Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Narzędzia i maszyny ogrodnicze

164 produktów
Wyświetlone produkty 24 / 164 produktów

Sprzęt ogrodniczy i narzędzia ogrodnicze

W ogrodzie jest dużo różnych prac do wykonania, które wymagają użycia właściwych narzędzi i odpowiedniego sprzętu. Odkryj sekatory, kosiarki, łopaty i inne przybory do projektowania i pielęgnacji ogrodu.


Sprzęt ogrodniczy i narzędzia ogrodnicze na każdą potrzebę


1. Jakie narzędzia ogrodnicze powinny wejść w skład podstawowego wyposażenia?

2. Sprzęt do pielęgnacji trawnika

2.1 Kosiarki

2.2 Obrzynarki trawnikowe i podkaszarki do trawy

2.3 Wertykulatory

2.4 Widły do aeracji

3. Urządzenia do podlewania ogrodu

4. Urządzenia do cięcia żywopłotów, krzewów i drzew

4.1 Nożyce jednoręczne

4.2 Sekatory

4.3 Piły

5. Sprzęt do czyszczenia tarasów, elewacji i markiz

5.1 Miotły

5.2 Szorowarki i szczotki

5.3 Myjki wysokociśnieniowe

6. Narzędzia do uprawy gleby

6.1 Łopaty/łopaty ręczne

6.2 Szpadle

6.3 Widły do kopania

7. Przydatne akcesoria do prac ogrodowych

Text And Image Section

Jakie narzędzia ogrodnicze powinny wejść w skład podstawowego wyposażenia?

Konkretne zapotrzebowanie na narzędzia ogrodnicze zależy od konstrukcji i struktury ogrodu. Ogród warzywny wymaga innej uprawy i pielęgnacji niż ogród, który składa się wyłącznie z trawnika lub jest pełen drzew. Niektóre przybory są niezbędne do prowadzenia z powodzeniem prac w ogrodzie, niezależnie od jego charakteru.


1. Taczka lub wózek ogrodowy: Do łatwego transportu liści, ziemi lub kompostu niezbędna jest taczka lub wózek ogrodowy.

2. Grabie: Liście, gałęzie, ścinki trawy i części roślin można bez wysiłku zebrać za pomocą grabi.

3. Wyciągacz chwastów lub pazur ogrodowy: Czy to na klombie, na trawniku, czy na tarasie – chwasty można usunąć odpowiednim narzędziem.


Text And Image Section

Sprzęt do pielęgnacji trawnika

Piękny trawnik to centralny element wielu ogrodów. Aby utrzymać taki stan, niezbędna jest właściwa pielęgnacja .


Kosiarki

Kosiarka jest jednym z niezbędnych podstawowych elementów wyposażenia do pielęgnacji trawnika. Wybór dostępnych modeli jest duży. Wśród nich są kosiarki spalinowe, elektryczne i akumulatorowe o różnej mocy silnika i szerokości koszenia. Dzięki temu znajdziesz odpowiednią kosiarkę do każdego trawnika.


Obrzynarki trawnikowe i podkaszarki do trawy

Krawędzie trawnika, które graniczą z tarasem lub rabatą i nie są oddzielone od nich kamienną krawędzią, są trudne do skoszenia kosiarką – istnieje ryzyko uszkodzenia otaczających powierzchni. Obrzynarka trawnika rozwiązuje ten problem. Dzięki specjalnej nasadce krawędzie trawnika można również przycinać za pomocą podkaszarki.


Wertykulator

Regularna wertykulacja pomaga pozbyć się z trawnika chwastów i mchu oraz sprawia, że rośnie on lepiej i gęściej. Wertykulator napędzany ręcznie lub silnikiem wykona to zadanie. Alternatywnie można użyć urządzenia 2 w 1, które stanowi połączenie kosiarki i wertykulatora.


Widły do aeracji

Podczas aeracji w darni wiercone są otwory, aby gleba była lepiej napowietrzona, a stojąca woda mogła odpływać. Otwory można wykopać za pomocą wideł do kopania lub specjalnych wideł do aeracji. Zaleta wideł do aeracji polega na tym, że ich zęby są wydrążone, więc gleba jest nie tylko zagęszczana, ale faktycznie usuwana.

Urządzenia do podlewania ogrodu

To, jaki sposób podlewania ogrodu jest właściwy, a tym samym decyduje o wyborze odpowiedniego sprzętu, zależy od nasadzeń w ogrodzie, jego wielkości i nakładu pracy. Ogółem możemy wyróżnić cztery warianty wyposażenia do podlewania ogrodu:


1. Konewka: Za pomocą konewki można szybko podlać zwłaszcza mniejsze grządki i doniczki. Jednak przy większych powierzchniach lub trudno dostępnych miejscach, takich jak żywopłoty i krzewy, praca szybko staje się nużąca.

2. Wąż ogrodowy: Wąż ogrodowy może być również używany do podlewania spragnionych wody roślin, takich jak drzewa, a także – jeśli na końcu węża jest przymocowana zraszacz – większych trawników. Wózek na wąż ułatwia transport węża.

3. Wąż kropelkowy lub perełkowy: Nawadnianie kropelkowe pozwala w szczególności oszczędzić wrażliwe rośliny, ponieważ woda jest pobierana bezpośrednio z ziemi i nie ma kontaktu z delikatnymi kwiatami i liśćmi.

4. System zraszania: Jeśli w ogrodzie znajduje się duży trawnik, najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem podlewania będzie system zraszania.

KonewkaWęże ogrodoweWąż kropelkowy/koralikowySystem zraszania
Klomb/rabata warzywna✔️✔️X
TrawnikX✔️✔️✔️
DrzewaX✔️XX
Żywopłoty/krzewyX✔️✔️X
Text And Image Section

Urządzenia do cięcia żywopłotów, krzewów i drzew

Jeśli masz w ogrodzie żywopłoty, krzewy lub drzewa, musisz je regularnie przycinać. Dobrym narzędziem nadającym się do tego celu są sekatory. Wśród sekatorów ogrodowych wyróżniamy zasadniczo sekatory typu bypass i sekatory kowadełkowe. Sekatory typu bypass szczególnie dobrze nadają się do obcinania świeżych, soczystych pędów i gałęzi, jak ma to miejsce w przypadku cięcia róż. Suche konary łatwiej usunąć sekatorem kowadełkowym.


Sekatory jednoręczne

Sekatory jednoręczne to klasyczne sekatory do przycinania. Służą na przykład do przycinania krzewów róż lub żywopłotów. Jak sama nazwa wskazuje, sekator można obsługiwać jedną ręką. Konary i gałęzie o średnicy do 30 mm można przycinać za pomocą sekatora jednoręcznego.


Sekatory do przycinania konarów

Do obsługi sekatorów do przycinania konarów potrzebne są obie ręce. Dłuższe uchwyty zapewniają większy efekt dźwigni, dzięki czemu można również obcinać grubsze konary lub bardzo wysuszone drzewa.


Piły

Sekatory nie wystarczą do obcinania grubych konarów. W takim przypadku do przycięcia drzewa należy użyć piły. Wybór piły łańcuchowej lub ręcznej zależy od osobistych preferencji i dostępnego budżetu. Piła ręczna to rozwiązanie korzystniejsze cenowo, które wymaga za to większego wysiłku - pilarka z kolei znacznie ułatwia pracę, ale kosztuje więcej i wymaga większej wprawy w obsłudze.


Niezależnie od rodzaju, sekatory powinny być zawsze ostre. Tępe sekatory rozrywają lub miażdżą włókna roślin podczas cięcia, powodując w ten sposób ich uszkodzenie Na tych „ranach” mogą osiedlić się grzyby i sadzonki.

Sprzęt do czyszczenia tarasów, elewacji i markiz

Nie tylko gleba i rośliny decydują o wyglądzie ogrodu. Taras, fasada domu i markizy również przyczyniają się do stworzenia ogólnego wrażenia i wymagają regularnego czyszczona.


Miotły:

Miotła jest niezbędna do usunięcia największego brudu i liści z tarasu lub markizy. W przypadku delikatnych pokryć tarasowych, takich jak kamień naturalny, włosie powinno być jak najbardziej miękkie, aby nie powstały zarysowania.


Szorowarki i szczotki:

Do wyczyszczenia markizy wystarczy wiadro z wodą z mydłem i szorowarka do podłóg z drążkiem teleskopowym. W ten sposób można również czyścić płytki tarasowe. Uporczywe plamy można usunąć szczotką ręczną.


Myjka wysokociśnieniowa

Jeśli chcesz szybko i skutecznie wyczyścić płytki tarasowe, możesz użyć myjki wysokociśnieniowej. Dzięki specjalnej nasadce z powodzeniem wyczyścisz płytki, kamień, beton i drewno, nie uszkadzając ich nawierzchni.


Narzędzia do uprawy gleby

Właściwa pielęgnacja gleby jest kluczowa, aby ogród lśnił w pełnej krasie. Gleba dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych. Dlatego konieczne jest jej regularne spulchnianie. A jeśli chcesz sadzić kwiaty lub inne rośliny, dobrze jest użyć odpowiedniego sprzętu do uprawy.


Łopaty/łopaty ręczne

Duża łopata z trzonkiem idealnie nadaje się do wykopania większych ilości ziemi – na przykład w celu posadzenia drzewa. W przypadku rabat kwiatowych i warzywnych do wykopywania dołów pod rośliny lepsza będzie mała łopata ręczna. Łopata przydaje się również do rozrzucania kompostu lub piasku.


Szpadle

Do przekopania i wykopania zbitego gruntu, wobec którego łopata o zaokrąglonej krawędzi będzie bezradna, możesz też użyć szpadla. Dzięki prostym krawędziom szpadel z powodzeniem posłuży również do odcinania krawędzi trawnika.


Widły do kopania

Glebę możesz spulchnić widłami do kopania i dzięki temu idealnie przygotować do siewu nowych roślin. Ponadto chwasty o głębszych korzeniach z łatwością usunąć za pomocą zębów. W razie potrzeby widły łopatkowe możesz również wykorzystać do napowietrzania trawnika – choć specjalny widelec napowietrzający przyniesie tutaj lepsze efekty.


Przydatne akcesoria do prac ogrodowych

Oprócz odpowiednich narzędzi ogrodniczych znacznym ułatwieniem podczas wykonywania prac ogrodowych będą również odpowiednie akcesoria. Do zbierania usuniętych chwastów przyda się też wiadro. Jeśli chcesz przyciąć drzewa lub wyczyścić markizę, będziesz potrzebować drabiny o stabilnej podstawie. Rękawice ogrodnicze ochronią Twoją skórę przed brudem i urazami - a ci, którzy dużo pracują na kolanach, mogą skorzystać z dobrze wyściełanych nakolanników.

"W dbaniu o estetykę ogrodu niezastąpione są różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze oraz wielofunkcyjne maszyny do zadań specjalnych. Wszystkie sprzęty do pielęgnacji ogrodu powinny charakteryzować się doskonałymi parametrami technicznymi, trwałością i wytrzymałością.

W pracach ogrodniczych przydają się zarówno niewielkie, ręczna narzędzia, za pomocą których możemy przycinać mniejsze rośliny czy przekopywać niewielkie grządki, jak i zaawansowane technicznie narzędzia akumulatorowe, które pozwalają wykonać bardziej zaawansowane prace, np. na wysokich drzewach czy rozległych trawnikach. Do najczęściej używanych narzędzi i urządzeń można zaliczyć sekatory i nożyce (ręczne i elektryczne), piły, kosiarki, glebogryzarki i wertykulatory, a także dmuchawy do liści i rozdrabniacze do gałęzi.

LIDL oferuje swoim klientom najwyższej jakości narzędzia ogrodowe ręczne i akumulatorowe oraz specjalistyczne maszyny, dzięki którym dbanie o ogród staje się łatwiejsze i przyjemniejsze."