Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

Akcesoria samochodowe

Kierowca to potrafi! Nie musisz już udawać się do serwisu w celu dokonania drobnych napraw czy podniesienia komfortu swojego auta. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów samochodowych, począwszy od naprawy przebitej opony po wyposażenie wnętrza samochodu, pojazd odpowiada zawsze najnowszemu stanowi techniki i jest gotowy do jazdy przez dowolną liczbę kilometrów. Czy jako pojazd rodzinny, do wyjazdu na wakacje czy jako nieodzowne narzędzie do wykonywania codziennej pracy - samochody zasługują na wysokiej jakości akcesoria.


1. Czym są akcesoria samochodowe?

2. Jakie akcesoria samochodowe są ważne?

2.1 Ze względów bezpieczeństwa

2.2 Do pielęgnacji samochodu

2.3 Ze względów technicznych

3. Sprawdź i wymień akcesoria samochodowe


Text And Image Section

Czym są akcesoria samochodowe?


W zasadzie za akcesoria samochodowe uważa się wszystko, co wykracza poza podstawowe wyposażenie lub zamontowane na stałe części samochodowe w pojeździe i które powinno być sprawdzane, zmieniane lub odnawiane w określonych odstępach czasu. Zaliczają się do nich części zamienne do samochodów, począwszy od filtrów oleju po wycieraczki, a także apteczki.


Ważne akcesoria samochodowe są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i częściowo podlegają pod przepisy o ruchu drogowym. Dotyczy to na przykład apteczek. Ponadto wiele produktów do pielęgnacji samochodu pomaga utrzymać wartość pojazdu i sprawia, że podróżowanie, długie dystanse i codzienna jazda stają się po prostu bardziej komfortowe. Krótko mówiąc: akcesoria samochodowe są niezbędne.

Jakie akcesoria samochodowe są ważne?


Istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo jako najważniejszy aspekt codziennej jazdy. Przepisy ruchu drogowego surowo penalizują brak wyposażenia w pojeździe. Dzięki produktom do pielęgnacji samochodu pojazd nie tylko pozostaje w dobrej kondycji, ale także zachowuje swoją wartość. Technologia od systemu hi-fi po system nawigacji prowadzi do celu szybciej i bez stresu. W centrum uwagi znalazły się również akcesoria samochodowe do kabiny pasażerskiej jako mobilnego centrum dowodzenia.


Ze względów bezpieczeństwa


Dla ustawodawcy ważne jest, aby kierowcy mieli wszystko na widoku i pod kontrolą. Powinni dostosować pojazd do pogody, mieć przy sobie wymagane prawem akcesoria samochodowe (np. apteczkę, trójkąt ostrzegawczy i kamizelki odblaskowe) i nie narażać się na niebezpieczeństwo w razie wypadku lub awarii. Odpowiednie akcesoria samochodowe należy regularnie sprawdzać pod kątem funkcjonalności i okazywać podczas przeglądu.


Bezpieczeństwo jazdy

W obszarze bezpieczeństwa jazdy wszystko kręci się wokół tego, aby powstrzymać niebezpieczeństwa na drodze – nie tylko dla pasażerów, ale także dla innych użytkowników dróg. Do najważniejszych produktów należą:


  • Skrobaczka do lodu: Jeśli jeździsz z szybami, które nie są całkowicie oczyszczone z zalegającego śniegu i lodu, masz za małą widoczność i ryzykujesz mandatem.
  • Łańcuchy śniegowe: W ekstremalnych warunkach zimowych łańcuchy śniegowe muszą być zamontowane przynajmniej w miejscu, w którym umieszczony jest znak drogowy 268.
  • Pasy mocujące i zabezpieczenie ładunku: Wszystkie przewożone na i w pojeździe towary muszą być zabezpieczone przed ześlizgnięciem się i działaniem sił odśrodkowych.
  • Foteliki dziecięce: Do wzrostu 150 cm lub do końca 12 roku życia dziecko musi być przewożone w pojeździe w foteliku dziecięcym lub na foteliku podwyższającym.
  • Kamera cofania: Dokonałeś niewłaściwej oceny przy parkowaniu? To może drogo kosztować. Widok z tyłu uzyskiwany dzięki urządzeniom technicznym pomaga zapobiegać wgnieceniom własnego samochodu i uszkodzeniom mienia innych osób.


Pomoc drogowa


Produkty do udzielenia pomocy drogowej i apteczki należą do najważniejszych akcesoriów samochodowych. W tym celu przeprowadzane są regularne kontrole. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym zawsze musisz mieć przy sobie:

  • Trójkąt ostrzegawczy
  • Kamizelka ostrzegawcza
  • Apteczka


Do pielęgnacji samochodu


Zadbany samochód jeździ dłużej, dalej i wydajniej. Ponadto pasażerowie czują się bardziej komfortowo w czystym pojeździe. Ciągle do myjni czy do serwisanta? Nawet w domu pielęgnacja auta nie stanowi problemu!


Pielęgnacja samochodu - wyposażenie zewnętrzne

Dobre wypolerowanie oznacza podwójną ochronę! Szkodliwe pozostałości z drzew, owadów czy brudu drogowego można łatwo usunąć z lakieru za pomocą polerki i odpowiednich środków czyszczących. Zapobiega to rdzewieniu i sprawia, że samochód długo wygląda jak nowy.


Tapicerka samochodowa i pielęgnacja wnętrza

Brudne obuwie, zwierzęta, przekąski na długich trasach: W bagażniku i części pasażerskiej brud jest na porządku dziennym. Dywaniki samochodowe oraz pokrowce na siedzenia samochodowe chronią wnętrze samochodu i można je wymienić lub wyczyścić w mgnieniu oka.


Pokrowiec na samochód

Brak garażu w domu? Pokrowiec na samochód to niedroga alternatywa, która chroni przed mrozem, brudem i deszczem. Uniwersalne modele z elastycznym dopasowaniem praktycznie do każdego rodzaju pojazdu - czy to jako pełne, czy półzasłony na szyby.

Ze względów technicznych


Pojazdy to komputery na kołach, wiele rzeczy działa cyfrowo. Niektóre rzeczy w samochodzie są jednak i nadal pozostaną mechaniczne: Wycieraczkę należy wymieniać ręcznie, podobnie jak nowy system hi-fi. Nie istnieje też cyfrowe rozwiązanie do wymiany opon – są za to łatwe w obsłudze akcesoria samochodowe.


Części zamienne do samochodów

Najmniejsze części zamienne do samochodów są często kluczowe. Nawet przy najlepszej pielęgnacji samochodu i ostrożnej jeździe zużywają się i wpływają ujemnie na wrażenia z jazdy. Regularna wymiana wycieraczek zapewnia widoczność podczas deszczu bez smug. Jeśli światła samochodu ulegną awarii, reflektory lub bezpieczniki można wymienić w zaledwie kilku prostych krokach. Nawet wymianę filtra oleju można łatwo wykonać we własnym garażu.


Urządzenie nawigacyjne

Urządzenie nawigacyjne jest prawdopodobnie najważniejszym akcesorium znajdującym się we wnętrzu samochodu, którego zadaniem jest zapewnienie bezstresowej jazdy. Nawet jeśli istnieją aplikacje nawigacyjne na smartfony, pokładowy system nawigacji do samochodu jest istotną decyzją z punktu widzenia bezpieczeństwa. Ekran jest duży i czytelny (nawet na pierwszy rzut oka), urządzenie nie rozprasza wydawanymi komunikatami. Ponieważ jego zadaniem jest doprowadzenie kierowców do celu, jest łatwiejsze w obsłudze. Urządzenie nawigacyjne można łatwo doposażyć i wymienić w razie potrzeby.


Wymiana opon

Wielu kierowców boi się wymiany opon. W końcu każda śruba musi być tutaj dokładnie osadzona. Jednak w przypadku awarii na drodze często pomoc techniczna nie jest dostępna od razu. Dlatego każdy kierowca powinien mieć podstawowe wyposażenie do wymiany opon w bagażniku i garażu. Ponadto każdy kierowca powinien dowiedzieć się, jak działają klucze do kół, opony zapasowe i podobne akcesoria samochodowe. Każdy, kto pomyślnie wymienił oponę, będzie teraz przygotowany na każdą awarię.


HiFi do samochodu

Jeśli chodzi o samochodowe hi-fi, wiele osób najpierw myśli o imponującym dźwięku i rozrywce muzycznej. Ale radio samochodowe to znacznie więcej. Informuje o korkach lub wypadkach, których żaden system nawigacyjny nie jest w stanie tak szybko uchwycić. Chroni przed umysłową bezczynnością podczas długich podróży. Uspokaja dzieci lub zabawia pasażerów. Nowoczesne samochodowe systemy hi-fi można łatwo modernizować, przerabiać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb kierowcy. Ważne jest jedynie, aby zapoznać się z obsługą przed przekręceniem kluczyka, aby nie rozpraszać się podczas jazdy.


Regularnie sprawdzaj akcesoria samochodowe i wymieniaj je bez problemu!


Wymiana opon, części zamienne do samochodu, pielęgnacja samochodu: Kontrola akcesoriów samochodowych jest prawie tak samo ważna jak tankowanie czy przegląd techniczny. Czy garaż i wyposażenie pojazdu są zgodne z najnowszym stanem techniki? Czy trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa są zgodne z przepisami? A co ze świecami zapłonowymi i spółką? Następnym razem, gdy zatrzymasz się na myjni, po prostu przejrzyj ją i zamów akcesoria samochodowe bezpośrednio przez Internet! Oszczędzi Ci to wiele kłopotów w nagłych wypadkach.

"Podstawowe części i akcesoria samochodowe powinny znaleźć się w garażu lub warsztacie każdego posiadacza własnych czterech kółek. Umożliwi to przeprowadzenie szybkich wymian wybranych części lub drobnych napraw i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze na wizytach w serwisie mechanicznym.

Akcesoria do samochodu dzieli się na uniwersalne i sezonowe. Do uniwersalnych części i akcesoriów zaliczają się m.in. komplety żarówek oraz wszelkiego rodzaju gadżety, które ułatwiają i uprzyjemniają jazdę, m.in. zestawy głośnomówiące, ładowarki samochodowe, osłonki przeciwsłoneczne, praktyczne uchwyty na telefon, okulary lub napoje. W niezbędniku każdego kierowcy powinny bezwzględnie znaleźć się specjalistyczne akcesoria samochodowe na zimę, takie jak choćby prostownik automatyczny, kable rozruchowe czy akcesoria do odśnieżania auta. W dbaniu o wnętrze samochodu i jego karoserię wydatnie pomogą rozmaite środki myjące i konserwujące, a także dodatkowe dywaniki i pokrowce.

LIDL wspiera wszystkich posiadaczy aut, oferując doskonałej jakości samochodowe akcesoria oraz podstawowe części wymienne – pojedynczo lub w praktycznych zestawach."