półkach sklepowych. Nasze tekstylia bawełniane pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. Zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie wytycznych środowiskowych na etapie uprawy oraz kompleksowo monitorujemy proces produkcji.


Cotton made in Africa

Podejmujemy istotne działania, by walczyć z ubóstwem w Afryce i pozytywnie wpływać na ochronę środowiska naturalnego. Miejscowi rolnicy uczą się wydajnych i zrównoważonych metod uprawy, co pozwala uzyskiwać lepsze plony oraz chronić środowisko naturalne i zdrowie pracowników. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu odpowiedzialnych firm tekstylnych będących partnerami programu.


Oznaczenie „Zielony guzik“

Inicjatywa ta określa wiążące wymogi w zakresie ochrony ludzi i środowiska. Aby otrzymać oznaczenie, należy spełnić 46 wymagających standardów społecznych i środowiskowych. Kryteria i warunki przyznawania oznaczenia ustalają niemieckie władze państwowe. Nad niezależnością i wiarygodnością testów czuwa Państwowe Niemieckie Centrum Akredytacji (DAkkS).


Eco Denim

Podczas produkcji tkaniny Eco Denim prowadzimy zrównoważony proces jej prania. W porównaniu do klasycznego procesu pozwala on oszczędzać ważne zasoby, co przekłada się na mniejsze zużycie wody, środków chemicznych i energii.


OEKO-TEX® MADE IN GREEN

Niezależna etykieta MADE IN GREEN przyznawana przez OEKO-TEX® znajduje się na wszystkich rodzajach tekstyliów, które można prześledzić w łańcuchu dostaw. Daje klientom pewność, że kupowane przez nich wyroby tekstylne:

 • zostały wykonane z materiałów przebadanych pod kątem obecności szkodliwych substancji,
 • zostały wyprodukowane w przyjaznych dla środowiska zakładach,
 • powstały dzięki pracy osób zatrudnionych na pewnych i odpowiedzialnych społecznie warunkach.

Dobre jeansy to skarb, który warto mieć w swojej szafie niezależnie od prowadzonego stylu życia. Mamy nadzieję, ze uzbrojony w przekazaną przez nas wiedzę, pewnie i szybko znajdziesz idealną parę dla siebie. A wprowadzenie w życie wskazówek dotyczących tego, jak prać jeansy, sprawi, że posłużą Ci długie lata!