Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Świąteczne prezenty dla dzieci – sprawdź prezentownik Lidla

Święta coraz bliżej, a Ty nadal nie masz pomysłu na prezent dla dziecka pod choinkę? Szukanie upominków dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku rzeczywiście potrafi dać w kość, zwłaszcza gdy kupujesz prezent dla dziecka z dalszej rodziny, z którym nie masz kontaktu na co dzień i nie wiesz, jakie zabawki już ma oraz co lubi. Jeśli brakuje Ci inspiracji, zajrzyj do naszego poradnika. Znajdziesz tu prezenty dla dziewczynek i chłopców, od dwulatków po dzieci w wieku szkolnym.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Jak wybrać prezenty na święta dla dzieci, by uniknąć wpadek?
  • Jakie drewniane zabawki sprawdzą się na świąteczny prezent dla dzieci w różnym wieku?
  • Kiedy warto kupić popularne prezenty pod choinkę dla dziewczynek?
  • Jakie są sprawdzone prezenty na Boże Narodzenie dla chłopców?
  • Jakie prezenty świąteczne dla dzieci można znaleźć w kategorii ruch i sport?

Prezenty na święta dla dzieci – jak uniknąć wpadek?

Text And Image Section

Czy może być coś gorszego niż nietrafiony prezent na święta? Oczywiście, mnóstwo rzeczy. Jednak nawet jeżeli na paczkach od Mikołaja świat się nie kończy, nikt nie chce ujrzeć rozczarowania malującego się na dziecięcej buzi. Na pewno nie pod choinką. Jak więc podejść do zakupów prezentów na gwiazdkę dla dzieci, by zwiększyć swoje szanse na sukces? Oto 3 uniwersalne wskazówki:

1. Prezent dla dziecka powinien być w pierwszej kolejności dostosowany do jego wieku. Zarówno zaawansowana zabawka dla małego brzdąca, jak i zbyt prosta dla starszego dziecka to faux-pas, które sprawi, że malec raczej nie będzie chciał się bawić naszym prezentem.

2. Żyjemy w czasach, kiedy maluchy często „wszystko już mają”. Aby uniknąć powtórki danej zabawki, rozczarowania dziecka, a nade wszystko konieczności odpowiadania na pytania w stylu „dlaczego Mikołaj przyniósł mi to samo co rok temu?”, warto przed zakupem podpytać rodziców, czy gadżet, o jakim myślisz, będzie dobrym prezentem na Boże Narodzenie dla dziecka.

3. Jeżeli choć trochę znasz upodobania dziecka – np. wiesz, że dana dziewczynka chętnie bawi się w dom lalkami, zainspiruj się tym. Jeśli jednak masz mały kontakt z dzieckiem, które chcesz obdarować, kupowanie typowych prezentów dla dziewczynki czy dla chłopca może być ryzykowne. Nie każdy chłopiec musi lubić samochody, tak jak nie każda dziewczynka będzie chętna do zabawy w kuchnię. W takiej sytuacji lepiej będzie postawić na kategorię uniwersalnych zabawek edukacyjnych – takich jak tablice czy grzechotki dla najmłodszych bądź zestawy do zabawy w sklep, łamigłówki i puzzle oraz książeczki dla nieco starszych dzieci.

Pomyśl nie tylko o dziecku!


Wybierając prezenty mikołajkowe dla dzieci, warto unikać zabawek, które przyprawią rodziców o ból głowy – np. wydających wyjątkowo głośne dźwięki. Maluch może i będzie szczęśliwy, ale ręczymy, że atmosfera przy świątecznym stole momentalnie zgęstnieje...


LIVE – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY PREZENT?

Drewniane zabawki – pomysł na prezent dla dwulatka i starszaka

Text And Image Section

Kategoria drewnianych zabawek to świetny patent na kreatywny prezent dla dzieci niemal w każdym wieku. Znajdziesz tu mnóstwo opcji – od zwykłych klocków, które znakomicie rozwijają wyobraźnię i motorykę malca, przez drewnianą kuchnię, drewniane kolejki i inne ciekawe zestawy, po zabawki edukacyjne (na przykład układanki, które pomagają rozwijać myślenie i spostrzegawczość). Zabawki z drewna to ciekawe prezenty dla dziewczynki i chłopca, które mają nie tylko walory estetyczne i rozwojowe, lecz także pozwalają promować ekologiczne postawy od najmłodszych lat.

Prezenty na święta dla dziewczynki

Text And Image Section

Tak jak już wspomnieliśmy, z tą kategorią prezentów warto obchodzić się świadomie i nie kierować się stereotypami w rodzaju lalki dla dziewczynki, samochody dla chłopca. Aby dobrze trafić z podarunkiem, warto najpierw dowiedzieć się, co realnie dziecko lubi. Jeżeli jednak szukasz „typowo dziewczęcych” prezentów na gwiazdkę – bo na przykład wiesz, że takie zapotrzebowanie dziecko zgłosiło w liście do Mikołaja, albo masz do czynienia z małą księżniczką, która lubi się stroić – wtedy śmiało możesz poszaleć przy półkach z różem i brokatem.


Uniwersalnym prezentem dla dziewczynki na święta będą lalki i misie, a także dostępne do nich akcesoria, takie jak ubranka bądź wózek, miniaturowe domki oraz akcesoria plastyczne i kolorowanki (np. tablica ze znikopisem). A jeśli chcesz bardziej spektakularnego efektu, co powiesz na przykład na drewnianą toaletkę z akcesoriami do dbania o urodę?

Prezent dla chłopca na święta

Text And Image Section

Stereotypowo można powiedzieć, że większość chłopców ucieszy się z każdego prezentu, o ile będzie miał koła (ewentualnie – będzie latał lub pływał). Autka, pociągi, ale też samoloty czy statki to popularne prezenty świąteczne dla chłopców. Czy zawsze trafią w gust obdarowanego? Cóż, z tym bywa różnie. Znowu – dużo zależy od zainteresowań malucha, dlatego najlepiej wcześniej wypytać o nie rodziców. Jeśli po konsultacji zdecydujesz trzymać się kategorii pojazdów – wybór masz ogromny. Duże, małe, drewniane, plastikowe, zdalnie sterowane... A gdy dziecko ma już dużo samochodzików, dobrym prezentem na Mikołaja może okazać się zabawkowy garaż.


Do niezawodnych propozycji na święta należą też klocki, dostosowane do wieku chłopca – jeśli kupujesz prezent dla niemowlaka, poszukaj piankowych, dla 2-3-latka odpowiednie będą klocki magnetyczne lub duże plastikowe, a na przent dla przedszkolaka sprawdzą się duże zestawy małych klocków, z których można wyczarować najróżniejsze konstrukcje.

Text And Image Section

Pomysł na prezent świąteczny dla dziewczynki i chłopca – odgrywanie ról


Zamiast dzielić zabawki na te przeznaczone dla chłopców i dla dziewczynek lepiej postawić na naukę ról. Dzieci – niezależnie od płci – lubią odgrywać sceny, jakie znają z codziennego życia, lub odtwarzać w zabawach to, co robią rodzice. Jeżeli np. tata czy mama majsterkują, maluchowi może spodobać się podobny zestaw narzędzi. Jeśli są mistrzami kuchni, zainteresowanie będą budzić akcesoria kulinarne, filiżanki, drewniane pizze, warzywa itp. Dzieci kochające zwierzątka lub zafascynowane tym, co działo się podczas ostatniej wizyty w przychodni, ucieszą się z zestawu do zabawy w weterynarza, dzięki któremu będą mogły osłuchiwać, mierzyć temperaturę i robić zastrzyki.

Przydatne prezenty świąteczne dla dzieci – kategoria sport i ruch

Text And Image Section

Dzieci w każdym wieku uwielbiają ruch. Dlatego świetnym pomysłem na prezenty mikołajkowe i świąteczne dla dzieci są akcesoria sportowe dostosowane do ich wieku. Maluszkowi, który nie porusza się jeszcze zbyt sprawnie, możesz podarować rowerek biegowy, pchacz albo hulajnogę z siedziskiem i możliwością pchania jej przez opiekuna. A z bardziej sezonowych prezentów – sanki bądź jabłuszko. Starsze dziecko ucieszy się z bardziej „dorosłej”, dwukołowej hulajnogi, łyżew lub rolek. A może planujecie rozpocząć naukę jazdy na nartach? Wtedy pod choinką mogą wylądować narty dziecięce oraz kask narciarski.


Mamy nadzieję, że Twoje prezenty wywołają dużo radości!