Dinozaury nie wyginęły. Poznajcie Lidlozaury!

One są wśród nas i mają się naprawdę dobrze! Odkryjcie świat, w którym Lidlozaury to prawdziwi przyjaciele dzieci!

Razem z nimi bawią się, psocą i oglądają bajki! I choć bywają nieporadne, trochę zbyt wielkie, a zęby mają naprawdę ostre, to kochają dzieci, a dzieci kochają je!

JAK ZDOBYĆ LIDLOZAURA?

Sprawdź regulamin akcji.

*Akcja trwa od 9.03.2020 r. do 5.04.2020 r. lub do wyczerpania zapasów.

Informacja o artykułach wyłączonych z akcji oraz szczegóły w regulaminie dostępnym tutaj.

Akcją są objęte wyłącznie figurki. Artykuły towarzyszące: koszulki, worki, gra, książeczka, tusz do pieczątek, pościele nie są objęte akcją promocyjną.

Poznaj Lidlozaury

 • Które ze zwierząt doskonale pływało? Które szybko biegało? Które miało najwięcej zębów, a które żagiel na plecach? Sprawdźmy!

 • Miał superwzrok! Mógł wypatrzyć obiad z odległości 6 km! Miał superwielką szczękę z 60 zębami i ugryzienie o nacisku do 5 ton! Do tego superwęch, supermoc, superwygląd i supermałe rączki!

 • Pterozaury (czyli latające jaszczury) to latające gady. Były to istoty bez piór. Miały też wielkie, rozłożyste skrzydła, zbudowane ze skórnej błony. Zupełnie jak u nietoperza lub… smoka!

 • Spinozaur miał na plecach żagiel! Miał też pysk wyglądający jak paszcza krokodyla i stożkowate zębiska! No i był naprawdę ogromny! Większy nawet od samego króla – tyranozaura rexa!

 • To prawdziwy siłacz, z muskularną szyją i groźnie wyglądającymi rogami! Karnotaur potrafił też szybko biegać! Rozpędzał się do 55 km/h! Takim sprintem mógłby dogonić jadący samochód! Nieźle, co?

 • Spojrzmy na niebezpieczne i ogromniaste kolce na ogonie i na płyty pokrywające grzbiet! Przez nie prawie nie widać malutkiej głowy i pazurów przypominających kopyta… Oto kentrozaur!

 • Ten dinozaur ma megadługi ogon i naprawdę dłuuuuuugą szyję! Bo to diplodok! Mierzył nawet 35 metrów, więc gdyby się rozciągnął, spokojnie zająłby całe boisko do koszykówki!

 • A teraz ktoś potężny i silny! Jego głowa była ogromna. Mogła mieć długość nawet do 2,5 metra! Triceratops miał też kostny kołnierz i trzy bardzo groźne rogi. Prawie jak współczesne nosorożce!

 • Ma stopy z 12-centymetrowym szponem i ostre, zakrzywione zębiska! Mógł biec z prędkością nawet do 45 km/h dzięki ogonowi, który ułatwiał manewrowanie ciałem. Kto to? Welociraptor!

 • Tego morskiego jaszczura można zobaczyć wyłącznie pod wodą! Plezjozaur potrafił przepłynąć długi dystans, a kiedy zamykał paszczę, jego zęby zamieniały się w… pręty klatki!

 • Ma małą głowę, wygięty grzbiet i uniesiony ogon, zakończony długimi kolcami! Ma też wielkie płyty grzbietowe, które odstraszały wszystkich nieprzyjaciół… Wiecie już, kto to? Stegozaur!

 • Zbierz wszystkie Lidlozaury i odkrywaj ich prehistoryczny świat!

Na tropie Lidlozaurów

Wszystkie zabawy Lidlozaurów oraz ciekawostki o nich znajdziesz w naszej książeczce dostępnej w sklepach Lidl!

Jest tam też ponad 100 naklejek!

Pobierz fragment

Pobierz trzy dodatkowe łamigłówki:

kolorowankę, labirynt i połącz pary!

Wiesz, co jadły Lidlozaury?

Lidlozaury na pewno zajadały się...

Gulaszem z OGNISKA

(z wołowiną i soczewicą)