Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Materace z zimnej pianki

6 produktów

Materace z zimnej pianki o różnych stopniach twardości, w różnych rozmiarach i z podziałem na 7 stref. Znajdź teraz materac, który pozwoli Ci dobrze spać.

  Wyświetlone produkty 6 / 6 produktów

  Materace z zimnej pianki

  Oprócz materacy sprężynowych, materace z zimnej pianki są najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o odpowiednie miejsce do spania. Nic dziwnego, w końcu łączą w sobie wiele zalet i zadowolą każdą potrzebę spania. Od materaca dziecięcego po model do dużego łóżka podwójnego, tutaj odkryjesz różnorodność naszych materacy z zimnej pianki.


  Materace z zimnej pianki: Uniwersalność w sypialni

  1. Co to jest materac z zimnej pianki?

  2. Jak zbudowany jest materac z zimnej pianki?

  3. Dla kogo odpowiednie są materace z zimnej pianki?

  4. Który materac z zimnej pianki jest dla mnie odpowiedni?

  4.1. Rozmiar

  4.2. Rdzeń materaca

  4.3. Stopień twardości

  4.4. Pokrowiec na materac

  4.5. Strefy leżenia

  5. Trzy wskazówki dotyczące kupowania

  Co to jest materac z zimnej pianki?

  Materace z zimnej pianki są szeroko rozpowszechnioną alternatywą dla klasycznych materacy sprężynowych. W przeciwieństwie do nich, materace z zimnej pianki nie posiadają stalowych sprężyn, lecz są wykonane ze spienionego poliuretanu.


  Materac z zimnej pianki ma wiele zalet:

  • Wysoka elastyczność punktowa
  • Regulacja wilgotności
  • Lekkość
  • Długa żywotność
  • Dobry stosunek ceny do jakości


  W porównaniu z pianką komfort, która jest wykonana z innej receptury poliuretanu i twardnieje pod wpływem ciepła, pianka na zimno twardnieje w normalnej temperaturze pokojowej i właśnie temu zawdzięcza swoją nazwę. Dzięki takiemu procesowi produkcji zimna pianka ma drobną strukturę porów, która sprawia wrażenie twardszej, a tym samym zapewnia lepsze podparcie ciała – śpiąca osoba nie może się tak głęboko zanurzyć.


  Jak zbudowany jest materac z zimnej pianki?

  Materace z zimnej pianki dostępne są w różnych wersjach: Niektóre modele są wykonane w całości z zimnej pianki i są uzupełnione jedynie dopasowanym pokrowcem. Z kolei inne materace mają jedną lub dwie dodatkowe warstwy. Często łączy się na przykład wkład z zimnej pianki i topper z pianki żelowej. Popularne jest również połączenie zimnej pianki z warstwą z pianką visco. W przypadku materacy z dodatkową warstwą na górze i na dole oraz modeli bez dodatkowej warstwy, materac można regularnie odwracać, co wydłuża jego żywotność. Pokrowiec na materac uzupełnia konstrukcję materaca. To, czy materac z zimnej pianki nadaje się do Twojego łóżka i który model jest odpowiedni, zależy od różnych czynników.

  Text And Image Section

  Dla kogo odpowiednie są materace z zimnej pianki?

  Materace z zimnej pianki są naprawdę uniwersalne. Osoby śpiące na brzuchu, śpiące na plecach i śpiące na boku znajdą na nich spokojny sen, jeśli wolą materace średnio twarde lub twarde. Nawet osoby mające niespokojny sen, które dużo się ruszają w nocy i często zmieniają pozycję spania, będą zadowolone z materaca z zimnej pianki. Materace z zimnej pianki również magazynują ciepło. Każdy, kto szybko i dużo się poci podczas snu, powinien zatem sięgnąć po inny typ materaca.


  Który materac z zimnej pianki jest dla mnie odpowiedni?

  Przy zakupie materaca z zimnej pianki należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Nawet jeśli ten rodzaj materaca jest jednym z najpopularniejszych i wydaje się być odpowiedni dla większości typów snu, szczegóły mogą zadecydować o różnicy.


  Rozmiar

  Materace z zimnej pianki są dostępne we wszystkich standardowych rozmiarach. Single sięgają po materace o wymiarach 80x200 cm, 90x200 cm lub wygodniejsze o wymiarach 140x200 cm, natomiast materace o wymiarach 180x200 cm lub 200x200 cm zwykle stosuje się w łóżkach małżeńskich. Dzieci i niemowlęta mogą również bez obaw spać na materacu z zimnej pianki. Popularne wymiary to 70x140 cm.


  Wkład materaca

  Wkład materaca stanowi serce każdego materaca. W przypadku materacy z zimnej pianki wyróżniamy dwa rodzaje: Jako wkład najczęściej wybierana jest pianka zimna opcjonalnie pokryta dodatkową warstwą materiału. Rzadko zdarzają się również materace, które wykorzystują zimną piankę jako nakładkę i mają inny wkład (np. sprężynowy). W przypadku wkładu z zimnej pianki, różne nacięcia, otwory i frezowania w materiale decydują o odczuciu leżenia. Głębokie nacięcia i mocne profile sprawiają, że materac jest bardziej miękki. Z tej techniki szczególnie korzystają osoby śpiące na boku, jeśli materac dobrze dopasowuje się szczególnie w strefie ramion. Proste powierzchnie i małe nacięcia zapewniają większą stabilność, co jest szczególnie ważne w okolicy kręgów lędźwiowych. Do podziału łóżka na różne strefy leżenia stosuje się różne techniki i głębokości cięcia.


  Jaką rolę odgrywa gęstość?

  Gęstość wskazuje, ile kilogramów poliuretanu spieniono na jeden metr sześcienny zimnej pianki. Im większa gęstość, tym wyższa jakość materaca z zimnej pianki. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, aby gęstość wynosiła co najmniej 40 kg/m³.

  Stopień twardości

  O tym, jaki stopień twardości jest właściwy, decydują indywidualne preferencje – czy wolimy leżeć na trochę bardziej miękkim czy twardym materacu? - oraz masa ciała. Materace z zimnej pianki dostępne są w klasycznych stopniach twardości, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni model pasujący do każdego gustu i każdego ciała. O stopniu twardości decyduje również tzw. wytrzymałość na ściskanie, która wskazuje, ile siły trzeba użyć, aby docisnąć wkład piankowy do określonego poziomu.


  Pokrowiec na materac

  W porównaniu z materacami sprężynowymi materace z zimnej pianki są nieco mniej oddychające. Tym ważniejszy jest pokrowiec na materac, który przejmuje tę funkcję. Na przykład oddychające i odprowadzające wilgoć pokrowce wykonane z bawełny poprawiają klimat snu i są łatwe do prania w pralce. Powinny być odpinane i najlepiej zapinane na zamek.


  Strefy leżenia

  Większość dzisiejszych materacy ma różne strefy leżenia, które są dostosowane do różnych potrzeb poszczególnych części ciała oraz do kształtu kręgosłupa przypominającego literę „S”, umożliwiając w ten sposób zdrowe i wygodne leżenie. Możliwych jest tutaj od trzech do dziewięciu stref, chociaż 7-strefowe materace z zimnej pianki stały się obecnie standardem.


  Trzy wskazówki dotyczące kupowania

  • Wskazówka 1: Wybierz odpowiedni stelaż z listew

  Materace z zimnej pianki można łatwo łączyć z prawie wszystkimi rodzajami stelaży z listew. Ruchome stelaże z listew z regulacją wysokości podgłówka lub podnóżka nie uszkadzają elastycznego materiału. Odległość między listwami nie powinna jednak przekraczać 5 cm, aby materac był odpowiednio podparty, a komfort leżenia w pełni gwarantowany.

  • Wskazówka 2: Zwróć uwagę na jakość

  Wysokiej jakości materac z zimnej pianki wytrzymuje do dziesięciu lat. Modele o niższej jakości uginają się po krótkim czasie. Dlatego należy położyć nacisk na dobrą jakość i wysoką gęstość, aby chronić zdrowie i portfel w dłuższej perspektywie czasu.

  • Wskazówka 3: Zaplanuj odpowiednią pielęgnację

  Regularne obracanie co cztery do ośmiu tygodni zapobiega zbyt szybkiemu zużyciu materaca. Chociaż zimna pianka jest lekka, przy obracaniu dużych materacy pomocna może być druga osoba. Jeśli istnieje zwiększone ryzyko wilgoci, na przykład w przypadku małych dzieci, należy również wybrać wodoodporną pościel lub odpowiedni topper, ponieważ zimna pianka szybko wchłania wilgoć i jest wtedy bardzo trudna do wyczyszczenia.