Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Wkrętarki akumulatorowe

21 produktów
  Wyświetlone produkty 21 / 21 produktów

  Zakup wkrętarki akumulatorowej: To jest ważne!

  Jeśli masz do wykonania dowolną pracę rzemieślniczą i chcesz ją sobie ułatwić, nie obędziesz się bez wysokiej jakości wkrętarki akumulatorowej. Ale co się dzieje, gdy skręcanie mebli, przedmiotów itp. staje się coraz trudniejsze? Albo gdy nie można już przebić się przez każdą powierzchnię podczas wiercenia otworów? W takim przypadku oczywiste jest, że Twoja obecna wkrętarka akumulatorowa nie dysponuje już wystarczającą mocą i potrzebujesz zamiennika. Zanim jednak ślepo kupisz to samo narzędzie, którego używasz od lat, przeprowadź krótką analizę potrzeb. Czy Twoja obecna wkrętarka akumulatorowa naprawdę spełnia wszystkie kryteria, których oczekujesz od narzędzia w swoim przedziale cenowym, czy może na rynku jest lepiej pasujący model, który przekona Cię ceną i wydajnością? Służymy pomocą!


  Zastosowanie: W jaki sposób i jak często zamierzasz korzystać z wkrętarki akumulatorowej?

  Zanim przyjrzysz się ofercie wkrętarek akumulatorowych, powinieneś zawęzić szeroką gamę oferowanych produktów, przeprowadzając krótką analizę potrzeb. W jakim celu i jak często zamierzasz używać wkrętarki akumulatorowej? Jeśli pracujesz z nią regularnie lub nawet zawodowo, wybór profesjonalnego narzędzia akumulatorowego w wyższym przedziale cenowym ma sens. Te profesjonalne narzędzia są przeznaczone do codziennego użytku i charakteryzują się wysoką wydajnością, elastycznością i wieloma funkcjami. Dla entuzjastów majsterkowania, którzy potrzebują wkrętarki akumulatorowej tylko przez kilka tygodni w roku lub tylko okazjonalnie, obowiązują inne kryteria. Stosunkowo niedrogi model z kilkoma dodatkami doskonale nadaje się do okazjonalnego wkręcania śrub w ścianę lub montażu półki. Niezależnie od tego, czy używasz go okazjonalnie, czy profesjonalnie, przy zakupie wkrętarki akumulatorowej polegaj na sprawdzonej jakości znanych marek. Nie tylko oferują one szereg przydatnych akcesoriów i części zamiennych, ale także gwarantują długotrwałą żywotność akumulatora i maksymalne bezpieczeństwo podczas używania narzędzi.


  Moc: Co woltogodziny i amperogodziny mówią o wkrętarce akumulatorowej?

  Czy wkrętarka akumulatorowa o wyższym napięciu znamionowym (V) zapewnia większą moc? Cóż, nie do końca. Napięcie znamionowe w rzeczywistości dostarcza informacji o napięciu roboczym (znanym również jako napięcie znamionowe) urządzenia. Opisuje napięcie, które jest dostarczane do wkrętarki akumulatorowej podczas normalnej pracy. Innymi słowy: ile energii jest dostępne dla wkrętarki akumulatorowej? Należy jednak pamiętać, że wkrętarka akumulatorowa z większą liczbą pojedynczych ogniw połączonych szeregowo będzie również cięższa. Profesjonalne urządzenia o napięciu 18 V, 24 V, 36 V lub nawet 40 V mogą zatem stać się naprawdę ciężkie. W przypadku mniejszych prac lub okazjonalnych projektów DIY lepiej jest zatem użyć mini wkrętarki akumulatorowej o napięciu od 2,4 do 7,6 V lub modelu o średniej wadze o napięciu od 12 do 14 V.


  Kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie narzędzi akumulatorowych jest pojemność akumulatora. Jest ona podawana w amperogodzinach (Ah) i wskazuje, jak długo wkrętarka akumulatorowa może być zasilana energią przy określonym napięciu znamionowym. Większość wkrętarek akumulatorowych ma pojemność około 1,5 Ah. Profesjonalne narzędzia mogą mieć również pojemność od 4 do 6 Ah. Mnożąc napięcie znamionowe (V) przez pojemność akumulatora (Ah), uzyskuje się dostępną liczbę watogodzin (Wh) do pracy z wkrętarką akumulatorową, a tym samym wiarygodne wskazanie maksymalnego czasu pracy.


  Podsumowując: Kiedy potrzebuję 4V, kiedy 12V, kiedy 18V a kiedy nawet więcej?

  Wkrętarki akumulatorowe, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe i akumulatorowe wkrętarki udarowe są dostępne w wersjach o różnym napięciu. Im więcej woltów ma narzędzie, tym więcej waży. Decyzja zależy zatem od planowanego zastosowania:

  • Do sporadycznego użytku domowego zwykle wystarcza napięcie od 4 do 12 V.
  • Do częstego używania w warsztacie hobbystycznym zalecana jest wkrętarka akumulatorowa 18 V.
  • Napięcie 20 V i więcej jest potrzebne w sektorze profesjonalnym do wiercenia w twardych materiałach i do odkręcania bardzo ciasnych połączeń śrubowych. Dotyczy to na przykład odkręcania nakrętek kół podczas wymiany opon.

  Które narzędzie akumulatorowe nadaje się zarówno do drewna i plastiku jak i do metalu?

  Podstawowy sprzęt domowy i warsztatowy obejmuje wszystko, od wkrętarek akumulatorowych po akumulatorowe wiertarki udarowe. Ładowarki i akumulatory są niezbędne dla wszystkich narzędzi bezprzewodowych. Należy zwracać uwagę na liczbę Ah: Im więcej Ah ma akumulator, tym dłużej można pracować z narzędziem.


  Drewno jest stosunkowo miękkim materiałem. Do wkręcania i wiercenia wystarczy zwykła wkrętarka akumulatorowa z ładowarką. Klasyczne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mogą być używane z odpowiednim wiertłem do tworzyw sztucznych. Takie narzędzia z ładowarką można kupić na przykład w PARKSIDE. Wiercenie w metalu różni się od wiercenia w tynku, betonie czy drewnie. Tutaj wymagane są urządzenia 18 V o wysokim momencie obrotowym. Do tego celu wykorzystywane są przede wszystkim akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe.

  Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa: wiercenie i wkręcanie za pomocą jednego urządzenia

  Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa może zarówno wkręcać, jak i wiercić. Moment obrotowy jest wyższy niż w przypadku wkrętarki akumulatorowej i ma większą moc. Zwróć uwagę na amperogodziny w Ah dla pojemności akumulatora. Z reguły im wyższa wartość Ah, tym dłużej można pracować. Akcesoria do wiertarko-wkrętarki akumulatorowej obejmują odpowiednią ładowarkę. Należy również zakupić zestaw wierteł i bitów. Szybkomocujący uchwyt wiertarski umożliwia szybką wymianę bitów i wierteł.

  Najlepiej kupić wszystko w zestawie i przechowywać akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, ładowarkę, akumulatory i przystawki w wygodnej walizce. Zestaw akumulatorowych wiertarko-wkrętarek jest również zazwyczaj tańszy niż kupowanie ich pojedynczo.


  Zalety wiertarko-wkrętarki akumulatorowej są następujące:

  • praca bezprzewodowa
  • podwójna funkcja wkręcania i wiercenia
  • większy moment obrotowy dla większej mocy
  • więcej Ah dla dłuższej żywotności baterii


  Akumulatorowa wkrętarka udarowa: mocowanie śrub przy użyciu dużej siły

  Jeśli trzeba poluzować mocno dokręcone śruby, zwykłe wkrętarki akumulatorowe i konwencjonalne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe szybko osiągają swoje granice. W tym momencie z pomocą przychodzą akumulatorowe wkrętarki udarowe. Różnica w stosunku do wkrętarek akumulatorowych polega na momencie obrotowym. Stałe ruchy przenoszą mniejszą siłę niż ruchy pulsacyjne o tej samej mocy. Moment obrotowy jest znacznie większy w przypadku akumulatorowych kluczy udarowych. Decydujący jest ruch pulsacyjny. Akumulatorowy klucz udarowy jest zatem idealny do odkręcania zardzewiałych lub bardzo mocno przykręconych połączeń.


  Jeśli chcesz wiercić otwory w twardych powierzchniach, takich jak cegła lub beton, będziesz potrzebować akumulatorowej wiertarki udarowej, która wykonuje ruch udarowy wzdłuż osi wiercenia. Lidl oferuje odpowiednie ładowarki, akumulatory i zestawy wierteł do tego elektronarzędzia.


  Zalety akumulatorowego klucza udarowego polegają na:

  • jego poręczności
  • wysoka wydajność podczas odkręcania i wykonywania wytrzymałych połączeń śrubowych
  • swoboda ruchów dzięki pracy bezprzewodowej

  Co jeszcze należy wziąć pod uwagę w przypadku wkrętarek akumulatorowych?

  • Uchwyt wiertarski: Jaki będzie najlepszy? Przy wyborze uchwytu wiertarskiego należy również wziąć pod uwagę cel, w jakim chcesz używać wkrętarki akumulatorowej. Jakie rozmiary głowic wiertarskich i śrub chcesz mocować? Czy planujesz pracę ze szczególnie dużą mocą, czy też chcesz używać wkrętarki akumulatorowej do codziennych prac i napraw? Jeśli nie masz żadnych szczególnych wymagań, uchwyt wiertarski o szerokości mocowania od 1 mm lub 1,5 mm do 10 mm jest w zupełności wystarczający. Większość urządzeń spełnia te wymagania. Niektórzy producenci oferują również większe szerokości mocowania uchwytu wiertarskiego. Informacje te można zazwyczaj znaleźć na samym produkcie.
  • Łatwa obsługa: Czy można regulować moment obrotowy i prędkość? Podczas wkręcania i wiercenia przy użyciu narzędzi zasilanych bateryjnie należy kierować się instynktem. Jeśli będziesz wkręcać każdą śrubę w różne materiały z pełną mocą i prędkością, ryzykujesz przekroczenie celu. Rezultatem są zaokrąglone łby śrub, nieestetyczne śruby z łbem stożkowym, a w najgorszym przypadku uszkodzony materiał podłoża. Dlatego należy upewnić się, że można indywidualnie regulować moment obrotowy i prędkość wkrętarki akumulatorowej. W ten sposób można również bezpiecznie pracować na delikatnych materiałach bez ich uszkadzania. Funkcja ta jest prawie zawsze dostępna w markowych urządzeniach wysokiej jakości.