Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

JAK ZROBIĆ TORT Z PIELUCH?

Text And Image Section

POTRZEBUJESZ:

  • pieluch w rozmiarze 1 lub 2 – najlepiej około 80 sztuk
  • 2 tortownic o różnej średnicy (możesz także wykonać obręcze z kartonu)
  • kartonowego rulonu po rolce ręcznika papierowego
  • szpilek
  • nożyczek
  • gumek recepturek
  • dwustronnej taśmy klejącej
  • kolorowych wstążek
  • dodatkowych dekoracji według uznania – niemowlęcego body, skarpetek czy czapeczki
Text And Image Section

KROK 1 – PIERWSZE PIĘTRO TORTU

Przygotuj podstawę tortu. Zacznij od wypełnienia pieluszkami większej tortownicy. Pieluszki układaj w wachlarz, dosyć ciasno – pamiętaj, że to podstawa Twojego tortu.

Text And Image Section

KROK 2 – PIERWSZE I DRUGIE PIĘTRO TORTU

Na środku pierwszego piętra pieluch umocuj kartonowy rulon. Poluźnij obręcz tortownicy i owiń pieluchy bardzo ciasno sznurkiem. Zdejmij obręcz tortownicy i przystąp do przygotowania drugiego piętra tortu.


Wykorzystaj do tego mniejszą tortownicę, a właściwie tylko jej obręcz. W środku obręczy ułóż mniejszy wachlarz z pieluch. Zdejmij obręcz, owiń pieluchy sznurkiem. Następnie ręką uformuj w środku warstwy pieluch otwór i nałóż je na kartonową rolkę, mocując na pierwszym piętrze tortu.

Text And Image Section

KROK 3 – TRZECIE PIĘTRO TORTU

Przyszedł czas na trzecie piętro tortu. Tym razem pieluszki zwiń w rulon. Zwiń każdą pieluszkę po kolei – możesz zwijać wzorkiem do środka lub na zewnątrz, ważne, by zachować konsekwencję. Każdą zwiniętą pieluszkę zabezpiecz gumką recepturką – pamiętaj, by sięgnąć po mniejsze gumki, żeby pieluchy się nie rozwinęły.


Zwinięte pieluchy możesz dodatkowo udekorować niemowlęcymi dodatkami – body, czapeczkami czy skarpetkami. Możesz między pieluszki włożyć dodatkowo małe prezenty dla mamy i maluszka.


Text And Image Section

KROK 4 – DEKORACJA

Dekorowanie to oczywiście najprzyjemniejsza część pracy. Obwiąż poszczególne piętra tortu kolorowymi wstążkami, tak żeby zasłonić wszystkie sznurki i gumki recepturki. Wstążki możesz dodatkowo podkleić taśmą klejącą. Tort możesz także udekorować kwiatami, serduszkami i wszystkim, co tylko przyjdzie ci do głowy. Na szczycie tortu możesz postawić maskotkę – by była stabilna, warto delikatnie wcisnąć ją w szczyt tortu i dodatkowo przymocować szpilkami.


Text And Image Section

I JUŻ, GOTOWE!

Efektowny i praktyczny prezent dla przyszłych rodziców, który na pewno docenią.