Misja zdrowie!

Lidl Polska wie, że każda grupa wiekowa ma inne potrzeby żywieniowe, dlatego dedykuje najnowszą pozycję osobom starszym.

Seniorzy to grupa, dla której kwestie prawidłowego odżywiania są szczególnie ważne, a jednocześnie rzadko w odniesieniu do niej poruszane. Zmiana nawyków żywieniowych osób w tym wieku jest niełatwa, ale konieczna. Według badań blisko 70% chorób, na które cierpią osoby starsze, jest wynikiem złego odżywiania.

„Zawarte w książce porady i przepisy oparte są na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia w 2017 r. na podstawie najbardziej aktualnych zaleceń WHO. Podstawą piramidy jest oczywiście ruch, odpowiednie nawodnienie oraz właściwa ilość warzyw i owoców. To prosty przepis na dłuższe życie! Dzięki współpracy z Lidlem możemy szerzyć tę wiedzę” - zaznacza prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

ZOBACZ NASZĄ MISJĘ

Podaruj zdrowie swoim najbliższym

Obejrzyj wideo

PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA OSÓB STARSZYCH

Profesof opowiada o zdrowym żywieniu

YT III flight: Dieta seniora a leki
YT III flight: Aktywny senior
YT III flight: Zdrowe odżywianie seniorów

Pyszne przepisy Kuchni Lidla

Deklaracja Lidla dotycząca zdrowia i bezpieczeństwa żywności

Polityka zakupów – świadome odżywianie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów zapewniamy wysoką jakość naszych produktów. Dzięki strategii redukcji cukru, soli i tłuszczu w żywności modyfikujemy nasze produkty tak, by zapobiegać chorobom spowodowanym niewłaściwą dietą. Poprzez celową współpracę z organizacjami sportowymi i zdrowotnymi realizujemy cel, jakim jest promocja aktywności fizycznej w Polsce, a także – poprzez  świadome odżywianie – zapobieganie chorobom, takim jak nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.