Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Fitness i trening

118 produktów

Odkryj przedmioty w kategorii Fitness i Trening

  Wyświetlone produkty 24 / 118 produktów

  Po prostu sprawne - skuteczny sprzęt do ćwiczeń w domu

  Sport ma wiele zalet. Pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji i zdrowiu oraz zapewnia równowagę w codziennym życiu. Dzięki naszej dużej ofercie sprzętu fitness nie musisz już wychodzić z mieszkania, aby wykonać trening. Posiadamy odpowiedni sprzęt treningowy do każdego celu treningowego i każdego treningu.

  Spis treści:

  1. Dobre powody, aby wyposażyć się w sprzęt fitness
  2. Co potrafi sprzęt fitness?
  3. Jaki sprzęt fitness do czego?
  4. Porady & triki

  Dobre powody, aby wyposażyć się w sprzęt fitness

  Sprzęt fitness do domu to dla wielu osób dobra alternatywa dla wyjścia na siłownię czy innej aktywności fizycznej. I słusznie - posiadanie sprzętu sportowego we własnych czterech ścianach ma wiele zalet.

  • Czasochłonna wyprawa na siłownię nie jest już konieczna - trening wymaga mniej czasu.
  • Sprzęt fitness do domu jest dostępny niezależnie od pogody - jako zamiennik lub uzupełnienie ścieżek do biegania, jazdy na rowerze czy fitnessu.
  • Trening odbywa się w przestrzeni prywatnej bez obecności osób trzecich.
  • Jeśli używasz tylko jednego urządzenia na siłowni, na dłuższą metę oszczędzasz na zakupie w porównaniu z miesięcznymi opłatami za członkostwo.

  Co potrafi sprzęt fitness?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki jest idealny sprzęt do ćwiczeń. Na początku poszukiwań należy określić cel treningowy. Chcesz zadbać o ogólną kondycję i ruch, aby poczuć się lepiej? Chcesz zrzucić kilka kilogramów i porządnie spalić kalorie? Czy może skupiasz się na budowaniu muskulatury, treningu siłowym i podkreślaniu niektórych części ciała? A może koncentrujesz się raczej na wzmacnianiu poszczególnych grup mięśni, które obciążasz na co dzień? W zależności od celu należy następnie podjąć decyzję dotyczącą odpowiedniego sprzętu fitness. Nie zapominaj też o tym że czynnik dobrej zabawy jest również istotny w treningu. Urządzenie, które nie sprawia radości, szybko zacznie zbierać kurz w kącie, zamiast być w ciągłym użyciu.

  Jaki sprzęt fitness pomaga na co?

  Jeśli znasz swoje cele fitness, potrzebujesz tylko odpowiedniego urządzenia, aby je osiągnąć. W większości przypadków do treningu można wykorzystać inny sprzęt sportowy – z pomocą niektórych z tych sprzętów możesz nawet trenować różne rzeczy w tym samym czasie.


  Ergometry i rowery treningowe

  Ergometry i rowery treningowe to rowery stacjonarne, które można wykorzystać do imitacji jazdy na rowerze w plenerze we własnych czterech ścianach. Pozwala to trenować wytrzymałość i kondycję.


  Orbitrek

  Orbitrek oferuje możliwość wykonania treningu wytrzymałościowego, który nie obciąża stawów. Sekwencja ruchów na orbitreku jest z grubsza porównywalna z tą podczas nordic walkingu.


  Bieżnie

  Jogging można zastąpić własną bieżnią.. Tutaj stawy są bardziej obciążone, ale na bieżni trenuje się wytrzymałość i kondycję.


  Wioślarze treningowe

  Wioślarze treningowe naśladują ruch wiosłowania. Złożony ruch na maszynie do wiosłowania stanowi szczególne wyzwanie dla mięśni rąk i nóg, a także zwiększa wytrzymałość.


  Atlasy i ławeczki do ćwiczeń

  Atlasy i ławeczki do ćwiczeń to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce efektywnie trenować siłowo w domu. W zależności od typu ćwiczenia można trenować mięśnie całego ciała.


  Trampoliny

  Jazda na trampolinie to nie tylko zabawa, lecz także idealny trening wytrzymałościowy. Ponadto trampolina umożliwia idealny trening nóg.


  Płyty wibracyjne i EMS

  Płyty wibracyjne i systemy do elektrycznej stymulacji mięśni (EMS) skupiają się na wzmacnianiu mięśni. Ponadto ćwiczy się równowagę i koordynację.


  Trenażery brzucha i pleców

  Trenażery brzucha i pleców wzmacniają ważne mięśnie brzucha i pleców oraz zapewniają ciału większą stabilność i siłę.


  Steppery

  Stepper, znany głównie z aerobiku, jest idealnym sprzętem do ćwiczeń, jeśli stawiasz na koordynację i wytrzymałość.

  Porady & Triki

  • Wskazówka 1: Postaw na jakość

  Niższej jakości sprzęt do ćwiczeń w domu jest prawdziwym źródłem niebezpieczeństwa. Wystające śruby, ostre krawędzie lub ogólnie złe wykonanie mogą szybko doprowadzić do wypadków i obrażeń. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na znaki jakości.

  • Wskazówka 2: Wykorzystaj możliwe zastosowania

  Wiele elementów sprzętu sportowego oferuje szeroką gamę możliwych zastosowań. Długie biegi wytrzymałościowe lub intensywny trening interwałowy na bieżni, trening bicepsów, pleców, pośladków i nóg na atlasie lub wymagające choreografie na stepperze. Przy odpowiednich ćwiczeniach urządzenie pozwala wiele osiągnąć.

  • Wskazówka 3: Przemyśl rozmiar

  Podczas gdy stepper lub trenażer brzucha można szybko schować pod szafą lub w kącie, większość innych urządzeń fitness w domu zajmuje więcej miejsca. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przemyśleć, na jakie urządzenia znajdziesz wystarczająco dużo miejsca – biorąc pod uwagę również miejsce do wykonywania ruchów.

  "Bycie “fit” to obecnie bardzo zdrowa i godna pochwały moda. Wykonywanie ćwiczeń aerobowych i regularne treningi siłowe zwiększają siłę mięśni, dotleniają organizm, kształtują sylwetkę, a nawet poprawiają samopoczucie. Bez odpowiednich akcesoriów jednak trudno uczestniczyć w zajęciach fitnessu.


  Podczas treningu przydaje się nie tylko profesjonalny sprzęt do fitnessu, ale także ubranie. Odzież fitness z Lidla wyróżnia się tym, że wykonana jest z lekkich, bardzo przewiewnych, przepuszczających wilgoć tkanin. Dzięki takiej odzieży fitness organizm sprawniej odprowadza pot na zewnątrz, ubrania błyskawicznie schną, nie oklejają ciała i nie powodują wyziębienia. Legginsy fitness z kolei świetnie opinają nogi, dzięki czemu nawet podczas intensywnego treningu można cieszyć się maksymalnym komfortem i wygodą. Odzież fitness, także legginsy, dostępne są w Lidlu w wersjach damskiej i męskiej.


  Przydatna podczas każdych ćwiczeń okazać się może opaska fitness. To proste, estetyczne urządzenie, które można sparować ze swoim smartfonem i przesyłać do aplikacji dane dotyczące treningu, jego długości, intensywności i liczby spalonych kalorii. Multimedialny sprzęt fitness z Lidla pomaga zaplanować treningi i udostępniać je w social mediach."