Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Jaka myjka ciśnieniowa do domu – do czego ją wykorzystać?

Myjka ciśnieniowa jest urządzeniem, które może ułatwić Ci wiele prac domowych. Dzięki niej szybko i bez większego nakładu pracy usuniesz np. uporczywe zabrudzenia z oleju samochodowego na podjeździe, zanieczyszczenia z płytek i fug na tarasie, umyjesz kostkę brukową, auto, a nawet pozbędziesz się liści i igieł z rury rynnowej. Poznaj rodzaje myjek ciśnieniowych i ich największe zalety, a także z naszą pomocą wybierz modele dostępne w Lidlu – dopasowane do Twoich potrzeb… i kieszeni.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są rodzaje myjek ciśnieniowych?
  • Zalety i funkcje myjek ciśnieniowych – na co zwracać uwagę?
  • Myjka ciśnieniowa – na jakie modele postawić?

Myjki ciśnieniowe – rodzaje urządzeń ułatwiających czyszczenie różnych powierzchni

Myjka ciśnieniowa jest niezwykle pomocnym sprzętem. Warto mieć ją pod ręką, gdy zamierzasz czyścić zabrudzone i wodoodporne powierzchnie, którym nie szkodzi silny strumień wody wydobywający się z dyszy. Każda myjka składa się z pompy wytwarzającej ciśnienie, a także ze zbiornika na wodę i lancy. Zanim jednak zamówisz urządzenie, które będzie pasować do Twoich wymagań i charakteru wykonywanych prac, warto poznać różne rodzaje myjek. Do wyboru masz dwie opcje.

  • Myjki ciśnieniowe profesjonalne (spalinowe) – powstały z myślą o bardziej wymagających pracach, takich jak czyszczenie samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych czy fasad budynków z zaciekami. Głównie są to modele spalinowe wybierane do prac na większych powierzchniach. Mają wbudowany akumulator, większą moc i wydajność niż poręczne myjki domowe.


  • Myjki ciśnieniowe domowe (elektryczne) – są przeznaczone do podstawowych prac porządkowych. Mają mniejszą moc i wydajność niż myjki profesjonalne, ale są całkowicie wystarczające do usuwania zabrudzeń. Sprawdzą się np. do odświeżenia podjazdu, karoserii auta, zabłoconego roweru, kostki brukowej, na której pojawił się zielony osad czy przepłukania zatkanej rynny w okresie jesiennym. Tego typu modele działają po podłączeniu ich do prądu. Są ekologiczne i lekkie. Bez problemu można je przenosić z miejsca na miejsce.


Jaka myjka ciśnieniowa do walki z tłustymi plamami?


Wybierz taką, która ma opcję podgrzewania wody. Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są skuteczne w usuwaniu trudnych plam po tłuszczu, oleju i substancjach ropopochodnych.

Myjki ciśnieniowe – przydatne funkcje i zalety

Wybór idealnej myjki do domu powinien być dobrze przemyślany. Urządzenia generują natrysk wody pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu wiele prac można wykonywać bez konieczności używania środków czyszczących i żrącej chemii.


Przed zakupem myjki ciśnieniowej sprawdź, czy urządzenie ma przydatne funkcje ułatwiające Ci pracę. Najlepsze modele mają regulację ciśnienia. Pomaga to dopasować moc wyrzucanej wody do różnego rodzaju powierzchni. Mniejsze ciśnienie będzie Ci bowiem potrzebne do umycia auta, motocykla albo mebli ogrodowych, a nieco większą siłą trzeba będzie zadziałać, aby np. doczyścić zabrudzony olejem podjazd przed domem, bramę albo ruszt grilla. Ważna jest też opcja wymiany dysz dostępnych w zestawie. Do wyczyszczenia fug na zewnętrznym tarasie lepiej sprawdzi się wąska końcówka, a do usunięcia zabrudzeń z dachu budynku – szeroka. Istotna jest również długość kabla zasilającego i lancy, aby praca była zawsze komfortowa.


Myjki ciśnieniowe mają wiele zalet. Pozwalają szybko i skutecznie usunąć nawet uporczywe zabrudzenia, są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnych umiejętności. Można je wykorzystać do różnych prac porządkowych. Taki sprzęt w domu pozwala również zaoszczędzić pieniądze. Nie musisz za każdym razem zamawiać fachowców, aby np. uprzątnąć plac przed domem. W przypadku auta nie będziesz już musiał odwiedzać profesjonalnej myjni ręcznej. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, wypełnić zbiornik detergentem i podpiąć dopływ wody, aby w kilka minut wyczyścić brudną karoserię.

Wybór myjki ciśnieniowej a ciśnienie urządzenia

Parametrem odpowiedzialnym za wybór myjki powinno być ciśnienie. Im wyższe, tym szybciej można pozbyć się osadów, kurzu albo zaschniętego błota. Popularne modele myjek mają ciśnienie w granicach 130 barów. Pozwala ono na wyczyszczenie lekko zabrudzonych powierzchni. Z trudnymi plamami zdecydowanie lepiej poradzi sobie sprzęt generujący ciśnienie od 140 barów wzwyż.


Jaka myjka ciśnieniowa do domu?

Z użycia myjki ciśnieniowej najbardziej będą zadowoleni właściciele domów wolnostojących, podjazdów i aut. W Lidlu dostępne są różne rodzaje urządzeń, które z pewnością dopasujesz do wielkości posesji oraz rodzaju zabrudzeń, z którymi zazwyczaj walczysz. Poznaj kilka modeli i wybierz najlepszą myjkę dla siebie.

Text And Image Section

1. Myjka ciśnieniowa Kärcher „KHD 4 Stairs” – urządzenie ma nakładaną dyszę piankową i zbiornik detergentu 0,3 l. Myjka od niemieckiego producenta wyposażona jest w szczotkę do mycia i ściągacz nadmiaru wody. Wymaga do 80 proc. mniej wody niż w przypadku używania węża ogrodowego. Ma stalową rurę Vario Power z funkcją regulacji ciśnienia. Akcesoria do mycia można przechowywać na urządzeniu, co pozwala zachować porządek. Myjkę można szybko podłączyć. Dodatkowo wąż ciśnieniowy ma aż 6 metrów, co znacznie ułatwi Ci czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Text And Image Section

2. Myjka ciśnieniowa PARKSIDE® PHD 135 D5 – w zestawie ma akcesoria do mycia karoserii pojazdów i felg. To urządzenie z obrotową szczotką myjącą z mocnym włosiem i przegubem. Świetnie sprawdza się do czyszczenia powierzchni lakierowanych, plastikowych i szklanych. Sprzęt ma dyszę z pojemnikiem na środek czyszczący.

Text And Image Section

3. Myjka wysokociśnieniowa PARKSIDE PERFORMANCE® PHDP 180 C2 – urządzenie idealne do mycia samochodów i elewacji. Ma wysokociśnieniową pompę aluminiową o wysokiej wydajności, która jest odporna na korozję. Wyposażone jest w chłodzony wodą silnik indukcyjny. Bardzo łatwo wymienia się w nim dysze czyszczące. Myjka ma wyświetlacz ze wskaźnikiem ciśnienia na uchwycie pistoletowym. W zestawie są dwie baterie alkaliczne. Do akcesoriów dołączone są również: dysza 3 w 1, dysza turbo, myjka tarasowa, środek czyszczący, wąż wysokociśnieniowy, wąż anti-twist oraz złącze wody.

Wybór myjki ciśnieniowej zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju prac, które planujesz wykonać wokół domu i w ogrodzie. Z pewnością warto inwestować w takie narzędzie, które znacząco ułatwi utrzymanie czystości auta, kostki brukowej czy dachu i przyspieszy wiele prac porządkowych. Jeżeli szukasz myjek w dobrej jakości i cenie, koniecznie zajrzyj do Lidla!