Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Zabawki elektroniczne

12 produktów
Wyświetlone produkty 12 / 12 produktów

Elektroniczne zabawki oraz konsole

Wyścigi samochodowe z najlepszymi przyjaciółmi, lot zwiadowczy w parku dronem lub dodatkowa zabawa w kąpieli szybką łodzią - Gry elektroniczne i zdalnie sterowane zabawki urozmaicają zabawę. Dzięki bogatej ofercie szybko znajdziesz odpowiedni model dla każdej grupy wiekowej i każdego miejsca wykorzystania.


Frajda dzięki zabawkom elektronicznym – tak to się właśnie udaje!


Spis treści:

  1. Przegląd zabawek elektronicznych.
  2. Która bateria najlepiej nadaje się do zdalnie sterowanych zabawek?
  3. Jakie kryteria decydują o zakupie?
  4. Która zabawka elektroniczna jest odpowiednia dla którego dziecka?


Przegląd zabawek elektronicznych

Zabawki elektroniczne stanowią ekscytujące urozmaicenie lub dodatek do klasycznych zabawek i można je podzielić na trzy kategorie:

  • Ogólne zabawki elektroniczne, takie jak tory wyścigowe, narzędzia, instrumenty muzyczne lub pojazdy
  • Zabawki zdalnie sterowane, takie jak zdalnie sterowane samochody, łodzie, helikoptery lub drony
  • Elektroniczne konsole do gier, takie jak Playstation, Xbox czy Nintendo Switch


W zależności od projektu, różne zabawki mogą być używane do zabawy w pomieszczeniach lub na zewnątrz. To, co je łączy, to fakt, że do działania potrzebują źródła zasilania. Podczas gdy stacjonarne konsole do gier są zwykle podłączone bezpośrednio do sieci za pomocą wtyczki, większość pozostałych gier elektronicznych korzysta z baterii lub akumulatorów. Ma to tę zaletę, że użycie nie zależy od obecności gniazdka.

Która bateria najlepiej nadaje się do zdalnie sterowanych zabawek?

Należy zwrócić uwagę na jakość magazynowania energii, aby zabawka elektroniczna nie musiała być stale ładowana, a zabawa szybko się nie skończyła z powodu rozładowanego akumulatora. Zabawki zasilane zwykłymi bateriami są zwykle tańsze. Nowe baterie wiążą się z dodatkowymi kosztami, a aspekt zrównoważonego rozwoju odgrywa raczej podrzędną rolę. Zabawki zdalnie sterowane, takie jak samochody czy łodzie, które są zasilane baterią, można wielokrotnie ładować, a nawet udoskonalać za pomocą mocniejszej baterii. Takie zabawki zdalnie sterowane są jednak zwykle cięższe i nieco droższe w zakupie. Niezależnie od źródła zasilania zawsze warto kupić i mieć ze sobą zapasowe baterie lub zapasowy akumulator.

Jakie kryteria decydują o zakupie?

Aby zapewnić, że zabawki elektroniczne ogólnie, a zabawki zdalnie sterowane w szczególności, będą cieszyły długi czas, przy ich zakupie należy wziąć pod uwagę szereg aspektów. Jednak pomimo techniki stosowanej w niektórych zabawkach, wybór odpowiednich zabawek dla dzieci nie musi być skomplikowany. Na początku wystarczy skupić się na czterech głównych czynnikach.


Wydajność i szybkość

Zabawki zdalnie sterowane sprawiają szczególnie dużo radości, gdy można nimi osiągnąć duże prędkości. Zdalnie sterowana łódź, samochód lub dron potrzebują zatem odpowiedniej mocy, aby nabrać prędkości.


Czas ładowania i czas jazdy

W przypadku zabawek z baterią czas ładowania decyduje o spontanicznym użyciu zabawki. To jeden z powodów, dla których zaletą jest zawsze naładowany akumulator zapasowy. Kolejnym kryterium jest czas jazdy możliwy na jednym ładowaniu akumulatora - im jest dłuższy, tym lepiej.


Moc nadajnika

Zabawki zdalnie sterowane są zwykle obsługiwane za pomocą pilota radiowego, który działa z częstotliwością 2,4 gigaherca lub 27 megaherców. Wariant 2,4 GHz jest bardziej kompaktowy, ale też bardziej podatny na zakłócenia. 27-megahercowe piloty wymagają do tego długich anten, które mogą się szybko zerwać.


Jakość wykonania

Właśnie dlatego, że zabawki zdalnie sterowane są często używane na zewnątrz i nie można wykluczyć takiej czy innej kraksy, ich wykonanie powinno być wysokiej jakości. W idealnym przypadku szczególnie wrażliwe obszary są wykonane z metalu. Zaletą jest również osłona przeciwbryzgowa chroniąca wrażliwą elektronikę.


Która zabawka elektroniczna jest odpowiednia dla którego dziecka?

Proste zabawki elektroniczne, które na przykład imitują przedmioty codziennego użytku lub pomagają w nauce, doskonale nadają się już dla małych dzieci. W przypadku zabawek zdalnie sterowanych należy wziąć pod uwagę informacje dotyczące wieku producenta. Łodzie, samochody, drony i helikoptery poruszające się z prędkością 30 km/h lub większą są bardziej odpowiednie dla starszych dzieci w wieku 12 lat i starszych. Młodsze dzieci mogą być w ich przypadku przytłoczone kontrolkami. Konsole do gier z odpowiednimi grami są odpowiednie już dla dzieci w wieku szkolnym.

Gry konsolowe dla większej motywacji do nauki

Podczas gdy zdalnie sterowane zabawki często są wykorzystywane do zabawy na świeżym powietrzu, konsole do gier , nie cieszą się zbyt dobrą reputacją – w końcu gracze bywają piecuchami. Jeśli nie chcesz zabraniać dziecku grania w gry konsolowe, a mimo to chcesz zrobić dla niego coś dobrego, możesz wypróbować gry edukacyjne na konsolę.