Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Kosiarki i wertykulatory

21 produktów
  Wyświetlone produkty 21 / 21 produktów

  Kosiarki i wertykulatory

  Kosiarka to podstawowe narzędzie do utrzymania ogrodu w świetnej formie. Rozmaite typy napędów i funkcje robią różnice. Niezależnie od tego, czy jest to kosiarka z silnikiem benzynowym i o dużej mocy, cicha kosiarka elektryczna, czy też wertykulator do wykończenia - przy odpowiednim sprzęcie perfekcyjne skoszenie trawnika jest proste.


  Jak znaleźć odpowiednią kosiarkę?


  1. Jak działa kosiarka?

  2. Który napęd kosiarki będzie odpowiedni?

  2.1 Kosiarki akumulatorowe

  2.2 Kosiarki elektryczne

  2.3 Kosiarki benzynowe

  3. Jakie cechy funkcjonalne wyróżniają kosiarki?

  4. Jaka kosiarka nadaje się do jakiego trawnika?

  5. Do czego potrzebny jest wertykulator?

  6. Jak głośna może być kosiarka?

  Text And Image Section

  Jak działa kosiarka?

  Zasadniczo kosiarki można podzielić na trzy kategorie: kosiarki bębnowe, rotacyjne i listwowe. Różnica polega na rodzaju i rozmieszczeniu narzędzi skrawających. Kosiarki bębnowe posiadają obracający się bęben, na którym zamontowany jest górny nóż. Gdy jeździsz taką kosiarką po trawniku, tnie ona źdźbła trawy prosto na stałym dolnym ostrzu – w zasadzie jak duże nożyce. Kosiarki rotacyjne mają pojedyncze ostrze, które obraca się poziomo po trawie, skracając źdźbła. Kosiarki listwowe znajdują zastosowanie głównie w rolnictwie. Większość kosiarek do ogrodu przydomowego to kosiarki rotacyjne.


  Który napęd kosiarki jest właściwy?

  Kosiarki ręczne są obecnie rzadko spotykane. Jeśli potrzebujesz kosiarki do ogrodu, możesz użyć kosiarki bezprzewodowej, elektrycznej lub spalinowej. Każdy rodzaj napędu ma zalety i wady.


  Kosiarka akumulatorowa

  Podczas gdy kosiarki akumulatorowe nadawały się wcześniej przede wszystkim do koszenia mniejszych trawników ze względu na krótki czas pracy, dziś są również świetnym wyborem do dużych ogrodów dzięki zastosowaniu w nich mocnych akumulatorów litowo-jonowych. Przede wszystkim imponują łatwością obsługi, bezprzewodową swobodą ruchu i faktem, że nie mają silnika benzynowego wymagającego konserwacji. Zaletą jest również niski poziom hałasu. Kupując, należy zwrócić szczególną uwagę na żywotność baterii.


  Zalety:

  + Lekka

  + Może być również używana bez bezpośrednio dostępnego źródła zasilania

  + Brak kabla, który mógłby przeszkadzać podczas koszenia

  + Przyjazna dla środowiska

  + Cicha


  Wady:

  - Stosunkowo droga w zakupie

  - Wymienne baterie są stosunkowo drogie

  - Ograniczony czas pracy

  Text And Image Section

  Kosiarka elektryczna

  Podobnie jak kosiarka akumulatorowa, przewodowa kosiarka elektryczna jest lekka i cicha. Swoboda ruchu jest jednak ograniczona przez kabel. Kosiarka elektryczna nie nadaje się zatem do bardzo koszenia dużych działek.


  Zalety:

  + Atrakcyjna cenowo

  + Niskie koszty utrzymania

  + Przyjazna dla środowiska

  + Cicha

  + Nieograniczony czas pracy


  Wady:

  -Wymagane lokalne źródło zasilania

  - Kabel może utrudniać koszenie

  Text And Image Section

  Kosiarka benzynowa

  Kosiarki spalinowe to urządzenia o prawdziwej mocy. Dzięki silnikowi benzynowemu są szczególnie mocne i idealnie nadają się do koszenia dużych trawników i gęstej trawy. Jednak ich wysoka wydajność stanowi również jedną z ich głównych wad. Kosiarki benzynowe są cięższe niż wersje elektryczne lub akumulatorowe. Ponadto silnik benzynowy jest głośniejszy i wytwarza szkodliwe dla środowiska spaliny.


  Zalety:

  + Duża moc

  + Brak kabla, który mógłby przeszkadzać podczas koszenia

  + Długi czas pracy

  + Nie wymaga źródła zasilania


  Wady:

  - Obciąża środowisko

  - Wyższy poziom hałasu

  - Trudniejsza w obsłudze ze względu na większą wagę

  - Wysokie koszty utrzymania

  Jakie cechy funkcjonalne wyróżniają kosiarki?

  Jeśli chcesz kupić kosiarkę, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko różne typy napędu. Różne cechy funkcjonalne decydują o tym, czy kosiarka może spełnić wszystkie stawiane jej wymagania.


  • Moc silnika: Dobry silnik ma kluczowe znaczenie dla wydajności koszenia. Silnik o mocy 1400 W wystarczy do skoszenia łatwego terenu, w przypadku bardziej wymagającego terenu i gęstej trawy zaleca się kosiarkę o mocy 2000 W lub więcej.
  • Wysokość koszenia: Zmienna regulacja wysokości koszenia jest ważna, aby trawnik mógł być koszony zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Ogólnie wysokość koszenia nie powinna być mniejsza niż 40 milimetrów. Jeśli chcesz, aby źdźbła trawy były szczególnie długie, musisz upewnić się, że kosiarka zapewnia odpowiednią wysokość koszenia.
  • Funkcja kosza lub ściółki: Niektóre kosiarki rotacyjne to tak zwane kosiarki mulczujące. Koszoną trawę siekają na małe kawałki, wyrzucają na boki i rozrzucają na skoszonym terenie. Zaleta: Gleba ponownie wchłania składniki odżywcze z mulczu, który jest naturalnym nawozem. Jeśli tego nie chcesz, lepiej wybierz kosiarkę z koszem na trawę.
  • Szerokość koszenia: Im większy obszar do skoszenia, tym większa powinna być szerokość koszenia. Podczas gdy szerokość koszenia 30 centymetrów jest całkowicie wystarczająca, aby skosić trawnik o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych, powinna ona wynosić co najmniej 45 centymetrów dla trawnika o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych.


  Jaka kosiarka nadaje się do jakiego trawnika?

  Ogólnie rzecz biorąc, do pielęgnacji każdego trawnika nadaje się dowolna kosiarka. Wybór odpowiedniego modelu może jednak pomóc zaoszczędzić niepotrzebne koszty i czas. Kosiarka ręczna to dobry wybór tylko dla powierzchni do 50 metrów kwadratowych - kosiarki z napędem silnikowym powinny być używane na większych powierzchniach, w przeciwnym razie koszenie będzie zbyt uciążliwe. Jeśli masz wysoką, gęstą trawę do skoszenia, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz kosiarkę spalinową o dużej mocy.

  Powierzchnia trawnikaZalecana kosiarka
  50 do 200 m²Kosiarki elektryczne lub akumulatorowe o szerokości koszenia od 30 do 40 cm
  200 do 400 m²Kosiarka elektryczna lub spalinowa o szerokości koszenia 40 cm
  Od 400 m²Od 400 m² Kosiarki spalinowe o szerokości koszenia co najmniej 45 cm

  Koszenie krawędzi i narożników trawnika

  Kosiarki do trawy są zwykle zbyt szerokie, aby kosić krawędzie, przejścia i narożniki. Podkaszarka jest szczególnie przydatna do koszenia trawy między trawnikiem a rabatą lub trawnikiem a tarasem. Kosi trawę w wąskich miejscach, nie uszkadzając otaczającej powierzchni.


  Do czego potrzebny jest wertykulator?

  Wertykulatora nie należy mylić z kosiarką. Wertykulator nie ścina trawy, ale nacina powierzchnię gleby. Prawidłowa wertykulacja pomaga zwalczać chwasty i mchy oraz umożliwia lepszy wzrost trawnika.