Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Parasole ogrodowe

15 produktów

Dokładnie taki parasol, jakiego potrzebujesz: Prostokątny  Okrągły  Z korbą  Zginalny  – Znajdź odpowiedni model już teraz.

    Wyświetlone produkty 15 / 15 produktów

    Parasole i żagle ogrodowe

    Parasole są praktycznymi akcesoriami do ogrodu, na balkon i taras. Niezależnie od tego, czy jest to duży zawieszany parasol ogrodowy, czy też zajmujący niewiele miejsca parasol kijowy. Dysponujemy modelami w odpowiednim kształcie i rozmiarze na każdą potrzebę. Znajdź odpowiedni parasol do swojego ogrodu już teraz.

    Jak znaleźć idealny parasol ogrodowy?


    1. Parasole przeciwsłoneczne w zastosowaniu
    2. Porównanie typów parasoli ogrodowych
    3. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie parasola?
    • Kształt
    • Rozmiar
    • MateriałMocowanie
    • Dodatkowe funkcje
    • Prawidłowe czyszczenie i konserwacja parasoli ogrodowych


    Parasole przeciwsłoneczne w użyciu


    Parasol przyda się nie tylko na plaży, ale również w domu. Zapewnia cień na balkonie i tarasie oraz w ogrodzie i może zastąpić trudne w montażu markizy. Inną zaletą jest to, że ładny parasol sprawdza się również jako element dekoracyjny i wzbogaca przestrzeń zewnętrzną każdego domu.

    Text And Image Section

    Porównanie typów parasoli ogrodowych


    Parasole są dostępne w różnych wzorach. Przy zakupie parasola zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się bliżej sposobowi jego działania. Można wyróżnić przynajmniej dwa modele parasoli: parasole kijowe i parasole wspornikowe.


    Parasol kijowy to klasyczny model parasola. Maszt i podstawa znajdują się na środku parasola. Parasol można otwierać i zamykać jak parasolkę za pomocą mechanizmu przesuwnego, korby lub wielokrążka.


    Wady i zalety:

    + oszczędność miejsca po złożeniu

    - maszt środkowy zmniejsza powierzchnię użytkową

    - mniejsza elastyczność


    Parasole wspornikowe to parasole wolno-wiszące. Maszt jest przymocowany z boku, wolne ramię boczne trzyma parasol. Do otwierania parasola zwykle używa się mechanizmu korbowego.


    Wady i zalety:

    + możliwość całkowitego wykorzystania zacienionego obszaru

    - większa wrażliwość na wiatr

    - często wyższa cena


    Żagiel zamiast parasola

    Alternatywą dla parasoli kijowego i wspornikowego są żagle przeciwsłoneczne. Żagle są dostępne w różnych rozmiarach i są ustawiane za pomocą systemu napinania liny. Ze względu na niewielką wagę i kompaktową konstrukcję są łatwe w transporcie, ustawieniu i przechowywaniu. Do napinania lin potrzebne są tylko odciągi lub haki.


    Text And Image Section

    Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie parasola?


    Oprócz osobistych preferencji, takich jak wybór koloru, przy zakupie parasola należy wziąć pod uwagę różne czynniki.


    Kształt


    Wybór kształtu zależy od obszaru, który ma być zacieniony. Jeśli chcesz chronić przed słońcem prostokątną grupę siedzeń, właściwym wyborem będzie osłona przeciwsłoneczna w kształcie prostokąta. Na balkony, mniejsze tarasy lub do ochrony pojedynczego leżaka dobrym rozwiązaniem będzie okrągły parasol. Ogólnie rzecz biorąc, każdy kształt parasola może być używany do dowolnego celu i wszędzie – pod warunkiem, że zostanie dobrany odpowiedni rozmiar.


    Powierzchnia


    Rozmiar parasola to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru. Jeśli szukasz parasola na balkon, powinieneś wybrać model, który jest tak duży, jak to konieczne i tak mały, jak to tylko możliwe. Wadą małego, zajmującego niewiele miejsca parasola jest to, że trzeba go przesuwać w ciągu dnia, aby przez cały czas chronił przed słońcem.


    W ogrodzie lub na przestronnym tarasie parasol może być nieco większy. W przeciwieństwie do małego modelu, duży parasol nie musi być przesuwany wraz z położeniem słońca, aby zapewnić cień we właściwym miejscu przez cały dzień.

    Kwadratowy czy okrągły?


    Obowiązuje generalna zasada: parasol w kształcie kwadratu oferuje więcej cienia niż okrągły model o tej samej średnicy. Parasol kwadratowy o długości boku 1,5 m ma powierzchnię 2,25 m², natomiast parasol okrągły o średnicy 1,5 m ma tylko powierzchnię ok. 1,76 m².



    Materiał


    Parasole ogrodowe są w większości wykonane z poliestru. W porównaniu do materiałów naturalnych, takich jak bawełna czy słoma, poliester ma kilka zalet:


    • Jest łatwy w pielęgnacji
    • Solidny
    • Wodoodporny
    • Odporny na działanie światła


    Wysokiej jakości tkaniny poliestrowe mają wytrzymałość 180gsm albo więcej.


    Parasol może zapewnić ochronę przed promieniami UV tylko wtedy, gdy jest wykonany z odpowiedniego materiału. Przy zakupie należy zatem zwrócić uwagę na określony współczynnik ochrony przeciwsłonecznej UPF (współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym). Parasol o współczynniku UPF 50 lub wyższym przepuszcza tylko 2% promieni UV i chroni skórę przed uszkodzeniami.


    Mocowanie


    Bezpieczna pozycja to podstawa podczas montażu parasola. W zależności od wielkości parasole mogą ważyć kilka kilogramów. Właściwe mocowanie ma kluczowe znaczenie, aby zapobiec wypadkom i przewróceniu się parasola, na przykład z powodu silnego wiatru. Im cięższy stojak, tym bezpieczniejsza pozycja parasola.


    Najtańszą opcją są stojaki z tworzywa wypełnione wodą lub piaskiem. W przypadku małego, lekkiego parasola z tworzywa sztucznego ta wersja jest wystarczająca. Jeśli posiadasz parasol wyższej jakości, a przez to cięższy, powinieneś zainwestować w równie solidne mocowanie. Dobrym wyborem są stojaki granitowe lub stojaki ze stali nierdzewnej obciążone płytami betonowymi lub granitowymi. Jednak parasola zamocowanego w ten sposób nie można już łatwo przenosić ze względu na jego dużą wagę. W przypadku dużych parasoli w ogrodzie lub na tarasie własnego domu możliwe jest również trwałe zakotwienie w podłożu. Najpopularniejszą metodą są tu wbetonowane gniazda.


    Alternatywnie do zamontowania małego parasola na balkonie można użyć wspornika ściennego i specjalnego mocowania do poręczy. W ten sposób ograniczona przestrzeń na balkonie nie jest dodatkowo ograniczana przez stojak na parasole na posadce.


    Text And Image Section

    Dodatkowe funkcje:


    Niektóre parasole są wyposażone w praktyczne funkcje dodatkowe. Na przykład dostępne są parasole kijowe, które można przechylać lub składać. Dzięki temu parasol można dopasować do położenia słońca bez konieczności przesuwania go w przód i w tył. W przypadku parasoli wspornikowych modele z obrotowym ramieniem oferują taką samą elastyczność.


    Jeśli również lubisz spędzać wieczory na dworze i nie chcesz rezygnować z nastrojowego oświetlenia, możesz wybrać parasol ze zintegrowanymi światłami LED. Niezbędna energia elektryczna jest generowana przez moduły słoneczne w ciągu dnia i tworzy wspaniałą atmosferę wieczorem.

    Prawidłowe czyszczenie i konserwacja parasoli ogrodowych


    Utrzymanie i czyszczenie parasola jest nieskomplikowane. Żagle z poliestru są odporne na pleśń i zazwyczaj także na zabrudzenia. Kurz można łatwo usunąć suchą szmatką. Jeśli pomimo tego na parasolu pojawi się plama, do umycia wystarczy miękka szczoteczka i odrobina wody z płynem do mycia naczyń.


    Przy utrzymującej się dłużej złej pogodzie i zimą, parasol należy złożyć i zabezpieczyć odpowiednim pokrowcem ochronnym. W zimnych porach roku najlepiej przechowywać parasol w pomieszczeniu, jeśli dysponujesz takim miejscem.