Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Materace piankowe

6 produktów

Materace z pianki komfort w różnych rozmiarach i o różnych stopniach twardości. Odkryj nasz duży wybór!

  Wyświetlone produkty 6 / 6 produktów

  Materace z pianki komfort

  Materace z pianki komfort - już sama nazwa obiecuje wyjątkowo wygodne łóżko i przyjemny sen. Aby zrealizować tę obietnicę, ważny jest dobór odpowiedniego modelu. Średnio twardy lub twardy, dla singli lub par - nasz wybór wygodnych materacy z pianki komfort spełni wszystkie wymagania.


  Wskazówki dotyczące idealnego materaca z pianki komfort

  1. Co to jest materac z pianki komfort?

  2. Jak zbudowany jest materac z pianki komfort?

  3. Dla kogo odpowiednie są materace z pianki komfort?

  4. Który materac z pianki komfort jest dla mnie odpowiedni?

  4.1. Wymiary

  4.2. Wkład materaca

  4.3. Stopień twardości

  4.4. Pokrowiec na materac

  4.5. Strefy leżenia

  5. Trzy wskazówki dotyczące kupowania

  Co to jest materac z pianki komfort?

  Materace z pianki komfort wykonane są ze spienionego poliuretanu, uniwersalnego tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do materacy z pianki zimnej, których piankowy wkład uzyskuje swoją ostateczną strukturę w temperaturze pokojowej, materiał twardnieje w wysokich temperaturach. Tak powstaje oddychająca struktura o otwartych porach. Dlatego leżąc na materacu z pianki komfort masz wrażenie, że jest on bardziej miękki niż - materac z pianki zimnej – nawet jeśli ostatecznie decyduje o tym stopień twardości. Materace z pianki komfort charakteryzują się również dużą sprężystością. Materiał szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu po zdjęciu z niego obciążenia. Nie powstają więc duże zagłębienia, które mogłyby zakłócać sen lub przyczyniać się do niezdrowej postawy.


  Jak zbudowany jest materac z pianki komfort?

  Pianka komfort stanowi wkład materaca. Istnieją dwa różne rodzaje materacy wykonanych z pianki komfort: z jednej strony modele, które są zbudowane wyłącznie z pianki komfort, z drugiej zaś te, które posiadają dodatkowe warstwy. Właściwości materaca z pianki komfort można połączyć z zaletami pianki żelowej lub pianki visco. Niektóre materace mają tylko jedną warstwę, podczas gdy inne mają wkład umieszczony między dwoma warstwami. Takie materace z pianki komfort można następnie łatwo odwrócić bez zmiany ich właściwości. Finalna powłoka zapewnia przyjemną, równą powierzchnię.


  Dla kogo odpowiednie są materace z pianki komfort?

  Materac wykonany z pianki komfort to dobry wybór, szczególnie dla osób mających niespokojny sen, które dużo ruszają się w nocy, ze względu na jego bezgłośność i dużą sprężystość. Pozycja do spania nie ma znaczenia, jedynie osoby śpiące na brzuchu powinny zadbać o odpowiednie podparcie materaca. Struktura z otwartymi porami zapewnia stosunkowo niewielką elastyczność, dzięki czemu materac z zimnej pianki jest szczególnie odpowiedni dla lekkich i małych osób oraz takich, które lubią głęboko zapadać się w materac. Z materiału, który nie stanowi wystarczającej pożywki dla roztoczy kurzu domowego, skorzystają także alergicy. A jeśli często się przeprowadzasz lub lubisz przestawiać meble, będziesz pod wrażeniem niskiej wagi materaca z pianki komfort.


  Który materac z pianki komfort jest dla mnie odpowiedni?

  Po podjęciu decyzji o zakupie materaca z pianki komfort rozpoczyna się właściwy proces selekcji. To, który model materaca będzie właściwy, ostatecznie zależy od różnych czynników. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, aby stworzyć podstawę zdrowego, spokojnego snu.  Text And Image Section

  Rozmiar

  Singiel lub para, osoba dorosła lub nastolatek - materace z pianki komfort nadają się dla wszystkich grup docelowych i dlatego są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów. Wąskie łóżka pojedyncze o wymiarach 80x200 cm lub 90x190 cm, nieco wygodniejsza wersja o wymiarach 140x200 cm lub przytulne łóżko małżeńskie o wymiarach 160x200 cm – każde łóżko można wyposażyć w odpowiedni materac z pianki komfort.


  Wkład materaca

  Wkład materaca jest wykonany z tytułowej pianki komfort. Im grubszy wkład, tym mniejsze ryzyko, że materac szybko opadnie i powstaną niewygodne zagłębienia. Niezależnie od tego, czy materac posiada inne warstwy, czy nie, wysokość wkładu powinna wynosić co najmniej 14 cm. Szczególnie luksusowe materace z pianki komfort mają wysokość wkładu do 27 cm.


  Stopień twardości

  Stopień twardości informuje o tym, jak twardy lub miękki jest materac. Dostępnych jest pięć różnych stopni twardości. Materace z pianki komfort są dostępne głównie w umiarkowanych i twardych stopniach twardości H3 do H5. To, jaki stopień twardości jest właściwy, zależy z jednej strony od indywidualnych preferencji, z drugiej strony ważną rolę odgrywa również własna masa ciała. Osoby lżejsze mogą bez problemu wybrać niższy stopień twardości, jeśli chcą i lubią uczucie miękkiego leżenia, podczas gdy osoby o większej wadze ciała powinny sięgnąć po materac o wyższym poziomie twardości, aby móc zapewnić swojemu ciału wystarczające podparcie i zapobiec szkodom zdrowotnym spowodowanym nieprawidłowym leżeniem.


  Pokrowiec na materac

  Pokrowiec na materac stanowi wykończenie każdego materaca. Najlepiej, aby był wykonany z oddychającego materiału, ponieważ w ten sposób na przykład nocny pot może lepiej się wchłonąć. Ponadto materace z pianki komfort nie są szczególnie łatwe w czyszczeniu, dlatego też pokrowiec chroni również przed plamami. Zdejmowany pokrowiec z bawełny lub mieszanki bawełny zapinany na zamek jest łatwy do prania w pralce i dzięki temu stanowi dobre, higieniczne rozwiązanie.


  Strefy leżenia

  Wielu producentów stosuje różne strefy leżenia w swoich materacach. W przypadku materacy z pianki komfort różne nacięcia i frezowania we wkładzie lub w warstwie okalającej zapewniają, że powstają różne strefy, które w mniejszym lub większym stopniu podpierają różne części ciała. Większość materacy ma siedem stref, które są punktowo elastyczne w różnym stopniu; istnieją jednak również modele z trzema, pięcioma lub dziewięcioma strefami leżenia.

  Trzy wskazówki dotyczące kupowania

  • Wskazówka 1: Zwróć uwagę na gęstość

  Gęstość wskazuje, ile surowca zużyto na jeden metr sześcienny pianki komfort. Im wyższa ta wartość, tym wyższa jakość materaca z pianki komfort, który powinien mieć gęstość co najmniej 35 kg/m³.

  • Wskazówka 2: Wybierz odpowiedni stelaż z listew

  Materace z pianki komfort należy łączyć z odpowiednim stelażem z listew, aby materac był odpowiednio wentylowany. Ze względu na swoją elastyczność i stabilność odpowiednia jest każdy stelaż z listew - nawet modele z regulowanym zagłówkiem nie niszczą materiału.

  • Wskazówka 3: Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

  Jeśli to możliwe, materace wykonane z pianki komfort należy regularnie obracać, aby uniknąć jednostronnego zużycia. Zwłaszcza w przypadku większych materacy może to być trudne do wykonania dla jednej osoby pomimo niewielkiej wagi materaca. Przyda się pomocnik, który pomoże odwrócić materac. Większość materacy dostępnych w Lidl ma również uchwyty do obracania umieszczone po bokach, które ułatwiają obracanie.