Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
Banner

Pieluchy jednorazowe a mikrobiom skóry dziecka!

Mikrobiom to zespół mikroorganizmów zasiedlających nasze ciało. Choć nazwa brzmi bardzo tajemniczo, to odgrywa on niezwykłą rolę w codziennej opiece nad organizmem. Niezwykle ważne jest więc pielęgnowanie mikrobiomu skóry maluszka już od pierwszych dni jego życia ze względu na jej szczególną delikatność. Aby nie zakłócać gospodarki mikrobiomu skóry dziecka pieluszka powinna być dla niego neutralna.


Przed rodzicami nowonarodzonego dziecka stoi wiele decyzji do podjęcia. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej wymagające. Każda z nich jest jednak ważna, a świeżo upieczonym rodzicom przysparzać może dodatkowych zmartwień i wątpliwości. Jedną z takich decyzji jest odpowiedni dobór pieluszek. To ważna decyzja, ponieważ pieluszki towarzyszą dziecku cały czas – zarówno w dzień, jak i w nocy.


Zdania na temat rodzajów pieluch jednorazowych są podzielone. Muszą one wywiązywać się z wielu stawianych przed nimi zadań. Jednym z nich – niezwykle ważnym – jest ochrona mikrobiomu skóry dziecka.

Text And Image Section

Mikrobiom skóry dziecka – dlaczego jest tak ważny?

Mikrobiom to grupy różnych rodzajów drobnoustrojów, które występują zarówno wewnątrz naszego ciała, jak i na jego powierzchni, na skórze. Mikrobiom wspiera prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej, wspiera układ odpornościowy organizmu.

Dbanie o mikrobiom powinno rozpocząć się już od pierwszych momentów życia dziecka, ponieważ drobnoustroje zaczynają zasiedlać organizm człowieka w momencie jego narodzin. Przez całe życie wspierają one ochronę organizmu. Wspieranie mikrobiomu dziecka od jak najwcześniejszych chwil jego życia pozytywnie przekłada się na korzyści zdrowotne w przyszłości.


Mikrobiom tworzony jest jeszcze w łonie matki, a jego stan zależny jest od wielu czynników i różni się w zależności od części skóry, a nawet w zależności od pory roku, ekspozycji na słońcu czy wieku. Skóra dziecka zaraz po jego narodzinach jest jeszcze niedojrzała. Wstępną dojrzałość osiąga ona ok. 3 roku życia. Pełną dojrzałość osiąga zaś dopiero w wieku nastoletnim. To sprawia, że skóra maluszka wymaga szczególnej uważności i opieki.

Text And Image Section

Pieluchy jednorazowe – poznaj ich zalety

Dziecięce pieluchy jednorazowe szybko zyskały popularność. Obecnie zdecydowana większość rodziców wybiera właśnie tę opcję. Jest ona wygodniejsza oraz oszczędniejsza w czasie. Są one także szeroko dostępne, a ich bogata oferta sprawia, że rodzice dowolnie mogą wybierać spośród dostępnych opcji tę, która najlepiej sprawdzi się w opiece nad ich maluszkiem.


Warto również wspomnieć, że w pieluchach jednorazowych kryje się bardzo skomplikowana i nowoczesna technologia. Nie bez powodu porównywane są one do membran w kurtkach narciarskich. Wszystko to za sprawą kilku warstw, z których są stworzone. Wilgoć odprowadzana jest wyłącznie do wnętrza pieluszki, zapewniając tym samym odpowiedni komfort dziecka. Wieloletni postęp w produkcji pieluch jednorazowych pozwolił na ich nieustanne udoskonalanie. Przykładowymi udogodnieniami, jakie posiadają pieluchy Lupilu PREMIUM, są między innymi superchłonne kanaliki, elastyczne falbanki, czy idealna miękkość. Ponadto pieluchy Lupilu PREMIUM posiadają 3 innowacyjne technologie. Technologia LONG-LASTING ABSORPTION zapewnia długotrwałą chłonność aż do 12 godzin. Dzięki niej pieluszka pozostaje sucha zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki technologii AIR-TUBES wilgoć jest odprowadzana natychmiast przewiewnymi kanalikami, a skóra dziecka nie ma z nimi kontaktu! Ostatnią jest technologia FAST DRY, która zapewnia 2x szybsze wchłanianie wilgoci. Dzięki temu skóra dziecka pozostaje sucha i zdrowa.

Jakie są zalety pieluch jednorazowych?

• Wygoda oraz oszczędność czasu. Nie musicie ich prać ani prasować.


• Zapewniają dziecku odpowiedni komfort dzięki nowoczesnej technologii, które można w nich zastosować.


• Chłoną wilgoć jedynie do wnętrza pieluszki. Skóra maluszka pozostaje sucha i nie ma kontaktu z wilgocią.


• Nie przesiąkają, a ich budowa nie pozwala na wydostanie się nieczystości na zewnątrz.


• Ich kształt jest profilowany i odpowiedni da najlepszej pozycji stawów biodrowych dziecka.


• Zapewniają higienę na wysokim poziomie.


• Doskonale sprawdzą się podczas spacerów, czy wyjazdów.

Text And Image Section

Czy pieluchy jednorazowe są dobre dla mikrobiomu dziecka?

Dostępność szerokiej oferty pieluch sprawia, że rodzice szukają dla swojego dziecka najskuteczniejszej ochrony. Pieluchy Lupilu PREMIUM są neutralne dla mikrobiomu skóry maluszka. Nie zawierają niepotrzebnych, a wręcz szkodliwych dla dziecka składników. W celu zminimalizowania reakcji alergicznych pieluszki Lupilu nie zawierają substancji zapachowych. Zostały wyprodukowane bez użycia chloru cząsteczkowego, a także bez użycia lateksu, który podrażnia skórę dziecka. Pieluszki Lupilu nie zawierają także żadnego z 26 alergenów sklasyfikowanych przez UE.

Text And Image Section

Jakie pieluchy jednorazowe wybrać?

Pieluchy jednorazowe są dla dziecka odpowiednie, pod warunkiem, że rodzice maluszka dbają o jego higienę. Podrażnienia skóry, które spowodowane są zbyt rzadkim zmienianiem pieluszek, mogą pojawić się niezależnie od rodzaju użytej pieluchy.


Pieluchy Lupilu nie ograniczają ruchów dziecka, a jednocześnie nieustannie dostosowują się do jego ruchów, dzięki czemu nie ma obaw o to, że cokolwiek przerwie zdobywanie świata przez małego odkrywcę!


Pieluchy Lupilu to nie tylko dbałość o dziecko, ale także o otaczający je świat. Fabryki, w których produkowane są pieluszki Lupilu PREMIUM, wykorzystują energię z odnawialnych źródeł. Opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu, co przyczynia się do świadomego używania surowców wtórnych. Natomiast celuloza, która została wykorzystana do produkcji pieluch Lupilu PREMIUM, posiada certyfikat FSC. Rodzice mogą więc mieć pewność, że wybierając Lupilu, dbają o zrównoważoną gospodarkę leśną.

Jednocześnie dbają także o komfort Twoich dzieci, bo pieluchy Lupilu to połączenie troski z nowoczesną technologią (fast dry, air tubes i long-lasting absorbtion). Kryją się za nią także udogodnienia dla dziecka, takie jak elastyczne falbanki, superchłonne kanaliki, budowa umożliwiająca swobodę ruchów, niezwykła miękkość i delikatność, czy chociażby gwarancja testów dermatologicznych, tak ważne, gdy chodzi o pielęgnację najważniejszej osoby na świecie – Waszego dziecka.


Wśród pełnej rozmiarówki pieluszek Lupilu PREMIUM każdy rodzic znajdzie te najlepsze dla swojego maluszka, które doskonale odpowiedzą na jego potrzeby. Pieluszki Lupilu PREMIUM dostępne są wyłącznie w stacjonarnych sklepach Lidl oraz na www.lidl-sklep.pl. Pozwól Lupilu wspierać Twoje rodzicielstwo i codzienną pielęgnację Twojego dziecka.