Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

JAK ZROBIĆ WÓZEK Z PIELUCH?

Text And Image Section

POTRZEBUJESZ:

  • pieluch w rozmiarze 1 lub 2 – około 100 sztuk
  • mniejszego kocyka i dwóch większych pieluch bawełnianych/otulaczy
  • gumek recepturek
  • owalnej podkładki kartonowej wyciętej w kształt kołyski wózka
  • kolorowe wstążki, sznurki (opcjonalnie pompony)
  • szpilki (opcjonalnie dwustronna taśma klejąca)
  • dodatkowe dekoracje – np. pluszowego misia, buciki
  • nożyczki
Text And Image Section

KROK 1 – PODSTAWA GONDOLI

Do wykonania gondoli potrzebujesz pieluch i gumek recepturek. Każdą pieluszkę po kolei zwiń w rulon i zabezpiecz gumką recepturką – pamiętaj, by sięgnąć po mniejsze gumki, żeby pieluchy się nie rozwinęły. Wszystkie przygotowane ruloniki zwiąż sznurkiem lub zabezpiecz gumką recepturką w większym rozmiarze.

Text And Image Section

KROK 2: BUDKA WÓZKA

Przygotuj budkę wózka. Ułóż pieluchy jedna na drugiej i połącz je gumką recepturką. Wykorzystaj około 25 pieluch. Konstrukcję możesz wzmocnić poprzez związanie dodatkowo wstążką.


Pamiętaj, że budka wózka musi być wykonana starannie – gdyż na sam koniec jej pieluszkowe wnętrze nadal będzie widoczne. Dlatego ułóż pieluchy dokładnie, zwracając uwagę, żeby wzór na każdej pieluszce był taki sam, lub obróć pieluchy tak, żeby w ogóle nie było go widać. Pieluchy rozsuń, tworząc łuk – na środku konstrukcji będą zachodzić na siebie bardziej niż na zewnątrz.

Teraz możesz połączyć już dwa elementy wózka. Pieluszki przygotowane do gondoli ułóż na blacie, następnie dołóż do niej pionowo budkę. Całość połącz gumką recepturką lub sznurkiem.


Aby jeszcze lepiej zadbać o konstrukcję wózka, możesz umieścić go na kartonowej podkładce wyciętej tak, aby nie wystawała poza wózek. Gondolę połącz z kartonem sznurkiem lub gumkami, dodatkowo sznurkiem połącz z gondolą i kartonową podstawą także budkę.


Wierzch gondoli możesz udekorować kocykiem. By wyglądał estetycznie, wsuń go pod konstrukcję budki.

Text And Image Section

KROK 3: KÓŁKA WÓZKA

Kółka wózka wykonaj z dwóch ciasno zwiniętych pieluszek. Najpierw złóż pieluszki na pół, a następnie obie zwiń w kształt koła. Złącz je gumką recepturką i dodatkowo udekoruj, aby wykorzystana gumka nie rzucała się w oczy.


Text And Image Section

KROK 4: DEKORACJA GONDOLI

Następnie sięgnij po pieluchy tetrowe lub mniejsze kocyki – jeśli decydujesz się na kocyki, wybierz te cieńsze, grubsze mogą utrudniać obwiązanie gondoli. Najpierw jedną pieluchę lub jeden kocyk owiń wokół budki, dokładnie związując pod spodem, następnie drugą pieluchą (lub drugim kocykiem) owiń boki gondoli. Materiału, który wykorzystasz do obwiązania boków, możesz także użyć do dodatkowego wzmocnienia konstrukcji i związać go za budką wózka. Upewnij się, że wózek jest stabilny i samodzielnie stoi. W razie konieczności wzmocnij konstrukcję dodatkowymi wstążkami.

Text And Image Section

KROK 4 – WYKOŃCZENIE

Kółka przymocuj do kartonowej podstawy wózka. Możesz to zrobić szpilkami i dodatkowo wzmocnić jeszcze taśmą klejącą.


Możesz włożyć do środka misia, udekorować wózek kwiatkami zdobytymi w pasmanterii czy przyczepić do niego smoczek z zawieszką. Możliwości jest mnóstwo. Daj się ponieść kreatywności i zaskocz rodziców wyjątkowym prezentem przygotowanym samodzielnie!