Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Figurki

10 produktów
  Wyświetlone produkty 10 / 10 produktów

  Klasyka w pokoju dziecięcym - figurki kolekcjonerskie i do zabawy dla każdego dziecka

  Niezależnie od tego, czy jest to odważny bohater akcji z ulubionego komiksu, farma pełna zwierząt czy stado kolorowych jednorożców, dzieci mogą zająć się godzinami dzięki odpowiednim figurkom do zabawy. Dzięki dużemu wyborowi pojedynczych figurek i zestawów, dla każdego pokoiku dziecięcego znajdzie coś odpowiedniego.

  Spis treści:

  1. Dlaczego warto wybrać figurki kolekcjonerskie i figurki do zabawy
  2. Właściwe figurki do zabawy i figurki kolekcjonerskie dla każdego dziecka

  Dlaczego warto wybrać figurki kolekcjonerskie i do zabawy

  Figurki do zabawy są nieodzowną częścią każdego pokoju dziecięcego. Dzieci w każdym wieku mogą skorzystać na zabawie klasycznymi zabawkami.

  • Zabawa figurkami pobudza wyobraźnię i wspiera kreatywność. Dzieci mogą wymyślać własne historie i tchnąć życie w bohaterów.
  • Jeśli figurki do zabawy są wyposażone w części, które można wymieniać, takie jak ubrania lub akcesoria, lub jeśli są dostępne akcesoria, takie jak pojazdy lub domy, przyczyniają się one również do rozwoju małej motoryki.
  • Figurki do zabawy są kompaktowe i łatwe w transporcie, dzięki czemu dziecko może mieć ją zawsze przy sobie, nawet gdy jest w podróży lub poza domem.
  • Figurki do zabawy dają wiele możliwość zajęcia dziecka niezależnie od tego, czy bawi się ono same, czy z innymi dziećmi, czy razem z rodzicami. Uzupełniając nimi domek dla lalek lub matę do zabawy , otwierasz całe światy, w których dzieci mogą się zanurzyć.


  Figurki kolekcjonerskie są też świetną opcją dla rodziców, przyjaciół i krewnych, którzy mogą podarować dziecku kolejne egzemplarze na Boże Narodzenie lub urodziny, stale poszerzając kolekcję i możliwości zabawy, upraszczając sobie skomplikowane poszukiwania odpowiedniego prezentu.

  Właściwe figurki do zabawy i figurki kolekcjonerskie dla każdego dziecka

  Wybór figurek do zabawy i kolekcjonerskich jest duży. Aby znaleźć odpowiednią postać, należy uwzględnić różne aspekty.


  Wiek

  Kupując jakąkolwiek zabawkę, zawsze należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Małe dzieci do wieku przedszkolnego mają tendencję do wkładania wszystkiego do buzi. Dlatego figurki nie powinny posiadać małych części, które mogą zostać połknięte, aby zapobiec wypadkom, a nawet uduszeniu. Dla dzieci w wieku od około trzech lat nadają się również figurki z mniejszymi częściami. Najmłodsi, począwszy od wieku przedszkolnego, są również w stanie świadomie rozpoznać szczegóły postaci i realistyczne odwzorowanie i odpowiednio włączyć figurki do swojej zabawy. Informacje dostarczone przez producenta mogą służyć jako wskazówka, które figurki do zabawy i figurki kolekcjonerskie są odpowiednie dla danej grupy wiekowej. W celu uzyskania całkowitej pewności, że dziecko jest bezpieczne, należy pozwalać mu na zabawę figurkami tylko pod nadzorem, aby móc interweniować w odpowiednim czasie w nagłych wypadkach.


  Materiał

  Większość figurek do zabawy i do kolekcjonowania jest wykonana z tworzywa. Dzięki temu są łatwe w czyszczeniu, lekkie i wyjątkowo wytrzymałe. Jeśli przywiązujesz wagę do zrównoważonego rozwoju również w przypadku zabawek, do wyboru masz także figurki drewniane. Często posiadają one jednak mniej detali, aby nie podnosić i tak już wyższej ceny jeszcze bardziej. Niezależnie od materiału, wysoka jakość to podstawa. Zwłaszcza tanie zabawki często zawierają szkodliwe substancje. Figurki, które są oznaczone na przykład znakiem TÜV lub LGA, gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Zasadniczo figurki do zabawy nie powinny również posiadać żadnych ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się skaleczyć.

  Modele i światy tematyczne

  Figurki do zabawy i figurki kolekcjonerskie są dostępne w wielu wzorach. Do najpopularniejszych zabawek należą figurki przedstawiające zwierzątka. Oprócz zabawy, figurki te można także wykorzystać do nauki, najpierw w ramach zabawy nadając zwierzątkom imiona, a następnie opisując ich szczególne cechy i środowisko, w którym żyją. Możliwości sięgają od dzikiej dżungli, przez świat zwierząt safari, zoo, po farmę ze świnkami, krowami i końmi. Fantastyczne stworzenia, takie jak smoki i jednorożce czy roboty, szczególnie pobudzają kreatywność i pozwalają dziecku zanurzyć się we własnym świecie. Figurki bohaterów akcji wprowadzają dodatkowy rozmach do pokoju dziecięcego. Postacie te są często wyposażone w odpowiednie akcesoria, takie jak pojazdy terenowe, łodzie lub inny sprzęt.


  Figurki do zabawy nawiązujące do postaci z filmów lub seriali są szczególnie popularne wśród starszych dzieci. Dzięki tym figurkom można odtworzyć ulubione sceny, a bohaterom zaplanować nowe przygody. W przypadku młodszych dzieci w pierwszej kolejności należy używać neutralnych figurek i postaci, ponieważ pobudzają one kreatywność silniej niż znajome twarze z ich ulubionej historii. Dzięki tak szerokiej gamie możliwości zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z łatwością odnajdą odpowiednie figurki do zabawy dla siebie.