Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Zabawki drewniane

111 produktów
  Wyświetlone produkty 24 / 111 produktów

  Klasyka w pokoju dziecięcym: Drewniana zabawka

  Drewniane zabawki od dawna należą do najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Dlatego coraz częściej decyzja o zakupie zabawek pada na klasykę wykonaną z drewna. Oferujemy szeroką gamę najwyższej jakości drewnianych zabawek dla dzieci i niemowląt, które pokochają zarówno dzieci, jak i rodzice.


  Spis treści:

  1. Dla kogo przeznaczone są zabawki drewniane?
  2. Jakie są zalety zabawek drewnianych?
  3. Jakie są rodzaje drewnianych zabawek?

  Dla kogo przeznaczone są zabawki drewniane?

  Drewniane zabawki są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Już niemowlęta w wieku od 6 miesięcy mogą wypróbować swoje zdolności motoryczne za pomocą zabawek z grubo obrobionych drewnianych klocków. Im starsze dziecko, tym bardziej złożona może być drewniana zabawka. Oferta obejmuje zestawy klocków i kulodromy, domki dla lalek i puzzle po realistyczne sklepy czy kuchnie do zabawy. Informacje producenta dotyczące zalecanego wieku pomogą w podjęciu właściwej decyzji. Szczególnie ważne jest, aby zabawki dla małych dzieci nie zawierały małych części, które można łatwo połknięte, aby zapobiec niepotrzebnemu niebezpieczeństwu. Wtedy drewniana zabawka jest równie odpowiednia dla chłopców i dziewczynek w prawie każdym wieku i stanowi miły dodatek do własnej kolekcji zabawek.

  Jakie są zalety zabawek drewnianych?

  Drewniane zabawki nie bez powodu można znaleźć w wielu pokojach dziecięcych. Zabawki łączą w sobie wiele zalet dla dzieci i rodziców.


  Solidność i bezpieczeństwo

  Zabawki wykonane z wysokiej jakości drewna mogą wiele wytrzymać. Są szczególnie stabilne, łatwo się nie psują, a także wybaczają jeden czy drugi wybuch gniewu przekornego malucha. To sprawia, że drewniane zabawki są szczególnie bezpieczne, ponieważ nie ma obawy, że zepsute części staną się zagrożeniem.


  Zrównoważony rozwój

  Drewno to naturalny surowiec, który stale rośnie i można go łatwo poddać recyklingowi. To sprawia, że drewniane zabawki to dobry wybór dla każdego, kto ceni sobie w dziecięcym pokoju zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.


  Różnorodność

  Każdy, kto myśli, że drewniane zabawki to tylko proste klocki, nie docenia ich potencjału. Zabawki wykonane z drewna są teraz dostępne w wielu wzorach i kolorach, które pobudzają kreatywność dzieci i dają różne możliwości zabawy.

  Jakie są rodzaje drewnianych zabawek?

  Wybór zabawek drewnianych jest ogromny. Zasadniczo można wyróżnić cztery ogólne kategorie podstawowe:


  1. Zabawki budowlane i konstrukcyjne z drewna: Obejmują proste klocki, które maluchy mogą układać dowolnie i kreatywnie jeden na drugim, a także popularne kulodromy lub bardziej skomplikowane zestawy, w których poszczególne drewniane części są montowane w celu utworzenia dźwigów lub innych konstrukcji.
  2. Zabawki do odgrywania ról: Z pomocą domków dla lalek, wózków dla lalek, sklepów, kuchni i innego typu zabawek dzieci mogą odtworzyć sceny z życia lub ulubioną historię. To z kolei rozwija kreatywność i umiejętności społeczne.
  3. Zabawki edukacyjne: Puzzle wykonane z drewna, czy to w wersji trójwymiarowej, jako układanka do chwytania, czy w wersji płaskiej, wymagają skupienia i dobrej motoryki. Pierwsze cyfry, litery lub słowa można również w formie zabawy przećwiczyć za pomocą drewnianej gry edukacyjnej.
  4. Pojazdy: Wykonane z drewna samoloty i pojazdy są pożądane jako uzupełnienie do maty do zabawy lub do ogrodu. A klasyczny drewniany pociąg, który ma własną sieć kolejową, nadal sprawia, że dzieci się uśmiechają.