Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Walizki, torby i plecaki

30 produktów

Odkryj przedmioty w kategorii Walizki i torby

Wyświetlone produkty 24 / 30 produktów

Torby podróżne i walizki

Każda podróż zaczyna się od pakowania. O tym, czy dana walizka lub torba podróżna będą odpowiednim bagażem podróżnym, decydują indywidualne plany i preferencje. Niezależnie od tego, czy jesteś minimalistą, który pakuje tylko podstawowe rzeczy, czy też dmuchasz na zimne i zabierasz ze sobą stroje na każdą okazję – u nas na pewno znajdziesz odpowiednią walizkę dla siebie.

Spis treści:

1. Przegląd różnych toreb podróżnych i walizek

2. Odpowiedni materiał

3. Rozmiary i waga

4. Ważne elementy wyposażenia

5. Praktyczne akcesoria do walizek i toreb podróżnych

Przegląd różnych toreb podróżnych i walizek

Niezależnie od tego, czy jest to jednodniowa podróż służbowa, weekendowa wycieczka z najlepszą przyjaciółką czy wakacje z całą rodziną – każda podróż wymaga odpowiedniego bagażu. Istnieją cztery zasadnicze rodzaje toreb i walizek.

Torby podróżne

Torby podróżne to najbardziej swobodny bagaż podróżny. Zazwyczaj składają się z włókien syntetycznych i swoją budową najczęściej przypominają torby sportowe. Podkategorią toreb podróżnych są tzw. weekendery, które jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są przede wszystkim na krótkie wyjazdy weekendowe i dlatego są nieco mniejsze od przeciętnej torby podróżnej.

Walizki twarde i miękkie

W przypadku klasycznych walizek rozróżnia się walizki z twardego tworzywa i miękkiego materiału. Walizka miękka zwykle składa się z materiału wykonanego z włókien syntetycznych i ma tę zaletę, że jest bardziej rozciągliwa i może być wyposażona w dodatkowe kieszenie zewnętrzne i boczne. Z kolei walizki twarde są bardziej stabilne, trwałe i łatwiejsze do czyszczenia. Walizki z twardego tworzywa i walizki z tkaniny są wykonane z różnych materiałów, , z których każdy ma swoje wady i zalety.

Walizki podróżne na kółkach

Jeśli rozejrzysz się po lotniskach lub dworcach kolejowych, szybko zorientujesz się, że walizka na kółkach jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym bagażem wśród podróżnych. Walizka na kółkach została zaprojektowana inaczej niż klasyczna walizka w wysokim formacie i można ją łatwo ciągnąć za sobą za pomocą wysuwanego drążka. Transport ciężkiego bagażu lub na duże odległości jest dużo wygodniejszy. Tak zwane kabinówki to specjalny rodzaj walizek na kółkach. Pod względem formatu i rozmiaru przypominają teczkę lekarską lub teczkę na akta i idealnie nadają się do przechowywania najważniejszych dokumentów, a także akcesoriów takich jak laptop i podobne sprzęty na wyjazd służbowy.

Walizki dla dzieci

Jeśli podróżujesz z dziećmi, nie musisz wkładać ich ubrań i rzeczy do własnej walizki. Najważniejsze rzeczy i ubrania znajdą swoje miejsce w dziecięcej walizce. Ponadto maluchy często są szczęśliwe, gdy wolno im się spakować i nieść własną walizkę - tak jak dorośli. Walizki dziecięce różnią się głównie rozmiarem od „normalnych” walizek. W przypadku walizek na wózkach należy zwrócić uwagę, aby długość drążka do ciągnięcia dostosowana była do wzrostu dziecka. Jasne kolory i motywy czy nietypowe kształty nadają walizce dziecięcej atrakcyjnego wyglądu i sprawiają, że dziecko lubi z niej korzystać.

Odpowiedni materiał

Idealny materiał na walizkę wyróżniają trzy główne cechy - jest wytrzymały, solidny i możliwie jak najlżejszy. Dlatego stosuje się głównie tworzywa sztuczne i włókna. Lniana torba podróżna może wyglądać elegancko, ale jest trudna do czyszczenia i raczej nie nadaje się do długotrwałego użytkowania. Kiedyś skóra była materiałem numer jeden w produkcji walizek, teraz została jednak zastąpiona tańszymi i łatwiejszymi w pielęgnacji włóknami syntetycznymi.

  • Poliwęglan: Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji twardych walizek jest poliwęglan. Tworzywo okazuje się lekkie, nietłukące i odporne na uderzenia - jest to idealny kompan na wszelkiego rodzaju wyjazdy, jednak produkcja tego materiału jest nieco droższa niż np. polipropylenu, co ma wpływ na cenę walizki.
  • Polipropylen: Walizki wykonane z polipropylenu są formowane wtryskowo, dzięki czemu są szczególnie wytrzymałe, solidne i niełamliwe. Dodatkowa rama nie jest konieczna, dzięki czemu waga nadal jest niewielka. Gdy jednak temperatura jest zbyt niska, materiał może kruszeć. Jeśli więc spędzasz dużo czasu z walizką w regionach, gdzie panują temperatury poniżej zera, powinieneś sięgnąć po produkt z innego materiału.
  • Aluminium: Walizki i wózki z aluminium są szczególnie wysokiej jakości i solidne. Lekki metal jest prawie niezniszczalny i dlatego jest pierwszym wyborem dla każdego, kto chce długo używać swojej walizki. Wady: większa waga i wyższa cena.
  • Poliester: Miękkie walizki i torby podróżne są w większości wykonane z poliestru. Włókno syntetyczne jest wytrzymałe, wodoodporne i łatwe do czyszczenia. Jednak najmniejsze modele są wodoodporne, dzięki czemu bagaż wykonany z poliestru nie powinien być narażony na deszcz, aby wnętrze pozostało suche.

Rozmiary i waga

To, jaki rozmiar i ile miejsca do przechowywania powinna mieć walizka, zależy od różnych czynników: długości podróży, celu podróży, sposobu pakowania, środków transportu i wielu innych.


Mała sztuczka pomaga określić wymaganą objętość. Wszystkie przybory i ubrania do zapakowania ułóż w stos w kształcie prostokąta na podłodze lub łóżku. Wysokość, szerokość i głębokość stosu teraz pomnóż, a wartość podziel przez 1000. Wynikiem jest wymagana objętość w litrach.


Jeśli chodzi o wagę, to należy zadbać o to, aby walizkę czy torbę podróżną można było przewieźć bez pomocy - nawet po schodach czy na dłuższe odległości. Przewożąc bagaż podręczny lub podróżując pociągiem, powinieneś być w stanie samodzielne umieścić bagaż na półce nad siedzeniami, ponieważ nie zawsze znajdzie się ktoś, kto może Ci pomóc.


Jakie są wymiary bagażu podręcznego w samolocie?

Wielu podróżujących samolotem chce zaoszczędzić pieniądze, nie musząc odprawiać bagażu i podróżując tylko z bagażem podręcznym. Każda linia lotnicza może indywidualnie określić maksymalne wymiary, jakie może mieć bagaż podręczny. Wymiary 55 × 40 × 20 cm mogą służyć jako wartość orientacyjna. Aby uniknąć kłopotów, o dokładne wartości należy jednak zawsze zapytać daną linię lotniczą.

Ważne elementy wyposażenia

Oprócz odpowiedniego rozmiaru, kupując walizkę, należy również zwrócić uwagę na indywidualne cechy.


Kółka

Nie tylko walizki na kółkach, ale także klasyczne walizki i niektóre torby podróżne coraz częściej mają kółka, które ułatwiają transport z punktu A do B. Zwłaszcza w przypadku wysokiej jakości modeli, walizkę na kółkach lub torbę podróżną można toczyć zarówno do przodu, jak i w bok. Jest to szczególnie korzystne podczas podróży pociągiem, ponieważ korytarze są często bardzo wąskie, a duża walizka o pełnej szerokości ledwie lub wcale się przez nie mieści. Walizki na czterech kółkach są wygodniejsze w użyciu niż te z dwoma kółkami.


Pasek na ramię

Jeśli to możliwe, pasek na ramię powinien być zintegrowany z torbą podróżną, co ułatwia przenoszenie i zapewnia, że ręce pozostaną wolne pomimo bagażu. To ogromna zaleta, zwłaszcza podczas podróży z dziećmi lub z kilkoma bagażami. Pasek na ramię powinien być w idealnym przypadku wyściełany, aby nie uciskał i był wygodny do noszenia.


Uchwyty do noszenia

Uchwyty toreb podróżnych i walizek muszą być przede wszystkim dobrze wykonane i dobrze zamocowane. Twarde krawędzie plastikowych uchwytów lub już rozchodzące się szwy na torbach podróżnych i miękkich walizkach świadczą o tym, że noszenie bagażu nie będzie przyjemne.


Przegrody

Im więcej przegródek ma walizka lub torba, tym łatwiej zachować porządek i mądrze się pakować. Dodatkowe oddzielne przegródki wewnętrzne na buty, brudną bieliznę, kosmetyki lub dokumenty są równie praktyczne jak przegródki zewnętrzne, w których można schować i szybko sięgnąć po dokumenty podróżne lub prowiant. Przegródki mogą być albo otwarte, aby zapewnić szybki dostęp do przedmiotów i dokumentów, albo mogą być zapinane na zamek dla większego bezpieczeństwa. Przezroczyste plastikowe przegródki lub wstawki z siatki zapewniają dobry przegląd i pozwalają uniknąć długich poszukiwań.


Wodoodporny materiał

Każdy, kto już z góry wie, że jego bagaż spędza dużo czasu na zewnątrz lub że możliwość kontaktu z wodą jest duża - na przykład podczas wycieczki trekkingowej lub rejsu łodzią - przy zakupie walizki powinien upewnić się, że jest wykonana z wodoodpornego materiału. W szczególności torby podróżne mogą spełniać te wymagania. Są one wtedy wykonane na przykład z powlekanego nylonu i mają zgrzewane szwy, dzięki czemu woda nie może wnikać do ich wnętrza.

Praktyczne akcesoria do walizek i toreb podróżnych

Odpowiednie akcesoria mogą być pomocne, aby podróżowanie z walizką czy torbą podróżną było jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze.

  • Dodatkowy zamek do walizki zapewnia, że bagaż z zamkiem błyskawicznym nie otworzy się przypadkowo. Zamki do walizek są dostępne z kluczami lub jako zamek szyfrowy.
  • Pasek do bagażu pomaga również utrzymać bagaż w zwartej całości, a także jest dobrą cechą identyfikacyjną i wyróżniającą podczas odbioru bagażu.
  • W przypadku zgubienia bagażu niezwykle pomocna będzie przywieszka bagażowa z danymi kontaktowymi właściciela, umożliwiająca szybki zwrot.
  • Aby uniknąć dodatkowych kosztów lub gorączkowego przepakowywania przy stanowisku odprawy linii lotniczych, już w domu lub w hotelu można użyć wagi bagażowej - pozwala to uniknąć nadmiaru bagażu.

"Przed każdą podróżą trzeba się dobrze spakować. Podróż służbowa lub wakacje nie obejdą się bez osobistej bielizny i ubrania dobranego do pogody. Przyda się też parasol, zwłaszcza gdy wybieramy się do krajów, w których często pada. Walizki na kółkach i torby damskie z Lidla to asortyment niezbędny w domu każdego podróżnika.


Walizka na kółkach czy torba sportowa? Jeśli podróż jest długa i bagaż musi być idealnie spakowany, walizka na kółkach to bardzo dobre rozwiązanie. Ułatwia także podróżowanie z pociechami, bo w Lidlu można kupić lekkie, małe, ale pakowne walizki dla dzieci. Torby sportowe lub damskie przydadzą się podczas krótkiego wyjazdu, wieczoru na siłowni, w SPA albo weekendu za miastem. Wykonane z trwałych tworzyw i tkanin walizki i torby z Lidla, gwarantują, że wszystko zostanie spakowane i będzie bezpieczne nie tylko podczas komfortowej podróży samolotem lub samochodem, ale także podczas długich odcinków pokonywanych na piechotę.


Co wziąć ze sobą na wakacje w ciepłych krajach? Oczywiście torbę plażową i parasol, zwłaszcza dla dzieci, które nie mogą długo przebywać na słońcu. W przestronnej walizce na kółkach na pewno zmieszczą się wszystkie niezbędne drobiazgi."