Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Rendered: 2024-05-09T03:57:16.000Z

4058143056978

ULTIMATE SPEED® Stacja ładowania Wallbox 11kW

do łatwego ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w domu

(48)

Komfortowa i kompaktowa stacja ładowania
Przejrzysty kolorowy wyświetlacz LCD
Energooszczędny tryb gotowości
Prąd wejściowy i wyjściowy: maks. 16 A
Moc ładowania: maks. 11 kW (3-faz.) / 3,7 kW (1-faz.)

1999,00

DOSTAWA GRATIS

Dostępne od zaraz

Wallbox »USWB 11 A2« ULTIMATE SPEED, stacja ładowania do pojazdów elektrycznych i hybrydowych, 11 kW

Wallbox 11 kW firmy Ultimate Speed to nieskomplikowane rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych z wtyczkami typu 2, przeznaczone do użytku prywatnego. Charakteryzuje się wygodną i prostą obsługą. Wysokiej jakości i kompaktowa konstrukcja sprawdzi się również w mniejszych garażach lub wiatach samochodowych. Obudowa wyposażona w stopień ochrony IP65 wytrzymuje nawet złe warunki atmosferyczne. Czytelny kolorowy wyświetlacz LCD wallboxa informuje o aktualnym procesie ładowania.

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Przed każdym ładowaniem można indywidualnie ustawić prędkość ładowania. Dostępnych jest siedem wybieralnych mocy ładowania. Jeśli pobierasz prąd z własnej instalacji fotowoltaicznej, możesz wybrać ładowanie o niskiej prędkości i w ten sposób zużywać tylko prąd, który sam produkujesz. Jeśli się spieszysz, wybierz wyższą moc ładowania, aby zagwarantować szybsze ładowanie. Wbudowane złącze RS485 umożliwia komunikację z urządzeniami zewnętrznymi za pośrednictwem protokołu Modbus. Dzięki temu możliwe jest dynamiczne zarządzanie obciążeniem. Dlatego zintegrowanie wallboxa np. z instalacją fotowoltaiczną pozwala na ładowanie z nadwyżki prądu wyprodukowanego przez fotowoltaikę. Właściwą tabelę rejestrów znajdziesz w naszej instrukcji obsługi.

Bezpieczeństwo

  • bezpieczne ładowanie dzięki automatycznemu autotestowi przy włączeniu
  • funkcja Master/Slave do równoważenia obciążenia podczas korzystania z kilku wallboxów
  • energooszczędny tryb czuwania poniżej 2,5 W
  • automatyczne przerwanie ładowania w przypadku przegrzania
  • automatyczna kontynuacja ładowania po przywróceniu napięcia w przypadku awarii zasilania
  • obudowa zabezpieczona przed strumieniem wody (IP65) z uchwytem na kabel i wyłącznikiem awaryjnym
  • wtyczka typu 2 (wg EN 62196-2) z pokrywą zabezpieczającą styki wtyczki
  • zintegrowany wyłącznik różnicowoprądowy
  • zatwierdzony przez DEKRA
    Dekra geprüft
11 kW Wallbox Sicherheit

Wallbox 11 kW Technische Daten

Dane techniczne i szczegóły

  • zasilanie elektryczne 400 V~ (3-faz.) lub 230 V~ (1-faz.) (automatyczne rozpoznawanie)
  • 4 wybierane moce ładowania (przy 400 V~): ok. 4, 7, 9 lub 11 kW
  • 3 wybierane moce ładowania (przy 230 V~): ok. 2, 3 lub 4 kW
  • napięcie wejściowe i wyjściowe: 230 V ~ 50 Hz, 1 Ph / 400 V ~ 50 Hz, 3 Ph
  • prąd wejściowy i wyjściowy: maks. 16 A
  • temperatura stosowania: od -25 do +50°C
  • długość kabla z wtyczką: 5 m
  • praktyczne zagłębienie w obudowie, służące do schowania kabla do ładowania
  • materiał: metal, tworzywo sztuczne
  • wymiary: ok. 40 x 36 x 14,55 cm
  • waga: ok. 6 kg

 

wyświetlacz

  • kolorowy wyświetlacz LCD (ok. 3,3 cala; 8,5 cm)
  • czytelne wyświetlanie:
    • ustawienia mocy ładowania
    • stanu naładowania
    • mocy ładowania
    • czasu ładowania
    • licznika energii
    • napięcia ładowania
    • prądu ładowania

Instalacja

  • z szablonem do wiercenia
  • możliwość instalacji przez jedną osobęI
  • możliwość montażu na zewnątrz – garaż, wiata, ściana domu lub filar
  • Wallbox – zgodnie z wytyczną KfW – posiada interfejs (Modbus) do komunikacji z operatorem sieci
  • łatwa instalacja przez elektrykaI
  • Szukasz usługi instalacyjnej? Tutaj znajdziesz więcej informacji odnośnie pakietu instalacyjnego ⇒
Wallbox 11 kW Display

 

Wskazówka

Przy zakupie zwróć uwagę na maksymalną moc ładowania Twojego samochodu. Na przykład, jeśli Twój samochód ma maksymalną moc ładowania 7,4 kW, to nawet wallbox o mocy 11 kW może naładować Twój samochód tylko 7,4 kW. Poniżej znajduje się tabela z popularnymi pojazdami elektrycznymi i ich mocą ładowania:

Marka Typ Moc ładowania AC
Tesla Model 3 11 kW
VW e-Up! 7,4 kW
VW ID.3 11 kW
Renault Zoe 22 kW
Smart EQ fortwo 22 kW
Hyundai Kona Elektro 10,5 kW
Skoda Enyaq iV 11 kW
VW ID.4 11 kW
Fiat 500 Elektro 11 kW
BWM i3 11 kW

Twój samochód elektryczny nie został uwzględniony w wykazie? Maksymalną moc ładowania Twojego samochodu znajdziesz z całą pewnością w karcie danych. Twój samochód ma wyższą maksymalną moc ładowania? W naszej ofercie znajdziesz również wallbox 22 kW.


Wskazówki

Należy zawsze przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa zawartych w instrukcji obsługi urządzenia i pojazdu.

IProdukt może być instalowany, naprawiany i konserwowany wyłącznie przez wykwalifikowanego elektryka.


FAQs – Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jakie są zalety własnych stacji ładujących?

E-mobilność przeżywa boom. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na pojazdy elektryczne rośnie również zapotrzebowanie na urządzenia do ładowania. Posiadanie własnego wallboxa, czyli zainstalowanej na stałe prywatnej stacji ładowania, ma liczne zalety. Jedną z nich jest wygoda: bez szukania publicznych stacji ładowania, bez czekania na wolne stacje ładowania, za to z maksymalną elastycznością wynikającą z ładowania we własnym domu. Kolejną zaletą wallboxa jest bezpieczeństwo. Ładowanie w domowym gniazdku jest zdecydowanie niewskazane. Oprócz długiego czasu ładowania, trzeba wziąć pod uwagę ryzyko przegrzania gniazdka. Dodatkową zaletą posiadania własnego wallboxa jest obniżenie kosztów. Podczas ładowania samochodu przez gniazdko domowe trzeba liczyć się z utratą do 25% ładowania. Ponadto inwestycja szybko się zwraca, ponieważ ładowanie na publicznej stacji ładowania jest znacznie droższe niż ładowanie w domu.

Jakie wymagania musi spełniać mój dom, aby zainstalować w nim wallbox?

Jeśli mieszkasz we własnym domu, który spełnia wymagania techniczne, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zainstalował własny wallbox. Od 1 grudnia 2020 roku również najemcom przysługuje prawo do zainstalowania urządzenia do ładowania. Przy składaniu oficjalnego wniosku należy jednak upewnić się, że budynek spełnia wymagane warunki techniczne oraz że dostępne jest specjalnie wydzielone miejsce parkingowe (w domu lub obok niego).

Jaka stacja ładowania jest odpowiednia dla mojego domu?

Przy zakupie wallboxa zwróć uwagę na maksymalną moc ładowania Twojego samochodu. Jeśli Twój samochód ma maksymalną moc ładowania 7,4 kW, to nawet wallbox o mocy 11 kW nie zapewni szybszego ładowania, ponieważ nawet przy mocniejszym wallboxie samochód ładuje się tylko z mocą 7,4 kW. Poniżej krótka lista najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych o maksymalnej mocy ładowania:

Marka Typ Moc ładowania AC
Tesla Model 3 11 kW
VW e-Up! 7,4 kW
VW ID.3 11 kW
Renault Zoe 22 kW
Smart EQ fortwo 22 kW
Hyundai Kona Elektro 10,5 kW
Skoda Enyaq iV 11 kW
VW ID.4 11 kW
Fiat 500 Elektro 11 kW
BWM i3 11 kW
Gdzie najlepiej umieścić skrzynkę?

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej lokalizacji. Przede wszystkim warto umieścić wallbox w osłoniętym miejscu. W przeciwnym razie byłby wystawiony na działanie wiatru i czynników atmosferycznych. Chociaż większość skrzynek ściennych posiada klasy ochrony, wielu elektryków wyraźnie odradza ich instalację w miejscach niechronionych. Zaleca się zatem zadaszone miejsce na zewnątrz (wiata samochodowa) lub garaż. Przy wyborze miejsca należy również wziąć pod uwagę aspekty konstrukcyjne: nośność planowanej ściany, dostępne zasilanie i odpowiednie przyłącze energetyczne. Jako właściciel domu masz swobodę wyboru lokalizacji. Będąc właścicielem kondominium, konieczne może być uzyskanie zgody pozostałych współwłaścicieli. Należy również wziąć pod uwagę podłączenie pojazdu: czy pojazd elektryczny jest ładowarką prawostronną, lewostronną czy nosową. Gdzie Twoje miejsce parkingowe oferuje najwięcej miejsca?

Na co należy zwrócić uwagę przed montażem?

Instalację wallboxa powinien przeprowadzić wykwalifikowany elektryk. Konieczne jest również zarejestrowanie się u operatora sieci. Upewnij się również, że Twój dom ma wystarczającą moc, ponieważ wallbox działa na prąd o wysokim napięciu. Wyłączniki automatyczne i wyłączniki prądu uszkodzeniowego są wymagane przez prawo. Czasami jednak są one również zintegrowane w skrzynkach ściennych. Ważne jest, aby wallbox miał osobny obwód. Oznacza to, że na obwodzie nie może być żadnych połączeń wtórnych.

Jak zarejestrować wallboxa u operatora sieci?

Z uwagi na to, że stacja ładująca potrzebuje dużo prądu, konieczne jest poinformowanie operatora sieci. W takim przypadku może on zaplanować ilość energii potrzebnej w regionie oraz sposób jej dystrybucji. Często zadanie to wykonuje wykwalifikowany elektryk podczas instalacji. Skrzynki ścienne o mocy do 11 kW należy zgłosić u operatora sieci. Zgoda operatora sieci nie jest wymagana. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku wallboxów o mocy powyżej 11 kW. Podlegają one obowiązkowi zgłoszenia i wymagają zgody operatorów sieci. Operatorzy sieci mają dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi na Twój wniosek o pozwolenie. Niestety, jeśli operator stwierdzi błędy, wniosek może zostać odrzucony. Dlatego wcześniej zaleca się sprawdzenie, jakie warunki muszą zostać spełnione.

Jak wygląda obecna sytuacja w zakresie wsparcia finansowego?

Niestety, środki z budżetu federalnego dla osób prywatnych (KfW 440) są obecnie niedostępne. Nowa edycja programu znajduje się obecnie w fazie konsultacji. Niektóre kraje związkowe oferują jednak dotacje do stacji ładujących, wzgl. wallboxów. W tym przypadku warto zorientować się w sytuacji. Rozszerzono natomiast finansowanie dla organizacji lub przedsiębiorstw gminnych (KfW 441). Dofinansowaniem objęty jest zakup oraz instalacja skrzynek ściennych w niedostępnych publicznie miejscach parkingowych. Dotacja dotyczy jedna tylko stacji ładującej o mocy maks. 22 kW.

Masz więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu z serwisem pod adresem e-mail: service.de@cmc-creative.de lub pod numerem telefonu serwisu: +49 (0) 6894/ 9989750

Warunki gwarancji:

Nazwa i adres gwaranta:
C.M.C. GmbH jest dystrybutorem stacji ładującej Wallbox.
W przypadku pytań związanych z gwarancją klient musi skontaktować się z serwisem firmy.
DE, AT, CH
Nazwa: C. M. C. GmbH
Adres internetowy:
www.cmc-creative.de
E-mail: service.de@cmc-creative.de
service.at@cmc-creative.de
service.ch@cmc-creative.de
Telefon: +49 (0) 6894/ 9989750
(stawka zwykła z niemieckiej
sieci stacjonarnej)
Faks: +49 (0) 6894/ 9989729
Siedziba: Niemcy

Terytorialny obszar obowiązywania:
Ponadto ładowarki mogą być użytkowane wyłącznie w krajach/sieciach elektrycznych, dla których zostały zaprojektowane i skonstruowane. Nie zezwala się na modyfikację lub adaptację ładowarek do innych sieci elektrycznych lub systemów zasilania elektrycznego.

Treść i warunki gwarancji:
Gwarancja na produkt obejmuje tylko sam produkt (wallbox).
Zgodnie z umową gwarancja obejmuje wymianę lub naprawę produktu.
Usługi instalacji i/lub deinstalacji, jak również ich skutki, wyraźnie nie są przedmiotem umowy gwarancyjnej lub nie zostały uzgodnione i dlatego nie będą świadczone.
To samo dotyczy kosztów instalacji lub deinstalacji, które powstaną lub już powstały; nie jest to również objęte gwarancją na produkt i dlatego nie zostało uwzględnione. Podobnie wady, uszkodzenia, koszty i/lub nieprawidłowości w działaniu, które wynikają z nieprawidłowej obsługi, wykorzystania niezgodnego z przeznaczeniem lub defektów pojazdu, nie są objęte gwarancją na produkt. Instalacja może być prowadzona wyłącznie przez osoby opisane w instrukcji obsługi. Samodzielna instalacja przez osoby prywatne nie jest dozwolona. Jeśli instalacja nie zostanie przeprowadzona prawidłowo przez osoby wskazane w instrukcji obsługi, zobowiązanie gwarancyjne wygasa. Ponadto ładowarki mogą być użytkowane wyłącznie w krajach/sieciach elektrycznych, dla których zostały zaprojektowane i skonstruowane. Nie zezwala się na modyfikację lub adaptację ładowarek do innych sieci elektrycznych lub systemów zasilania elektrycznego.
Wymagania techniczne dotyczące instalacji muszą być spełnione i wstępnie sprawdzone przez wykwalifikowany personel.
Wszystkie informacje nie są wyczerpujące.