Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Ogród i balkon

473 produktów
Wyświetlone produkty 24 / 473 produktów

Ogród i balkon: Jak stworzyć zieloną oazę dobrego samopoczucia?

Gdy tylko świeci słońce, a temperatury rosną, taras, ogród i balkon stają się ulubionymi miejscami. Niezależnie od tego, czy dysponujesz duży terenem, czy tylko kilkoma metrami kwadratowymi otwartej przestrzeni - każde miejsce może stać się zieloną oazą dobrego samopoczucia. Wystarczy kilka wskazówek i pomysłów na ogród od Lidl.


Podstawy: Co można wykorzystać do zaprojektowania ogrodu i balkonu?

Przytulne siedzenia i bujna zieleń - to wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć nową ulubioną miejscówkę na lato:

  • Balkon i meble ogrodowe zachęcają do wspólnego wypoczynku, spożywania posiłków, opalania się i leniuchowania. Lidl oferuje pasujące meble i zestawy. Wykonane z drewna, polirattanu lub metalu
  • Ładne rośliny nie tylko zapewniają naturalną osłonę prywatności. Zapewniają cień, poprawiają jakość powietrza i są najlepszą letnią dekoracją. Niezależnie od tego, czy chodzi o balkon, pokój czy ogród!


Jeśli na balkonie lub tarasie jest mało miejsca, obowiązuje jedna zasada: wystarczająca liczba miejsc siedzących dla całej rodziny jest ważniejsza niż duży stół. Składane krzesła i stoły to prawdziwy cud przestrzeni. Tymczasem rośliny kwitną nie tylko w rabatach czy doniczkach, lecz także w wiszących koszach lub podniesionych rabatach na ścianach.

Piękny ogród: Czego potrzebuje?

Duży ogród oferuje mnóstwo miejsca na oazy dobrego samopoczucia i sekretne miejsca odosobnienia. Nie zawsze musi to być duże miejsce do siedzenia dla wszystkich - małe grupy siedzące, wiszące maty lub ławki ogrodowe w różnych miejscach zachęcają do odpoczynku. Do ogrodowych ulubieńców należą:

  • Domki ogrodowe jako mini domek letniskowy we własnym domu lub szopie na narzędzia
  • Pawilony na przyjęcia w ogrodzie, jako ochrona przed słońcem, jako miejsce na grilla, jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi
  • Ogrodzenia ograniczające nieruchomość i zamykające rabaty, tarasy itp.
  • Osłona przeciwsłoneczna i ekran zapewniający prywatność i zdrowy letni wypoczynek


Podobnie jak w przypadku wyposażenia salonu lub sypialni, oświetlenie i dekoracje ogrodowe tworzą domową atmosferę. Wszystko, co lubisz, jest dozwolone! Potrzebujesz inspiracji? Zajrzyj do naszych ogrodowych poradników! Oczywiście grillowanie to także zaproszenie do powitania wiosny i lata oraz spędzenia wspólnie cudownych chwil. Przyjrzyj się zatem naszej kategorii grillów. Oferujemy odpowiedni sprzęt, z którego można korzystać w ogrodzie lub na balkonie


Wskazówka:

Ochrona okien i drzwi przed owadami zapewnia relaksujące letnie dni i wolne od bzyczenia noce. Szybko rozkładane ramy można łatwo zdemontować po sezonie i przechowywać do następnego lata.


Jak dbać o ogród i balkon?

Pozwolić naturze robić swoje? Działa to tylko do pewnego momentu. Rośliny, a także meble ogrodowe i balkonowe wymagają pewnej opieki, aby być odporne na wiatr, pogodę i klimat.


  1. Narzędzia i sprzęt ogrodniczy - elektryczne lub ręczne - pomagają w sadzeniu i przesadzaniu, usuwają liście i pomagają drzewom i krzewom kiełkować i owocować. Im większe tereny zielone i ogrodowe, tym bardziej przydają się pomocnicze urządzenia elektryczne.
  2. Meble balkonowe i ogrodowe należy dokładnie wyczyścić przed przechowywaniem i po ustawieniu. Brud, kurz lub mech mogą uszkodzić materiały i zmniejszyć ich trwałość. Nie jesteś w nastroju, aby sprzątać za pomocą szmatek i wiadra? W takim przypadku urządzenia czyszczące pod wysokim ciśnieniem będą idealnym wyborem.
  3. Liście na drzewach? Wspaniale. Liście na rabatach, chodnikach lub trawnikach? Raczej niekoniecznie. Martwe liście tworzą śliską warstwę na chodnikach, odcinają dopływ tlenu do gleby i mogą zakłócać równowagę biologiczną stawów ogrodowych. Najważniejszym zadaniem pielęgnacyjnym jesienią jest zatem wyciągnięcie grabi do liści, dmuchawy do liści, odkurzacza do liści i worka na liście! . Zebrana zieleń trafia na kompost i zapewnia próchnicę na następny sezon ogrodniczy.


Wskazówka:

Czy jeszcze długo będziemy czekać na deszcz? Nawadnianie jest najważniejszą podstawą dla zdrowego wzrostu roślin. Dostępne są różne systemy dostosowane do różnych wymagań i gatunków roślin. Kliknij teraz i dowiedz się więcej!