Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Samochody i pojazdy

20 produktów
  Wyświetlone produkty 20 / 20 produktów

  Odpowiedni samochód-zabawka dla każdego dziecka

  Płaska powierzchnia i samochód-zabawka - czasami to wystarczy, aby uszczęśliwić chłopców i dziewczynki. Samochodziki są teraz dostępne w wielu wersjach. Asortyment zabawek obejmuje od podstawowego wyposażenia na plac budowy i farmę po klasyczne kolekcje i samochody w stylu znanych marek, jak BMW czy Porsche.


  Spis treści:

  1. Jakie rodzaje samochodów-zabawek są dostępne?

  2. Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie samochodów-zabawek?

  Jakie rodzaje samochodów-zabawek są dostępne?

  Samochodziki są częścią podstawowego wyposażenia każdego dziecięcego pokoju. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogą spędzać godziny, bawiąc się małymi pojazdami - zwłaszcza w połączeniu z pasującą matą do zabawy lub innymi akcesoriami, które ożywiają dziecięcy świat fantazji. Wybór samochodzików i innych pojazdów jest duży, dzięki czemu do każdej zabawy można znaleźć odpowiednią zabawkę:

  • Proste samochody-zabawki, takie jak samochody Matchbox
  • Pojazdy budowlane takich jak koparki czy dźwigi
  • Rolnicze samochody-zabawki, takie jak traktory lub ciężarówki do przewozu bydła
  • Samoloty i helikoptery
  • Samochody do torów wyścigowych


  Poza typem samochodu-zabawki, poszczególne modele różnią się przede wszystkim materiałem i obszarem zastosowania.

  Materiał

  Samochody-zabawki wykonane są z metalu, tworzywa lub drewna. Drewniane modele są zwykle wykonane w sposób mniej szczegółowy i z odwzorowaniem mniejszej liczby detali, ale są nieszkodliwe dla zdrowia i trwałe. Są one szczególnie odpowiednie dla mniejszych dzieci. Samochody z tworzywa sztucznego są niedrogie, lekkie i dostępne w różnych wzorach i stylach. W przypadku gorszej jakości części mogą szybko ulec zepsuciu, zwłaszcza w sytuacjach szalonej zabawy czy upuszczenia autka na ziemię. Najwyższą jakość mają samochody wykonane z metalu. Są solidne, w większości niezwykle szczegółowo odwzorowanie i mogą wiele wytrzymać. Jednak te samochody są również stosunkowo ciężkie i zwykle znajdują się w wyższym segmencie cenowym.

  Zakres zastosowania

  Nie każdy samochód-zabawka jest dobrze dopasowany do każdego środowiska zabawy. Na przykład małe samochodziki do zabawy z metalu niekoniecznie powinny być zabierane do piaskownicy. Z jednej strony ziarna piasku rysują metalową powierzchnię, z drugiej zaś piasek osadza się w często w dopracowanych w szczegółach, niewielkich pojazdach i trudno go ponownie usunąć. Samochody wykonane z drewna nadają się również do użytku na zewnątrz tylko w ograniczonym zakresie, ponieważ materiał jest stosunkowo wrażliwy na wilgoć. Z drugiej strony pojazdy budowlane są zwykle projektowane w taki sposób, że nadają się również do użytku na zewnątrz. Samochody z tworzywa można nawet zabrać do basenu lub wanny.

  Prawidłowe przechowywanie autek

  Oprócz skrzynek, pudełek i półek istnieją również specjalne skrzynie do przechowywania w szczególności małych autek. Nie tylko zapewniają porządek, ale również przyciągają wzrok i dają możliwość dumnego zaprezentowania własnej kolekcji.

  Co należy wziąć pod uwagę przy kupnie samochodu-zabawki?

  Istnieje duży wybór samochodów-zabawek, więc nie od razu łatwo jest znaleźć odpowiedni model dla dziecka lub na prezent. Dlatego warto skoncentrować się na kilku podstawowych cechach.


  Grupa wiekowa

  Generalnie wiek dziecka odgrywa decydującą rolę przy wyborze zabawek. Zalecenia producentów dotyczące wieku zawsze służą jako wskazówka. W przypadku dzieci poniżej 3 roku życia należy zadbać o to, aby nie było w nic małych części, które dzieci mogłyby połknąć, a sam samochodzik nie mógł być całkowicie włożony do ust.


  Waga

  Jeśli samochody-zabawki mają być zabierane na plac zabaw, do przedszkola lub do znajomych, decydującą rolę odgrywa również ich waga. Pudło pełne metalowych samochodzików może szybko ważyć kilka kilogramów. A podczas zabawy zbyt duża waga poszczególnych aut również jest przeszkodą.


  Funkcjonalność

  Samochody-zabawki różnią się znacznie pod względem funkcjonalności. Podczas gdy proste modele można „tylko” toczyć tam i z powrotem, drzwi i bagażnik innych zabawek można otwierać, można w nich umieszczać akcesoria, jak figurki lub uruchamiać światła i klaksony. Popularne są również speedstery z nakręcanymi silnikami. Dobrym prezentem dla starszych dzieci są samochody zdalnie sterowane.