Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
       Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

       Materace żelowe

       2 produkty

       Materace żelowe i żelowo-piankowe w różnych rozmiarach i stopniach twardości. Zamów teraz nowy materac, aby dobrze się wyspać.

        1. product-grid-box-link-100344033
         Rendered: 2023-06-02T10:27:03.000Z
         Produkt w stałej ofercie
         LIVARNO home Topper, nakładka na materac z pianką żelową, 180 x 200 cm LIVARNO home Topper, nakładka na materac z pianką żelową, 180 x 200 cm
         (48)

         LIVARNO home Topper, nakładka na materac z pianką żelową, 180 x 200 cm

         Rdzeń: pianka żelowa
         Wysokość: ok. 6 cm
         Wymiary: 180 x 200 cm

         449,00
         Dostępne od zaraz
        2. product-grid-box-link-100346060
         Rendered: 2023-05-28T22:15:33.000Z
         Produkt w stałej ofercie
         LIVARNO home 7-strefowy dwustronny materac z pianką żelową Duo, H3, 140 x 200 cm
         (13)

         LIVARNO home 7-strefowy dwustronny materac z pianką żelową Duo, H3, 140 x 200 cm

         Rodzaj rdzenia: pianka komfort & pianka żelowa
         Poziom twardości: średniotwardy
         Wysokość: ok. 19 cm
         Wymiary: 140 x 200 cm

         890,00
         Dostępne od zaraz
        Wyświetlone produkty 2 / 2 produkty

        Materace żelowe

        Materace żelowe i materace z pianki żelowej bazują na stosunkowo nowej technologii i stanowią ciekawą alternatywę dla materacy sprężynowych lub tych wykonanych z klasycznych pianek. Innowacyjny materiał ma wiele zalet, które pozytywnie wpływają na sen i organizm.


        Jak znaleźć odpowiedni materac żelowy?

        1. Co wyróżnia materac żelowy?

        2. Jak zbudowany jest materac żelowy?

        3. Dla kogo odpowiednie są materace żelowe?

        4. Który materac żelowy jest dla mnie odpowiedni?

        4.1. Rozmiar

        4.2. Wkład materaca

        4.3. Stopień twardości

        4.4. Pokrowiec na materac

        4.5. Strefy leżenia

        4.6. Nakład

        5. Trzy wskazówki dotyczące kupowania


        Co wyróżnia materac żelowy?

        Materace żelowe stają się coraz bardziej popularne jako alternatywa dla klasycznych materacy sprężynowych lub materacy wykonanych z pianki zimnej lub pianki visco. Ich wnętrze jest wykonane z lepkiego żelu, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Odczucie leżenia przypomina prawie leżenie na łóżku wodnym - z tą różnicą, że materac zapewnia większe podparcie i zdrowszą pozycję ciała. Wysoki komfort spania na materacu żelowym wynika z jego specjalnej konstrukcji. Bardziej popularne i szerzej dostępne niż materace żelowe są materace z pianki żelowej. W większości przypadków są one oparte na zimnej piance, do której dodaje się żel. To połączenie sprawia, że materace idealnie dopasowują się do ciała, ale jednocześnie szybko wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki idealnej elastyczności punktowej i większej sprężystości materac z pianką żelową łączy w sobie zalety materacy visco i zimnej pianki.


        Jak zbudowany jest materac żelowy?

        Materac wykonany wyłącznie z żelu nie zapewniłby ciału wystarczającego podparcia. Dlatego w materacu żelowym stosuje się również wkład podtrzymujący, dzięki któremu śpiąca osoba leży miękko i wygodnie, ale nie może całkowicie się zanurzyć. Wkład zapewnia wystarczający opór. Wykonany jest głównie z pianki żelowej lub alternatywnie z pianki zimnej lub sprężyn kieszeniowych z warstwą żelową lub warstwą żelowo-piankową. Specjalne właściwości materiałowe żelu lub pianki żelowej zapewniają wysoką elastyczność punktową, która ustawia kręgosłup w prawidłowej, zdrowej pozycji, a tym samym zapewnia dobry, spokojny sen. Całość otulona jest pokrowcem na materac.

        Dla kogo odpowiednie są materace żelowe?

        Materace wykonane wyłącznie z żelu są szczególnie odpowiednie dla alergików, ponieważ roztocza mają trudności z zagnieżdżaniem się na gładkiej żelowej powierzchni, a materace są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Także osoby, które dużo się ruszają podczas snu, skorzystają z materaca żelowego lub żelowo-piankowego. Amortyzuje on bowiem ruch, dzięki dużej sprężystości stale dopasowuje się do nowej pozycji spania, nie zakłócając przy tym snu. W szczególności osoby śpiące na plecach i boku będą miały odczucie miękkiego, prawie nieważkiego leżenia i dobrego dopasowania do kształtu ciała.


        Mniejszy nacisk, większy komfort

        Ponieważ podczas leżenia na materacu z pianki żelowej występuje mniej punktów nacisku, materac taki w niektórych przypadkach może stanowić również dobry wybór dla osób cierpiących na napięcia, problemy ze stawami i ból pleców. Ogólnie rzecz biorąc, odciążenie powoduje lepsze ukrwienie tkanek, co może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie.

        Text And Image Section

        Który materac żelowy jest dla mnie odpowiedni?

        Jeśli chcesz zakupić materac żelowy do łóżka w domu, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby spanie na nim nie zamieniło się w koszmar. Różne cechy materaca decydują o tym, który model odpowiada indywidualnym wymaganiom.


        Powierzchnia

        Materace żelowe są odpowiednie zarówno dla singli śpiących w łóżku jednoosobowym, jak i dla par korzystających z łóżka dwuosobowego. Wybór rozmiarów waha się zatem od wąskiego 80x200 cm lub 90x190 cm do wygodnego 140x200 cm i dużego 200x200 cm. Jedynie dzieci nie powinny spać na materacu żelowym i należy im zapewnić specjalny materac dziecięcy.


        Wkład materaca

        Mówiąc o materacach z zawartością żelu, należy dokonać podstawowego rozróżnienia między materacami żelowymi a materacami z pianki żelowej. Materace wykonane wyłącznie z żelu są rzadkością, w większości przypadków stosuje się piankę żelową. Jednak w potocznym użyciu oba terminy są często używane jako synonimy, dlatego warto przyjrzeć się bliżej opisom produktów. Specjalnym rodzajem żelu jest termożel, który jako wierzchnia warstwa reaguje na ciepło ciała i dopasowuje się do kształtu śpiącej osoby. Rzeczywisty wkład materacy z pianki żelowej może być wykonany z różnych materiałów. Oprócz samej pianki żelowej, jako materiał na wkład często stosuje się sprężyny kieszeniowe lub zimną piankę, do której następnie mocowana jest warstwa z żelu lub pianki żelowej. W przypadku materacy z pianką należy zwrócić uwagę na gęstość. Wysoka gęstość jest uważana za cechę świadczącą o dobrej jakości. Tak zwana wysokość wkładu powinna wynosić od 14 do 19 cm - im grubszy wkład, tym bardziej materac jest wrażliwy na nacisk.

        Stopień twardości

        W przypadku materacy żelowych skojarzenie „miękkość” pojawia się naturalnie. Jednak ten rodzaj materaca dostępny jest również w różnych stopniach twardości. W ten sposób można znaleźć odpowiedni materac o odpowiedniej twardości dla każdej masy ciała i indywidualnych preferencji. Obowiązuje następująca zasada: im wyższa masa ciała, tym wyższy stopień twardości.


        Pokrowiec na materac

        Pokrowiec na materac chroni materac przed uszkodzeniami i plamami oraz wchłania nocny pot. W idealnym przypadku powinien być wykonany z przewiewnej, przyjaznej dla skóry bawełny i mieć zamek błyskawiczny. Można go wtedy łatwo wyjąć i bez problemu wyczyścić w pralce w temperaturze 40 °C lub 60 °C.


        Strefy leżenia

        Podział na różne strefy leżenia zwiększa jakość każdego materaca. Także w przypadku materaca żelowego komfort leżenia wzrasta, a podparcie kręgosłupa jest zoptymalizowane, jeżeli materac jest podzielony na różne strefy leżenia. Szczególnie sprawdziły się materace 7-strefowe, które w większości przypadków zapewniają idealne podparcie ciała. Aby podzielić materac na strefy leżenia, wykonywane są na przykład różne nacięcia i frezowania we wkładzie z pianki żelowej.


        Warstwy dodatkowe materaca

        Niektóre materace mają dodatkową warstwę. Często materac łączy w sobie wszystkie trzy rodzaje materiałów – wkład ze sprężyn kieszeniowych, zimną piankę i piankę żelową – aby zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas snu. Topper żelowy lub z pianki żelowej jest zawsze warstwą wierzchnią i zapewnia uczucie miękkości podczas leżenia, warstwy leżące pod spodem gwarantują natomiast stabilność.


        Trzy wskazówki dotyczące kupowania

        • Wskazówka 1: Wybierz odpowiedni stelaż z listew

        Nie każdy stelaż z listew dobrze pasuje do materaca żelowego. Ważne są jak najmniejsze odległości między poszczególnymi listwami, aby materac nie uległ uszkodzeniu wskutek nacisku punktowego.

        • Wskazówka 2: Pamiętaj o wadze materaca

        Materace z pianki żelowej są stosunkowo ciężkie, zwłaszcza jeśli w środku znajduje się również wkład ze sprężyn kieszeniowych. Jeśli często się przeprowadzasz lub lubisz przestawiać meble w sypialni, powinieneś pamiętać o tym aspekcie.

        • Wskazówka 3: Zwróć uwagę na strukturę

        Kupując materac z pianki żelowej, upewnij się, że materac można odwrócić. Niektóre modele mają warstwę żelową tylko z jednej strony, więc materac należy obracać tylko o 180°, a nie odwracać.