Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Nawadnianie ogrodu

80 produktów
  Wyświetlone produkty 24 / 80 produktów

  Podlewanie ogrodu

  Posiadanie odpowiedniego sprzętu ma kluczowe znaczenie dla podlewania ogrodu. Wąż ogrodowy, pompy głębinowe i pompy ogrodowe z wyłącznikami ciśnieniowymi, węże do podlewania kropelkowego, zraszacze czy beczki na deszczówkę - wybór jest duży i pozwala znaleźć odpowiednie rozwiązanie do każdego ogrodu.


  Jak idealnie podlać ogród?


  1. Co w ogrodzie należy podlewać?

  2. Jakie źródła wody nadają się do podlewania ogrodu?

  2.1. Podlewanie wodą z wodociągów: Klasyczna słodka woda

  2.2 Podlewanie wodą deszczową: Wydajny dzięki zbiornikowi ściennemu i systemowi pomp

  2.3 Podlewanie wodą zawartą w glebie: Pompy do studni głębinowych w ogrodzie

  3.Który system podlewania jest najlepszy?

  3.1.Do dużych powierzchni: Systemy zraszania

  3.2.Do wrażliwych roślin: Podlewanie kropelkowe

  3.3.Dla fanów technologii: Komputer do sterowania systemem podlewania

  4.Jakie akcesoria są potrzebne do wydajnego podlewania ogrodu?


  Co w ogrodzie należy podlewać?


  Sam deszcz często nie wystarcza, aby zapewnić wystarczającą ilość wody wszystkim roślinom w ogrodzie. Szczególnie latem powinno się temu zaradzić, stosując inteligentne podlewanie. Podczas gdy podlewanie roślin doniczkowych i donicowych jest stosunkowo łatwe, właściwe rośliny ogrodowe wymagają innego podejścia. Klomb należy traktować inaczej niż trawnik, żywopłot wymaga innego podlewania niż dojrzałe drzewo. Dodatkowo ogród należy podlewać podczas nieobecności – na przykład w okresie wakacyjnym. Jeśli chcesz podlewać kwiaty, trawniki lub drzewa, masz do dyspozycji różne możliwości w zakresie wykorzystania wody i systemów podlewania.


  Jakie źródła wody nadają się do podlewania ogrodu?


  Zasadniczo istnieją trzy źródła wody, które można wykorzystać do podlewania ogrodu: świeżą wodę z kranu, wodę deszczową oraz wodę zawartą w glebie. Każde źródło użytkowania ma swoje wady i zalety.


  Podlewanie wodą z wodociągów - klasyczna słodka woda


  Najłatwiejszym sposobem podlewania ogrodu jest użycie wody z kranu. W tym przypadku wystarczy podłączyć klasyczny wąż ogrodowy do odpowiedniego kranu i można rozpocząć podlewanie. W mniejszych ogrodach można korzystać z konewki.


  Zalety i wady korzystania z wody z kranu

  Zalety:

  + Woda z kranu jest zawsze dostępna w wystarczającej ilości.

  + Jako wyposażenie wystarczy wąż ogrodowy lub konewka.


  Wady:

  - Koszty eksploatacji wody wodociągowej są stosunkowo wysokie.

  - Woda z kranu zawiera często zbyt dużo wapnia, co nie jest korzystne przypadku wrażliwych roślin.

  - Temperatura wody może być zbyt niska.

  - W pobliżu ogrodu musi być dostępne przyłącze wody.

  Text And Image Section

  Podlewanie wodą deszczową - wydajne dzięki zbiornikowi ściennemu i systemowi pomp


  Zielona beczka na deszczówkę jest prawdopodobnie najbardziej znaną metodą zbierania i wykorzystywania wody deszczowej. Jednak w międzyczasie została ona zastąpiona przez bardziej wydajne systemy. Jeśli chcesz efektywnie zbierać deszczówkę, możesz użyć np. zbiornika ściennego. Te zbiorniki na wodę mają nie tylko tę zaletę, że są przyjemniejsze dla oka niż typowy zbiornik na wodę. Ich pojemność jest znacznie większa, dzięki czemu zebrana woda wystarcza na dłuższy okres czasu. Dodatkowo zbiorniki są zamknięte. Dzięki temu woda deszczowa nie ulega zanieczyszczeniu.


  Za pomocą odpowiedniej pompy można bez większego wysiłku usunąć wodę ze zbiornika. Podczas gdy do beczki na deszczówkę zaleca się stosowanie pompy zanurzeniowej lub pompy do brudnej wody, specjalne pompy ogrodowe lub domowe pompy wodociągowe lepiej poradzą sobie z większymi ilościami wody dzięki zbiornikowi na wodę. W połączeniu z wężem ssącym podlewanie nawet większych ogrodów jest bardzo łatwe. Są to jednak pompy zewnętrzne. Jeśli mają być ustawione na stałe, należy zadbać o ich ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi.


  Zalety i wady korzystania z wody deszczowej

  Zalety:

  + Woda ma neutralną wartość pH.

  + Brak konieczności ponoszenia kosztów za wodę.

  + Woda deszczowa zawiera niewiele lub nie zawiera w ogóle wapnia.


  Wady:

  - Niedrogie rozwiązania, takie jak zwykła beczka na wodę, mogą się łatwo przelać i zabrudzić.

  - Wymagana ilość wody jest często niedoceniana.

  - Zbiorniki deszczowe potrzebują miejsca i stabilnego fundamentu.


  Podlewanie wodą zawartą w glebie - pompy do studni głębinowych w ogrodzie


  Jeśli nie jesteś pewien, że zawsze będziesz miał do dyspozycji wystarczającą ilość wody deszczowej do podlewania ogrodu, możesz dodatkowo wykorzystać wody podziemne. Studnia połączona z pompą głębinową umożliwia dostęp do wód zawartych w glebie. Ten wariant pozyskiwania wody jest najbardziej złożony pod względem wymaganego wyposażenia. Dodatkowo budowa studni musi być zatwierdzona przez gminę. Urzędy posiadają również informacje niezbędne do budowy studni, takie jak warunki glebowe i głębokość wód podziemnych. W zależności od wymaganej głębokości wiercenia można zastosować różne typy studni. Po jednorazowej instalacji studnia i pompa zapewniają stały dopływ wody do każdego ogrodu.


  Zalety i wady korzystania z wód podziemnych

  Zalety:

  + Wody gruntowe oferują praktycznie niewyczerpane źródło podlewania ogrodu.

  + Brak konieczności ponoszenia kosztów za wodę.


  Wady:

  - Na terenach mieszkaniowych prace studzienne powinny być wykonywane przez specjalistów, co oznacza dodatkowe koszty.

  - Na instalację studni ponoszone są stosunkowo wysokie koszty.


  Który system podlewania jest najlepszy?

  Po wybraniu odpowiedniego źródła wody należy podjąć kolejną decyzję: Jaki system podlewania zainstalować? Jeśli nie chcesz zadowalać się wężem ogrodowym i konewką, masz do dyspozycji różne możliwości. To, która z nich jest właściwa, zależy od konkretnego ogrodu i indywidualnych preferencji pielęgnacyjnych.

  Text And Image Section

  Do dużych powierzchni: Systemy zraszania

  Warto rozważyć zastosowanie systemu zraszania, zwłaszcza w przypadku dużych trawników. Podczas gdy zraszacz kwadratowy będzie idealnie nadawał się do podlewania prostokątnych fragmentów trawnika, zraszacz kołowy i sektorowy będą odpowiednie do podlewania powierzchni o kształtach okrągłych. Po ustawieniu szerokości, wysokości i orientacji system zraszania zapewni odpowiednią ilość wody na całym trawniku.


  Do wrażliwych roślin: Podlewanie kropelkowe

  Wiele roślin kwitnących i warzywnych nie lubi być podlewanych z góry. Z kolei przy młodszych, świeżo posadzonych roślinach, przy podlewaniu konewką lub wężem bardzo szybko może się zdarzyć, że zbyt duża ilość wody zaleje delikatne korzenie. Można temu zaradzić za pomocą tak zwanych węży koralikowych i kroplowych. Wąż perełkowy wystarczy ułożyć raz, a następnie można go stale używać do podlewania ogrodu. Niewielka ilość wody stale spływa wzdłuż węża koralikowego lub kroplowego, która trafia bezpośrednio na ziemię i nie zagraża wrażliwym kwiatom i liściom. Wąż można układać nad ziemią lub pod ziemią. Jeśli wąż jest ułożony prawidłowo, cały ogród można podlać, po prostu odkręcając przyłącze wody.

  Text And Image Section

  Dla fanów technologii: Komputer do sterowania systemem podlewania

  Niezależnie od tego, czy wybierzesz podlewanie system zraszania czy podlewanie kropelkowe - dzięki komputerowi do sterowania systemem podlewania rośliny i trawniki podlejesz nawet bez wychodzenia z domu. Zdefiniowany wcześniej program podlewania można uruchomić za pomocą regulatora czasowego lub komputera. Niektórymi systemami można sterować za pomocą aplikacji. Dzięki temu podlewanie ogrodu jest dziecinnie proste – i można to zrobić nawet na wakacjach.


  Jakie akcesoria są potrzebne do wydajnego podlewania ogrodu?

  W zależności od używanego systemu podlewani i źródła wody, odpowiednie akcesoria sprawiają, że podlewanie ogrodu jest tak wydajne, jak to tylko możliwe. To, jakie akcesoria będą potrzebne, zależy zatem od indywidualnego wyboru instalacji podlewania.


  Lista akcesoriów

  • Wąż ogrodowy (elastyczny lub klasyczny)
  • Zwijacz
  • Prysznic ogrodowy
  • Konewka
  • Kran wylotowy
  • System pompowania
  • Filtr
  • Komputer do sterowania systemem podlewania / regulator czasowy