Dlaczego tak ważne jest to, co jedzą dzieci?

Zdrowie naszych dzieci w znacznej mierze zależy od tego, co jedzą. A według badań Instytutu Żywności i Żywienia zwykle na talerzu mają za mało wartościowych produktów.

– Dla rozwoju dziecka i jego zdrowia kluczowe są warzywa i owoce. Ich jedzenie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, oczu, mięśni oraz układu odpornościowego. – mówi prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.
 

W Lidlu wierzymy, że edukacja dzieci ma kluczowe znaczenie. Nabyte przez nie nawyki mają istotne znaczenie w późniejszym życiu, dlatego dzięki takim wydawnictwom publikacjom jak „Supermocni kontra złodzieje zdrowia” chcemy pokazać dzieciom i ich rodzicom, co można zrobić, aby zacząć właściwie się odżywiać.

 

 

Jak zdobyć książkę z komiksami?

Kim są Supermocni?

Supermocni kontra Złodzieje Zdrowia

Zobacz wideo

Piramida zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży

Profesof opowiada o zdrowym żywieniu

YT Misja: zdrowe dzieci
YT: Piramida mocy
YT: Dobre nawyki żywieniowe

Pyszne przepisy Kuchni Lidla

Deklaracja Lidla dotycząca zdrowia i bezpieczeństwa żywności

Polityka zakupów – świadome odżywianie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów zapewniamy wysoką jakość naszych produktów. Dzięki strategii redukcji cukru, soli i tłuszczu w żywności modyfikujemy nasze produkty tak, by zapobiegać chorobom spowodowanym niewłaściwą dietą. Poprzez celową współpracę z organizacjami sportowymi i zdrowotnymi realizujemy cel, jakim jest promocja aktywności fizycznej w Polsce, a także – poprzez  świadome odżywianie – zapobieganie chorobom, takim jak nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.