Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Lalki i akcesoria

43 produktów
Wyświetlone produkty 24 / 43 produktów

Idealna lalka dla każdego dziecka

Dla niektórych dzieci lalki są pierwszymi przyjaciółmi, często towarzyszą im przez całe dzieciństwo. Aby zabawka stała się ukochanym towarzyszem, wybór odpowiedniej lalki jest kluczowy. Od milutkich szmacianych lalek po lalki modowe do przebieranek — dla każdego dziecka znajdzie się odpowiedni model.

Spis treści:

  1. Jakie modele lalek są dostępne?
  2. Jakie akcesoria dla lalek są dostępne?
  3. Trzy wskazówki dotyczące kupowania

Jakie modele lalek są dostępne?

Lalki to klasyka w każdym dziecięcym pokoju. Istnieją różne modele, każdy odpowiedni dla danej grupy wiekowej i danego rodzaju zabawy.

Lalka szmaciana

Lalki szmaciane są wykonane w całości z materiałów tekstylnych i dlatego są szczególnie miękkie. Nawet małe dzieci w wieku od dziesięciu miesięcy mogą bezpiecznie bawić się takimi lalkami. Ponieważ małe dzieci nie są jeszcze w stanie dostrzec tak wielu szczegółów w swoim otoczeniu, lalki te zwykle nie mają szczegółowej, realistycznej mimiki. Oczy, nos i usta są wyhaftowane lub pomalowane i w możliwe jak najprostszej formie, dzięki czemu dziecko nie będzie przytłoczone. Dzieci w wieku od dwóch do trzech lat dostrzegają więcej szczegółów i wygląd lalki może można odpowiednio dopasować. Ze względu na swoją konstrukcję, szmaciane lalki idealnie nadają się również jako zamiennik przytulanek.

Lalka bobas

Od drugiego lub trzeciego roku życia dzieci stają się coraz bardziej świadome swojego otoczenia i są w stanie docenić lalki, które są bardziej realistyczne w swoim wyglądzie i bardziej przypominają prawdziwych ludzi. Od tego momentu właściwym wyborem będzie lalka bobas. Lalki te mają głowę, ręce i nogi z tworzywa; korpus jest wykonany z tkaniny lub również z tworzywa sztucznego.

Text And Image Section

Lalka funkcjonalna

Jeśli chcesz zaoferować dziecku jeszcze więcej, możesz sięgnąć po lakę funkcjonalną. Lalki z tworzywa wyglądają jak zwykła lalka bobas, ale mają dodatkowe funkcje. Niektóre modele cmokają i ssą, mrugają oczami, moczą pieluchy lub mówią. Dzięki nim dzieci zmieniają się w prawdziwych rodziców lalek. Pełna funkcjonalność wymaga użycia baterii.

Text And Image Section

Lalka modowa

Lalki modowe są szczególnie popularne wśród dziewczynek w wieku przedszkolnym. Prawdopodobnie najsłynniejszym przedstawicielem tej grupy lalek jest Barbie. Lalki nie są już wzorowane na niemowlęciu, lecz stanowią miniaturowe wersje osoby dorosłej. W ten sposób podczas zabawy dzieci mogą odkrywać dla siebie nowe światy, które wykraczają poza opiekę nad lalką. Liczne możliwości zabawy pobudzają wyobraźnię, a dzieci mają sposobność ponownego odgrywania scen i tematów, z którymi spotykają się lub z którymi mają do czynienia w życiu codziennym. Ubieranie i rozbieranie czy zestawianie różnych strojów również sprzyja rozwijaniu kreatywności i zdolności motorycznych dzieci.

Text And Image Section

Głowa lalki do czesania i malowania

Zaplatanie warkoczy, czesanie włosów, nakładanie szminki - jeśli dziecko chce się wyszaleć jako stylistka, rodzeństwo lub inne dzieci nie muszą cierpieć. Głowa lalki do czesania i malowania daje możliwość wypróbowania własnych umiejętności stylizacyjnych. Popiersie lalki wykonane z tworzywa ma długie włosy i dołączone są do niego liczne akcesoria, takie jak szczotka, spinki do włosów czy odpowiednie akcesoria do makijażu.

Jakie akcesoria dla lalek są dostępne?

Dostępnych jest wiele akcesoriów, dzięki którym zabawa lalką będzie jeszcze bardziej ekscytująca i urozmaicona.

Wózek dla lalek

W przypadku dzieci, które już samodzielnie chodzą, wózek dla lalek będzie idealny, aby zabrać ze sobą swoją ulubioną zabawkę na spacer lub oprowadzić ją po domu. W wózku dla lalek swoje miejsce znajdą nie tylko lalki, lecz także misie i inne przytulanki. Podobnie jak w przypadku „prawdziwych” wózków, istnieje obecnie wiele wersji wózków dla lalek - od wózka spacerowego, przez praktyczny wózek do ciągnięcia, aż po wielofunkcyjny wózek kombi dla lalek, dostępne opcje pozwalają na zaspokojenie wszystkich życzeń. Wózki te są w większości wykonane z tworzywa sztucznego, ale dostępne są też proste warianty wykonane w całości z drewna. Kupując wózek dla lalki należy upewnić się, że jest on w odpowiednim rozmiarze pasującym do lalki.

Domek dla lalek

Domki dla lalek są świetnym dodatkiem, szczególnie do małych szmacianych lalek i lalek modowych. Podczas gdy domki dla lalek do zabawy, takich jak Barbie, są w większości wykonane z tworzywa, często można je złożyć, aby zaoszczędzić miejsce i wyposażone są w liczne meble i dekoracje, nadal dostępne są też świetne domki drewniane przeznaczone dla mniejszych lalek. Zwykle mają duże wnęki lub otwartą część tylną, dzięki czemu można wygodnie się nim bawi. Drewno ma również tę zaletę, że w przeciwieństwie do tworzywa nie pęka i nie kruszy się tak szybko, jeśli zostało poddane odpowiedniej obróbce i jest dobrej jakości - zmniejsza to ryzyko skaleczenia się podczas zabawy. Ponownie, ważne jest, aby upewnić się, że lalka i dom mają odpowiedni rozmiar, aby zmaksymalizować czas zabawy.

Meble dla lalek

Lalki bobasy i lalki funkcjonalne nie mieszkają we własnych domach, lecz często są postrzegane przez dzieci jako część własnej rodziny. Dlatego też dostępne są odpowiednie meble, aby lalka mogła uczestniczyć w życiu codziennym. Łóżeczka dla lalek, stoliki i krzesełka lub przewijak pomagają dziecku w pełni rozwinąć się jako tata lub mama lalki i sprawić, by zabawa była jak najbardziej realistyczna.

Ubrania dla lalek

Dzieci uwielbiają ubierać i rozbierać swoje lalki. Oczywiście jest jeszcze fajniej, gdy w komplecie znajdzie się kilka strojów do przebrania, a lalka nie musi codziennie nosić tego samego śpiocha. Ubrania dla lalek są teraz dostępne w tylu odmianach, ile jest ubrań dla ludzi. Od śpioszków po sukienki i spódnice, spodnie i T-shirty — spełnią się wszystkie modowe marzenie. Do wielu modeli lalek dostępne są również akcesoria, takie jak czapki, buty czy okulary przeciwsłoneczne.

Inne akcesoria

Zasadniczo dla lalki można kupić wszystkie rzeczy, które są wykorzystywane i potrzebne w normalnym życiu. Asortyment akcesoriów dla lalek obejmuje od toreb na pieluchy i produktów do pielęgnacji po specjalne foteliki samochodowe.

Trzy wskazówki dotyczące kupowania

  • Wskazówka 1: Zwróć uwagę na brak szkodliwych substancji. Szczególnie w przypadku małych dzieci, które wciąż bez zastanowienia wkładają wiele rzeczy do ust, ważne jest, aby zwracać uwagę na zabawki, które nie zawierają szkodliwych substancji. Oznaczenia jakości TÜV lub oznaczenia zgodności ze standardem OekoTex pomagają znaleźć wysokiej jakości i nieszkodliwe egzemplarze.
  • Wskazówka 2: Uwzględnij grupę wiekową. Podobnie jak większość zabawek, lalki są przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Jeśli to możliwe, należy je uwzględnić, aby zmaksymalizować radość z zabawy i zapobiec wypadkom. Lalki z odpinanymi i możliwymi do połknięcia małymi częściami, takimi jak oczy z guzików lub drobne akcesoria, nie powinny dostać się w ręce dzieci poniżej trzeciego roku życia.
  • Wskazówka 3: Sprawdź zapotrzebowanie. Oczywiście rodzice, przyjaciele i bliscy chcieliby spełnić każde życzenie najmłodszych. Przed zakupem lalki należy jednak krytycznie przeanalizować rzeczywistą potrzebę. Czy naprawdę musi to być trzecia lalka bobas, czy może ładny dodatek dla posiadanej rodziny lalek nie byłby lepszym wyborem? Nadmiar posiadanych zabawek szybko przytłacza dzieci. Aby tego uniknąć, należy dokładnie przemyśleć, w którą lalkę zainwestować.