Misja zdrowie!

Lidl Polska wie, że każda grupa wiekowa ma inne potrzeby żywieniowe, dlatego dedykuje najnowszą pozycję osobom starszym.

Seniorzy to grupa, dla której kwestie prawidłowego odżywiania są szczególnie ważne, a jednocześnie rzadko w odniesieniu do niej poruszane. Zmiana nawyków żywieniowych osób w tym wieku jest niełatwa, ale konieczna. Według badań blisko 70% chorób, na które cierpią osoby starsze, jest wynikiem złego odżywiania.

„Zawarte w książce porady i przepisy oparte są na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia w 2017 r. na podstawie najbardziej aktualnych zaleceń WHO. Podstawą piramidy jest oczywiście ruch, odpowiednie nawodnienie oraz właściwa ilość warzyw i owoców. To prosty przepis na dłuższe życie! Dzięki współpracy z Lidlem możemy szerzyć tę wiedzę” - zaznacza prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

JAK ZDOBYĆ KSIĄŻKĘ?

ZOBACZ NASZĄ MISJĘ

Podaruj zdrowie swoim najbliższym

Obejrzyj video

PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA OSÓB STARSZYCH

Profesof opowiada o zdrowym żywieniu

YT III flight: Dieta seniora a leki
YT III flight: Aktywny senior
YT III flight: Zdrowe odżywianie seniorów

Pyszne przepisy Kuchni Lidla

Deklaracja Lidla dotycząca zdrowia i bezpieczeństwa żywności

Polityka zakupów – świadome odżywianie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów zapewniamy wysoką jakość naszych produktów. Dzięki strategii redukcji cukru, soli i tłuszczu w żywności modyfikujemy nasze produkty tak, by zapobiegać chorobom spowodowanym niewłaściwą dietą. Poprzez celową współpracę z organizacjami sportowymi i zdrowotnymi realizujemy cel, jakim jest promocja aktywności fizycznej w Polsce, a także – poprzez  świadome odżywianie – zapobieganie chorobom, takim jak nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.