Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
   Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

   JAK ZROBIĆ TORT Z PIELUCH?

   Text And Image Section

   POTRZEBUJESZ:

   • pieluch w rozmiarze 1 lub 2 – najlepiej około 80 sztuk
   • 2 tortownic o różnej średnicy (możesz także wykonać obręcze z kartonu)
   • kartonowego rulonu po rolce ręcznika papierowego
   • szpilek
   • nożyczek
   • gumek recepturek
   • dwustronnej taśmy klejącej
   • kolorowych wstążek
   • dodatkowych dekoracji według uznania – niemowlęcego body, skarpetek czy czapeczki
   Text And Image Section

   KROK 1 – PIERWSZE PIĘTRO TORTU

   Przygotuj podstawę tortu. Zacznij od wypełnienia pieluszkami większej tortownicy. Pieluszki układaj w wachlarz, dosyć ciasno – pamiętaj, że to podstawa Twojego tortu.

   Text And Image Section

   KROK 2 – PIERWSZE I DRUGIE PIĘTRO TORTU

   Na środku pierwszego piętra pieluch umocuj kartonowy rulon. Poluźnij obręcz tortownicy i owiń pieluchy bardzo ciasno sznurkiem. Zdejmij obręcz tortownicy i przystąp do przygotowania drugiego piętra tortu.


   Wykorzystaj do tego mniejszą tortownicę, a właściwie tylko jej obręcz. W środku obręczy ułóż mniejszy wachlarz z pieluch. Zdejmij obręcz, owiń pieluchy sznurkiem. Następnie ręką uformuj w środku warstwy pieluch otwór i nałóż je na kartonową rolkę, mocując na pierwszym piętrze tortu.

   Text And Image Section

   KROK 3 – TRZECIE PIĘTRO TORTU

   Przyszedł czas na trzecie piętro tortu. Tym razem pieluszki zwiń w rulon. Zwiń każdą pieluszkę po kolei – możesz zwijać wzorkiem do środka lub na zewnątrz, ważne, by zachować konsekwencję. Każdą zwiniętą pieluszkę zabezpiecz gumką recepturką – pamiętaj, by sięgnąć po mniejsze gumki, żeby pieluchy się nie rozwinęły.


   Zwinięte pieluchy możesz dodatkowo udekorować niemowlęcymi dodatkami – body, czapeczkami czy skarpetkami. Możesz między pieluszki włożyć dodatkowo małe prezenty dla mamy i maluszka.


   Text And Image Section

   KROK 4 – DEKORACJA

   Dekorowanie to oczywiście najprzyjemniejsza część pracy. Obwiąż poszczególne piętra tortu kolorowymi wstążkami, tak żeby zasłonić wszystkie sznurki i gumki recepturki. Wstążki możesz dodatkowo podkleić taśmą klejącą. Tort możesz także udekorować kwiatami, serduszkami i wszystkim, co tylko przyjdzie ci do głowy. Na szczycie tortu możesz postawić maskotkę – by była stabilna, warto delikatnie wcisnąć ją w szczyt tortu i dodatkowo przymocować szpilkami.


   Text And Image Section

   I JUŻ, GOTOWE!

   Efektowny i praktyczny prezent dla przyszłych rodziców, który na pewno docenią.