INFORMACJA

Szanowni Klienci,

obawa przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa (COVID-19) dotyka nas wszystkich i wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. W Kauflandzie i Lidlu pracujemy dzień i noc, aby zapewnić dostawy towaru do sklepów w Polsce. Obecna sytuacja może jednak skutkować przejściowym brakiem wybranych artykułów. Kolejne dostawy są zapewnione, dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość. Jednocześnie dziękujemy naszym kolegom i koleżankom, szczególnie tym, którzy pracują w sklepach i centrach dystrybucyjnych, za ich ogromne zaangażowanie i ciężką pracę. Nasze podziękowania kierujemy także do dostawców, producentów i rolników za codzienną, bezproblemową i ścisłą współpracę.

Bądźmy razem i uważajmy na siebie.

Jesteśmy tu dla Państwa!

GODZINY DLA SENIORÓW

W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia*.

W tym czasie nie mogą dokonywać zakupów młodsi klienci. Jeżeli osoba do 65. roku życia weszła do sklepu przed 10:00, może ona dokończyć zakupy po godz. 10:00.

W pozostałych godzinach sklepy są dostępne dla wszystkich, w tym dla osób powyżej 65. roku życia.

 

* § 9 ust. 5 pkt 1) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

LICZBA KLIENTÓW W SKLEPIE

Ograniczenie dotyczy: liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu

 

Na czym polega?

Do każdego sklepu może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas (nie tylko czynnych) pomnożona przez 3. To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów*.

 

* § 9 ust. 5 pkt 1) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

UŁATWIENIA DLA SENIORÓW, WOLONTARIUSZY I SŁUŻB

Wprowadzamy kasę pierwszeństwa dla:

A. Seniorów - będą traktowani priorytetowo w kolejkach do kas;

B. Ponadto uprawnionymi do korzystania z kas pierwszeństwa będą:

1) wolontariusze wspierający seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, np. Caritas i Federacji Banków Żywności - docelowo na podstawie przekazanych przez nas identyfikatorów, w okresie przejściowym na podstawie deklaracji,
2) pracownicy sektora opieki zdrowotnej - przede wszystkim lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni,
3) strażacy, policjanci, żołnierze wojsk obrony terytorialnej, straż miejska - wszyscy są włączeni w pomoc seniorom i rodzinom poddanym kwarantannie.

KASĄ PIERWSZEŃSTWA BĘDZIE KASA NR 1.

PODZIĘKOWANIE

Podziękowanie dla pracowników Lidla

W obecnej, trudnej sytuacji największe podziękowania należą się tym, którzy dbają o to, aby Polacy nie musieli martwić się o produkty niezbędne do normalnego życia. Drodzy pracownicy Lidla, dziękujemy za Wasze zaangażowanie i odpowiedzialność, którymi wyróżniacie się w tych ciężkich dla wszystkich chwilach.
Jesteście naszymi bohaterami!

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO W NASZYCH SKLEPACH

Bezpieczeństwo podczas zakupów w sklepach Lidl

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników, wprowadzamy nowe rozwiązania podczas robienia zakupów w sieci sklepów Lidl. Pamiętajmy, że podejmując działania prewencyjne dbamy o zdrowie nasze oraz ludzi w naszym otoczeniu. Prosimy o przestrzeganie wszystkich wprowadzonych rozwiązań.

Chcemy zapewnić Państwu większą ochronę, dlatego we wszystkich sklepach:

- wyłączamy krajalnice,
- mamy przeszklenia w obszarze pieczywa,
- pakujemy nasze pieczywo w woreczki.

WSPIERAMY WALKĘ Z COVID-19

Łączymy siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Caritas Polska w walce z pandemią koronawirusa

Przekazujemy milion złotych, a także pomoc rzeczową, na rzecz organizacji, które wspierają służbę zdrowia oraz tych najbardziej potrzebujących – seniorów i chorych dzieci.

Firma Lidl Polska przekazała 500 000 PLN na rzecz funduszu interwencyjnego do walki z koronawirusem utworzonego przez Fundację WOŚP. Za jego pośrednictwem będą możliwe natychmiastowe zakupy niezbędnego sprzętu medycznego.

Kolejne 500 000 PLN Lidl przekazuje do Caritas Polska. Środki te mają zostać przeznaczone na zakup respiratorów dla dzieci i kobiet w ciąży przebywających w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz żywność dla seniorów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ>>

ZASADY HIGIENY