Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Oświetlenie zewnętrzne i ogrodowe

19 produktów

Dostępny jest szeroki wybór lamp ogrodowych: Reflektor zewnętrzny LED, Lampy solarne, Oświetlenie zewnętrzne

  Wyświetlone produkty 19 / 19 produktów

  Światła ogrodowe


  Ciepłe letnie wieczory zachęcają do odpoczynku w ogrodzie lub na tarasie do późnych godzin nocnych. Odpowiednie oświetlenie ogrodu sprawia, że w takie wieczory nikt nie musi siedzieć w ciemności. Od ustawienia ładnych kolorów i akcentów świetlnych po bezpieczne oświetlenie ścieżek i parkingów - wszystko jest możliwe.


  W ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo i komfort dzięki odpowiedniemu oświetleniu ogrodowemu


  1. Przegląd różnych opraw świetlnych
  2. Przegląd: Jaka lampa ogrodowa do jakiego celu?
  3. Kryteria zakupu
  • Jasność i barwa światła
  • Moc
  • Źródło energii


  Lampy ogrodowe dostępne są w wielu wzorach, różniących się budową i możliwym miejscem instalacji.


  Zewnętrzne kinkiety są na stałe zainstalowane na elewacji domu. Mogą oświetlać dom i tym samym zwiększać bezpieczeństwo w nocy lub służyć jako reflektory skierowane na pobliskie rabaty, rośliny lub jako aranżacja elementów dekoracyjnych, jak na przykład figurki.


  Reflektory zewnętrzne są również zwykle przeznaczone do montażu na ścianie. W przeciwieństwie do kinkietów zewnętrznych zapewniają one jednak większą jasność i dlatego są bardziej funkcjonalne niż dekoracyjne.


  Lampy wpuszczane w ziemię to jeden z najbardziej eleganckich sposobów oświetlenia ogrodu. Płaskie lampy są wbudowane w ziemię na poziomie gruntu, dzięki czemu zapewniają przyjemne światło od dołu, nie zajmując dodatkowej przestrzeni, nie stanowiąc zagrożenia potknięcia się ani nie zakłócając ogólnego wyglądu ogrodu lub domu.


  • Lampki mają naprawdę wszechstronne zastosowanie - nawet gdy nie są ozdobą choinki. Czy to w klasycznym kształcie świecy, czy z kolorowymi lampionami: Łańcuchy lampek na krzakach i drzewach lub jako dekoracja kosza plażowego, huśtawki ogrodowej lub na zewnętrznej ścianie tarasu zadbają o przytulną atmosferę.


  Oświetlenie roślin, które po prostu wbija się w ziemię, idealnie nadają się do skutecznego oświetlania pojedynczych krzewówlub roślin. Wbijane lampy oświetlają liście od dołu lub w elegancki sposób wyznaczają granice rabaty.


  Lampy stojące szczególnie dobrze prezentują się na tarasie i nadają mu przytulnego charakteru. Nie są jednak zamontowane na stałe i dlatego należy je zabezpieczyć przez silnym wiatrem, aby nie zamieniły się w niebezpieczne obiekty latające. Równie praktyczne są zewnętrzne lampy stojące, które można ustawić wzdłuż ścieżki jak latarnię zapewniającą pewne oświetlenie. W przeciwieństwie do lamp stojących, zewnętrzne lampy stojące są często wyposażone w opcję stałego montażu do podłoża, dzięki czemu są zabezpieczone na wypadek burzy i przed kradzieżą.


  Oświetlenie LED czy halogenowe?

  Jeśli chodzi o źródła światła, zwykle istnieje możliwość wyboru między lampami LED a halogenowymi. Podczas gdy reflektory LED zużywają bardzo mało energii i są dostępne w wielu różnych kolorach światła, światła halogenowe pełnią raczej rolę oświetlenia funkcjonalnego, które nie tworzy nastroju, lecz zapewnia większe bezpieczeństwo.


  Oprawa świetlna Miejsce użytkowania / przeznaczenie

  • Kinkiety zewnętrzne → Dekoracyjne oświetlenie ścian domów i ogrodów
  • Reflektory zewnętrzne → Oświetlenie bezpieczeństwa
  • Oprawa wpuszczana w ziemię →Oświetlenie tarasu, oświetlenie ścieżek
  • Łańcuchy lampek →Oświetlenie tarasu, oświetlenie balkonu, dekoracja drzew i krzewów
  • Oświetlenie roślin → Oświetlenie rabat
  • Lampy stojące → Oświetlenie tarasu


  Text And Image Section

  Kryteria zakupu

  Kupując lampę ogrodową, należy pamiętać, że poszczególne modele różnią się nie tylko budową, ale także innymi kryteriami, takimi jak wydajność czy tryb pracy. Aby oświetlenie spełniało założony cel, należy zatem przyjąć następujące właściwości.


  Jasność i barwa światła

  To, czy oświetlenie ogrodowe osiągnie zamierzony efekt, zależy w dużej mierze od jasności i barwy światła. Żarówki halogenowe są dostępne w wersjach o barwie zimnej bieli i barwie światła od 5400 do 6500 kelwinów. Są one szczególnie przydatne jako oświetlenie bezpieczeństwa, ponieważ dobrze oświetlają otoczenie i sprawiają, że każdy szczegół jest widoczny. Dlatego też do bardziej przytulnego oświetlenia w ogrodzie lub na tarasie należy stosować ciepłe, białe diody LED o barwie poniżej 3000 kelwinów. Tworzą przyjemne, białe światło, które nie oślepia i tworzy przytulną atmosferę. W przypadku czysto dekoracyjnego oświetlenia, takiego jak oprawy wbijane w rośliny czy łańcuchy lampek, do rozświetlenia ciemności można również użyć kolorowego światła. Jasność, a tym samym natężenie światła, podane są w lumenach. Lampa zewnętrzna powinna mieć co najmniej 400 do 600 lumenów.


  Moc

  W przeszłości moc była używana jako punkt odniesienia dla jasności źródła światła, zanim została zastąpiona wartością lumenów w nowych energooszczędnych lampach i lampach LED. Jeśli chcesz przejść ze świateł halogenowych na diody LED, możesz użyć lampy o niższej mocy i takiej samej jasności. Na przykład 30-watowy reflektor halogenowy odpowiada 5 do 6-watowemu reflektorowi punktowemu LED, dzięki czemu do uzyskania tego samego efektu świetlnego zużywa się mniej energii.


  Text And Image Section

  Źródło energii

  Kwestia zaopatrzenia w energię pojawia się bardzo szybko, szczególnie na zewnątrz. Podczas gdy lampy ziemne lub zewnętrzne lampy stojące często muszą być podłączone do sieci energetycznej, w związku z czym konieczne jest przełożenie kabli, inne lampy ogrodowe wymagają prostszych rozwiązań. Oświetlenie tarasu - na przykład w postaci lampy stojące - można w idealnym przypadku podłączyć do zewnętrznego gniazdka. Do wszystkich innych rodzajów oświetlenia można również stosować lampy zasilane bateriami lub lampy solarne, które ładują się na słońcu w ciągu dnia i wykorzystują tę energię wieczorem. Światła zasilane energią słoneczną są nieco słabsze pod względem natężenia światła.


  Tryb pracy

  Istnieją różne opcje włączania i wyłączania oświetlenia ogrodowego. Najprostszy, ale i najbardziej niewygodny wariant składa się z klasycznego włącznika światła, który - poza lampami podłogowymi lub zewnętrznymi ściennymi - nie jest raczej stosowany w lampach ogrodowych. W przypadku podjazdów i ścieżek szczególnie praktyczne są reflektory LED z czujnikami ruchu, które włączają się, gdy tylko ktoś wejdzie na określony obszar. Inne światła są wyposażone w timery lub tryb zmierzchowy. Lampy włączają się lub wyłączają automatycznie w zależności od pory dnia lub światła dziennego. Niektóre modele mogą być nawet sterowane za pomocą pilota, co zapewnia maksymalną wygodę.