Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Zestawy kreatywne

16 produktów
Wyświetlone produkty 16 / 16 produktów

Wspieramy kreatywność. Zestawy kreatywne dla dzieci.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ozdoby na święta, czy ozdoby sezonowe, czy po prostu o przyjemne spędzenie czasu - prace kreatywne cieszą całe pokolenia. Ułatwiają to w szczególności specjalne zestawy kreatywne, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby miło spędzić popołudnie na twórczej aktywności. Możesz zacząć natychmiast.

Spis treści:

  1. Jakie rodzaje zestawów kreatywnych są dostępne dla dzieci?
  2. Dlaczego prace kreatywne są dla dzieci tak ważne?
  3. Od jakiego wieku dzieci mogą wykonywać prace kreatywne?


Jakie rodzaje zestawów kreatywnych są dostępne dla dzieci?

Text And Image Section

Dzięki dużemu wyborowi zestawów kreatywnych, dla każdego dziecka można znaleźć odpowiednią aktywność. Oferta obejmuje całe spektrum kreatywności:

  • Zestawy do malowania/kolorowania według numerów
  • Projektowanie i kolorowanie mandali
  • Zestawy kreatywne i szablony do wykonania lampionów, tekturowych stożków na słodycze lub ozdób z papieru
  • Zestawy biżuterii do wykonania bransoletek i naszyjników
  • Koraliki do prasowania
  • Długopis do malowania „airbrush”
  • Gipsowe odlewy dłoni i stóp

Wiek, umiejętności i zainteresowania dziecka powinny mieć wpływ na wybór zestawu kreatywnego. Bo tylko wtedy, gdy praca twórcza będzie ciekawa i niezbyt skomplikowana, dzieci będą się przy niej dobrze bawić.

Prace kreatywne z wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku

Praca kreatywne nie zawsze jednak wymaga posiadania zestawu kreatywnego lub materiałów ze sklepu papierniczego. Nożyczki, klej, kilka farbek i trochę papieru w połączeniu z przedmiotami codziennego użytku, takimi jak kartony po jajkach, rolki papieru toaletowego czy korki, dają wiele możliwości twórczej ekspresji. Inspirujące mogą być tu książki z pomysłami na prace kreatywne.

Dlaczego prace kreatywne są dla dzieci tak ważne?

Pomimo zabawek elektronicznych i innych możliwości zajęcia uwagi dziecka, prace kreatywne są nadal bardzo popularne, zwłaszcza wśród młodszych dzieci. I to zainteresowanie należy wspierać, ponieważ prace kreatywne mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci.


Kreatywność

Niezależnie od tego, czy wykonują prace kreatywne z wykorzystaniem prostych przedmiotów codziennego użytku, czy wycinają i kleją zgodnie z instrukcjami opisanymi w zestawie kreatywnym, prace kreatywne sprawiają, że dzieci mogą puścić wodze swojej kreatywności. Próbowanie, projektowanie i realizowanie pomysłów kreatywnych pobudza wyobraźnię najmłodszych i daje nowe impulsy.


Koncentracja

Oprócz kreatywności prace kreatywne wspierają również koncentrację. Podczas tworzenia dzieci muszą skoncentrować się na poszczególnych krokach i zadaniach, aby w końcu osiągnąć pożądany rezultat. Prace kreatywne mogą nawet niespokojnym dzieciom pomóc się zrelaksować.


Koordynacja ręka-oko

Prace kreatywne cechuje konieczność zachowania precyzji. Podczas kolorowania, cięcia i tym podobnych aktywności, dziecko ćwiczy małą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową. Precyzyjne prace wpływają też pozytywnie na mięśnie rąk.


Poczucie sukcesu

Zakończone sukcesem praca twórcza może dać dzieciom nowe poczucie pewności siebie - zwłaszcza, gdy wynik ich pracy zostanie wystawiony w salonie. Fakt, że praca twórcza kończy się konkretnym wynikiem, sprawia, że dzieci zyskują zdrowe poczucie dumy.

Od jakiego wieku dzieci mogą wykonywać prace kreatywne?

Text And Image Section

Nawet najmłodsi mogą być kreatywni dzięki odpowiednim materiałom i akcesoriom. Dzieci w wieku od 12 miesięcy mogą rozpocząć od kolorowania grubymi, zaokrąglonymi kredkami woskowymi. Dzieci od 2 roku życia entuzjastycznie lepią z plasteliny i mogą zacząć zaznajamiać się z nożyczkami dla dzieci. Dzieci w wieku od 3 do 4 lat mogą również wykonywać prace kreatywne, które wymagają nieco większej precyzji i uwagi, takie jak malowanie według numerów lub wycinanie małych części. Producenci zazwyczaj podają na zestawach kreatywnych zalecenia dotyczące wieku, co pomaga w wyborze. Nie ma z kolei górnych limitów wieku. Dorośli również mogą świetnie się bawić korzystając z zestawów kreatywnych – czy to razem z dzieckiem, czy sami dla relaksu. Zasadniczo dzieci powinny zawsze wykonywać prace ręczne, jeśli to możliwe, pod nadzorem, aby zapobiec skaleczeniom lub połknięciu małych części.