Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Materace kieszeniowe

14 produktów

Materace sprężynowe kieszeniowe ✓ Materace kieszeniowe z rdzeniem sprężynowym beczkowym ✓ do łóżek pojedynczych ✓ do łóżek podwójnych✓ Znajdź swój materac na idealny sen!

  Wyświetlone produkty 14 / 14 produktów

  Materac sprężynowy kieszeniowy

  Odpowiednia podstawa w postaci dobrego materaca jest niezbędna do zapewnienia spokojnego snu. Materace z rdzeniem sprężynowym są uważane za klasykę wśród materacy i do dziś są najchętniej wybierane przez klientów, zwłaszcza w postaci materacy ze sprężynami kieszeniowymi. Ich cecha szczególna polega na tym, że dla każdego znajdzie się odpowiedni materac!


  Materace sprężynowe kieszeniowe - właściwości, korzyści i wskazówki

  1. Co to jest materac ze sprężynami kieszeniowymi?

  2. Struktura i właściwości

  3. Dla kogo odpowiedni jest materac ze sprężynami kieszeniowymi?

  4. Kryteria zakupu

  4.1. Rozmiar

  4.2. Wkład materaca

  4.3. Stopień twardości

  4.4. Pokrowiec na materac

  4.5. Strefy leżenia

  4.6. Nakład

  5. Pytania i odpowiedzi

  5.1. Jaka jest trwałość materaca ze sprężynami kieszeniowymi?

  5.2. Jak często powinienem/powinnam obracać materac ze sprężynami kieszeniowymi?

  5.3. Ile sprężyn powinien mieć materac?


  Co to jest materac ze sprężynami kieszeniowymi?

  Materace sprężynowe kieszeniowe stanowią wariant klasycznego materaca sprężynowego. W porównaniu z materacami z rdzeniem sprężynowym Bonell, w których pomiędzy poszczególnymi sprężynami jest powietrze, sprężyny metalowe materacy ze sprężynami kieszeniowymi są umieszczone w małych kieszeniach z tkaniny. Dzięki temu charakteryzują się wyższą elastycznością punktową. Materac nie załamuje się tak szybko w całości, lecz jedynie ustępuje w tych miejscach, w których ciało odpowiednio się zapada - w pozostałych miejscach zapewnia podparcie.

  Zastosowanie sprężyn metalowych odróżnia materace ze sprężynami kieszeniowymi od na przykład materacy z zimnej pianki lub lateksu, które nie wymagają dodatkowych sprężyn.


  Struktura i właściwości

  Materace sprężynowe kieszeniowe składają się z czterech głównych elementów:

  1. Tkanina obiciowa: Pokrowiec otula cały materac i chroni go przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

  2. Nakładka: Nakładka z pianki żelowej lub zimnej pianki zwiększa komfort spania i chroni pokrowiec przed stalowymi sprężynami. Niektóre modele mają dodatkową drugą warstwę.

  3. Kieszenie z tkaniny: Sprężyny stalowe są wszyte w małe kieszenie z tkaniny. Zwiększa to elastyczność punktową.

  4. Rdzeń ze sprężynami kieszeniowymi: Składa się ze spiralnie skręconych stalowych sprężyn, które ustępują pod naciskiem obciążenia i zapewniają wygodne opadanie przy zachowaniu stabilności.

  Text And Image Section

  Dla kogo odpowiedni jest materac ze sprężynami kieszeniowymi?

  Ze względu na dobrą wentylację i wolniejsze nagrzewanie się ciała, materace ze sprężynami kieszeniowymi są szczególnie odpowiednie dla osób, które łatwo się pocą lub ogólnie preferują nieco niższe temperatury w sypialni. W przeciwieństwie do innych rodzajów materacy masa ciała i preferowana pozycja do spania nie stanowią tu kryterium wykluczającego. Jeśli przy zakupie zwracasz uwagę na odpowiednie właściwości, z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni materac ze sprężynami kieszeniowymi.


  Kryteria zakupu

  Po podjęciu decyzji, że nowy materac ma być wyposażony w sprężyny kieszeniowe, pierwszy krok masz już za sobą. Przy kupnie materaca istotne jest zwrócenie uwagi na szczegóły, aby materac mógł przyczynić się do zapewnienia długiego i spokojnego snu.


  Większy komfort dzięki nowoczesnym technologiom

  O materacach sprężynowych kieszeniowych często się mówi, że skrzypienie sprężyn uniemożliwia spokojny sen. Klienci cały czas mają obawy, że stalowe sprężyny przebiją się i będą wyczuwalne na plecach. W przypadku nowoczesnych materacy sprężynowych kieszeniowych, dzięki nowoczesnym technologiom, czynniki te przestają jednak odgrywać istotną rolę - wysoki komfort gwarantuje wysokiej jakości materac.


  Rozmiar

  Podobnie jak większość innych rodzajów materacy, materace sprężynowe kieszeniowe są dostępne w różnych rozmiarach. Nadają się zarówno do łóżek pojedynczych, jak i dużych łóżek podwójnych. Rozmiary wahają się zatem od 80x200 cm do 190x200 cm. Wysokość materaca wynosi zwykle od 19 do 26 cm i powinna być dopasowana do wysokości krawędzi łóżka lub głębokości wsuniętego stelaża.


  Wkład materaca

  Do wyboru jest prosty wkład sprężynowy kieszeniowy lub wkład sprężynowy beczkowy. Różnica polega na tym, że w przypadku wkładu sprężynowego beczkowego sprężyna stalowa wybrzusza się na zewnątrz i dlatego wygląda prawie jak mała beczka. Taki kształt rdzenia sprężynowego jeszcze bardziej zwiększa komfort i zapewnia większe podparcie. Warto zatem zainwestować w materac z rdzeniem sprężynowym z kieszeniami beczkowymi, zwłaszcza dotyczy to osób o dużej masie ciała.


  Stopień twardości

  Podobnie jak w przypadku wszystkich innych rodzajów materacy, przy wyborze odpowiedniego stopnia twardości bierze się pod uwagę wiele czynników. Obowiązuje jedna generalna zasada. Im cięższa osoba, tym twardszy materac. Należy jednak wziąć pod uwagę również takie aspekty, jak rozmiar ciała, postura i preferowana pozycja spania. Za stopień twardości częściowo odpowiedzialna jest również twardość ściskania. Informuje ona o tym, jaka siła jest potrzebna do ściśnięcia materiału do określonego poziomu.


  Pokrowiec na materac

  Pokrowiec na materac służy z jednej strony do ochrony materaca przed brudem, wilgocią czy potem, z drugiej zwiększa komfort leżenia. Większość pokrowców na materace jest wykonana z oddychającej i przyjaznej dla skóry bawełny lub mieszanki bawełny, która odprowadza wilgoć i jest łatwa w czyszczeniu. Wada materacy ze sprężynami kieszeniowymi polega na tym, że pokrowiec często nie jest zdejmowany i dlatego nie można go łatwo prać w pralce. Ze względów higienicznych przy zakupie należy upewnić się, że pokrowiec ma zamek błyskawiczny i można go łatwo zdjąć. Większość zdejmowanych pokrowców bawełnianych można prać w pralce w temperaturze 40°C lub 60°C.

  Strefy leżenia

  Wysokiej jakości materace sprężynowe kieszeniowe są podzielone na kilka stref leżenia, zazwyczaj od trzech do dziewięciu, które idealnie podpierają różne części ciała, a zwłaszcza kręgosłup. Standardem stał się 7-strefowy materac kieszeniowy z rdzeniem sprężynowym.


  Nakładka

  Komfort spania można jeszcze bardziej zwiększyć dzięki odpowiedniej nakładce. Dzięki nakładce lateksowej, nakładce żelowej lub nakładce z zimnej pianki można połączyć komfortowe właściwości innych rodzajów materacy z podtrzymującym działaniem sprężyny kieszeniowej.


  Pytania i odpowiedzi

  Jaka jest trwałość materaca ze sprężynami kieszeniowymi?

  Wysokiej jakości materace sprężynowe kieszeniowe są bardzo wytrzymałe. Ze względów higienicznych zalecana jest jednak ich wymiana po 10-15 latach.


  Jak często powinienem/powinnam obracać materac ze sprężynami kieszeniowymi?

  Materace sprężynowe kieszeniowe wykonane z naturalnych materiałów należy obracać raz na kwartał. Jeśli materac posiada dodatkowe warstwy pianki, wystarczy obracać go co sześć miesięcy. Dobry stelaż z listew dodatkowo pomaga w wentylacji materaca.


  Ile sprężyn powinien mieć materac?

  Dobry materac sprężynowy kieszeniowy ma od 350 do 500 sprężyn na metr kwadratowy. W sumie materac powinien posiadać co najmniej 1.000 sprężyn, aby zapewnić idealny sen i dobry efekt podtrzymujący. Maksymalnie materac może posiadać 2.000 sprężyn.