Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
       Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(
       Banner

       PARKSIDE - MARKA WŁASNA

       O marce

       Parkside to jedna z naszych marek własnych. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wszelkich narzędzi i akcesoriów o tej nazwie. Parkside w swojej ofercie posiada elektronarzędzia, narzędzia pneumatyczne, narzędzia manualne, narzędzia akumulatorowe oraz szeroką gamę akcesoriów. W produkcji wykorzystuje innowacyjne technologie oraz wysokiej jakości materiały. Współpracuje z renomowanymi producentami i dostawcami po to, by produkty, które oferuje, mogły spełnić wymagania zarówno zwykłych użytkowników, jak i specjalistów. Parkside przeprowadza ścisłe kontrole bezpieczeństwa oraz jakości.

       Text And Image Section       Certyfikaty

       Narzędzia marki Parkside to gwarancja najwyższej jakości i bardzo atrakcyjnej ceny. Cechuje je praktyczność, wytrzymałość, odporność. Zostało to potwierdzone między innymi certyfikatami:

       Text And Image Section

       Ponadto warto wspomnieć, że Parkside otrzymał w 2022 roku szczególne wyróżnienie, czyli Laur Konsumenta - Odkrycie 2022. To szczególna i prestiżowa nagroda, ponieważ w procesie decyzyjnym ocenia się przede wszystkim innowacyjny charakter oferty danej marki, a także perspektywy odbioru przez rynek i dynamikę wzrostu jej popularności.

       Elektronarzędzia - czym są i o czym warto pamiętać?

       Elektronarzędzia, jak już sama ich nazwa wskazuje, są narzędziami zasilanymi prądem elektrycznym. Najczęściej jest to prąd o napięciu 230 V, czyli taki sam, jaki płynie w każdym gniazdku domowym. Zostały one stworzone z myślą o ułatwieniu prac, które wykonywane przy pomocy konwencjonalnych sprzętów trwałyby znacznie dłużej, byłyby dużo trudniejsze, a czasami nawet niemożliwe do przeprowadzenia. Elektronarzędzia służą zarówno do prac wykonywanych w domu, w warsztacie, jak i do zadań specjalistycznych (wyburzanie, większe budowy).


       Warto pamiętać, że podczas używania elektronarzędzi należy zachować ostrożność i postępować zgodnie z ogólnodostępnymi zasadami BHP. Mówią one przede wszystkim o tym, by:

       • odpowiednio przechowywać elektronarzędzia, czyli w suchych, szczelnie zamykanych miejscach, w których nie są narażone na wilgoć,
       • zapoznać się dokładnie z dołączoną do elektronarzędzia instrukcją obsługi, która dokładnie poinformuje nas, jak prawidłowo użyć narzędzia, i opisze, z jakich części się składa,
       • sprawdzić stan techniczny narzędzia oraz to, czy na pewno jest kompletne,
       • przyjrzeć się takim częściom jak tarcze szlifierskie, wiertła, frezy, oceniając, czy znajdują się w dobrym stanie,
       • zadbać o stanowisko, na którym będziemy pracować (oświetlenie, stabilny, suchy blat roboczy),
       • nałożyć odzież ochronną, okulary ochronne oraz rękawice (szczególnie przy użyciu narzędzi, które podczas pracy powodują odrzut części materiału, przy którym pracujemy),
       • używać elektronarzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem - jeśli służy do obróbki drewna, nie możemy liczyć na to, że będziemy mogli użyć go do twardszych powierzchni, takich jak beton,
       • zostawiać porządek w miejscu, w którym pracujemy.

       Absolutnie niedozwolone jest rozpoczynanie pracy, jeśli mamy wątpliwości co do stanu technicznego sprzętu, np. w sytuacji, gdy poprzednim razem mogliśmy go uszkodzić. Pamiętajmy, że każde narzędzie musi pracować według określonych zasad. Dlatego też niedozwolone jest samodzielne naprawianie elektronarzędzi, podłączania do sieci niezgodnie z instrukcją, praca bez zabezpieczenia narażonych na niebezpieczeństwo części ciała, uruchamianie narzędzi w miejscach o bardzo dużej wilgotności, praca przy bardzo słabym oświetleniu.

       Elektronarzędzia Parkside

       Parkside to marka, która w swojej ofercie elektronarzędzi zawiera między innymi takie narzędzia jak:

       Wiertarka

       Wiertarka

       Jest to urządzenie, które służy do wiercenia, przewiercania, pogłębiania lub tworzenia okrągłych otworów, jak również rozwiercania powierzchni lub elementów za pomocą odpowiednio dobranego wiertła. Wiertarkę powinien mieć w swoim domu każdy. Niezależnie bowiem od stopnia zaawansowania sprawności manualnej użytkownika, wcześniej czy później ten przedmiot bardzo się przydaje.

       W obrębie gospodarstwa domowego jest mnóstwo elementów, które funkcjonować będą dopiero wtedy, gdy przy ich montażu użyjemy wiertarki. Lekkie komponenty wiszące utrzymają się na gwoździach, jednak jeśli chcemy być pewni, że ciężkie lustro, telewizor lub obraz nie spadnie ze ściany, nie obędzie się bez wiercenia. Wiertarka jest również nieocenionym sprzętem podczas montażu szaf, szafek i innych mebli. To właśnie dzięki niej przygotujemy otwory pod kołki rozporowe czy haki. Z nakładką, którą nazywa się otwornicą, wiertarka pomoże nam utworzyć okrągłą dziurę w ścianie, płytach wiórowych czy drewnie, przez którą puścimy kable lub system hydrauliczny. Wiertarki Parkside skonstruowane są jako urządzenia profesjonalne, czyli takie, które przetrwają liczne zadania specjalne, a przy użytku domowym będą służyć wiele lat.

       Wkrętarka

       Wkrętarka

       Jest to elektronarzędzie, które (jak sama nazwa sugeruje) służy do wkręcania i wykręcania. Najczęściej chodzi o wkręcanie śrub i śrubek, ale także wkrętów. Dzięki możliwości prostej wymiany końcówek, opartych najczęściej na gwincie sześciokątnym, narzędzie łatwo można dostosować do bardzo różnych typów wkrętów. Może być używane na przykład w pracach stolarskich, ale także w wielu innych sytuacjach domowych. Wyróżniamy przede wszystkim wkrętarki akumulatorowe. Te drugie zasilane są najczęściej pneumatycznie. Spotkamy je na przykład u wulkanizatora, ale także na zawodach Formuły Pierwszej. To właśnie dzięki nim można w szybki sposób odkręcić koła. Istnieją też wkrętarki sieciowe, czyli takie, które pracują na kablu podłączonym do kontaktu. Do zadań domowych będzie jednak przydatna wkrętarka akumulatorowa.

       Do czego najbardziej przyda się to elektronarzędzie? Porządna wkrętarka zastąpi żmudne kręcenie śrubokrętem. Dlatego jeśli planujemy skręcanie mebli, przeprowadzkę lub remont, który częściowo wykonamy samodzielnie, to urządzenie będzie nieodzownym elementem naszego podstawowego zaplecza sprzętowego i wyposażenia warsztatowego. Nie ma żadnego znaczenia, czy czujemy się fachowcami, czy też amatorami.

       Z wkrętarką można pozwalać sobie nawet na drobne błędy, bo nawet jeśli coś źle skręcimy, będziemy w stanie błyskawicznie poprawić pomyłkę. To elektronarzędzie przydaje się również nie tylko do nowych prac. Dzięki niemu możemy łatwo i szybko zrobić przegląd wszystkich domowych urządzeń i dokręcić wszystkie obluzowane śruby. Wkrętarki Parkside są poręczne, lekkie i wytrzymałe. Dodatkowo są bardzo ergonomiczne i dobrze wyglądają, więc z pewnością podniosą prestiż naszego domowego warsztatu.

       Narzędzie wielofunkcyjne

       Narzędzie wielofunkcyjne

       Urządzenia wielofunkcyjne mają różne zadania, kształty i formy. Dlatego decydując się na jedno z nich, użytkownik powinien zweryfikować, czy zawiera przede wszystkim potrzebne mu funkcje. Te przeznaczone dla majsterkowiczów służą do prac wykończeniowych, montażowych i innych kreatywnych zadań, których nie brakuje w polu zainteresowań i działań każdego, kto pragnie modelować formę, bryłę i przestrzeń. Są używane m.in. do skrobania, szlifowania, piłowania.

       Dobre urządzenie wielofunkcyjne powinno być skonstruowane tak, by łatwa wymiana komponentów (najczęściej końcówek) zmieniała jego rolę. Według takiej właśnie koncepcji został stworzony sprzęt marki Parkside. Przyda się, gdy zechcemy zeskrobać stary lakier, przygotować powierzchnię do malowania, spiłować problematyczny element, na przykład wystającą śrubę, której nie da się odkręcić, wyrównać deskę lub kłopotliwy fragment ściany. Dobrze skonstruowane urządzenie wielofunkcyjne okaże się wówczas bardzo pomocne. Powinniśmy również zwrócić uwagę, czy w sprzęcie został zastosowany kanał odsysania pyłu. To bardzo przydatna funkcja, która sprawia, że oszczędzamy czas na sprzątanie. W przeciwnym wypadku jesteśmy skazani na niepotrzebne pylenie, które jest naturalną częścią prac, ale im go mniej, tym lepiej.

       Szlifierka

       Szlifierka

       Szlifierka może okazać się przydatna w różnych sytuacjach, jednak wspólnym mianownikiem odmiennych zastosowań będzie zwykle proces szlifowania. Urządzenie tego rodzaju wydaje się raczej zaawansowanym sprzętem dla profesjonalistów. Jednak jeśli lubimy majsterkować i nie boimy się wyzwań, z pewnością powinniśmy zastanowić się nad dokupieniem go do naszego domu lub warsztatu. W bogatej ofercie Parkside spotkamy się z różnymi urządzeniami do szlifowania, w bardzo przystępnych cenach. Każde z nich ma nieco inny wymiar i przeznaczone jest do odmiennych zastosowań (praca na sucho i mokro, szlifierka stacjonarna, do sufitu, akumulatorowa).

       Wyrzynarka

       Jest urządzeniem służącym do precyzyjnego cięcia i przycinania. W ofercie Parkside najpopularniejszy model ma moc 800 W, dysponuje bardzo trwałymi brzeszczotami i charakteryzuje się bardzo dobrą relacją jakości do ceny. W komplecie dostajemy wszystkie niezbędne końcówki i akcesoria, które posłużą nam przy pracach nad drewnem i innymi materiałami kwalifikującymi się do obróbki.

       Młotowiertarka

       Młotowiertarka to specyficzny rodzaj wiertarki, która przeznaczona jest do wiercenia otworów w takich materiałach jak beton, marmur, kamień, metal lub drewno. Pozwala na klasyczne wiercenie lub mocniejsze- wiercenie z udarem, z którym nie poradziłaby sobie zwykła wiertarka. Końcówki, które można do niej zamocować to nie tylko wiertła, ale również dłuto. W ofercie Lidla znajdziemy również akumulatorową młotowiertarkę Parkside Performance.

       Młot wyburzeniowy

       Młot wyburzeniowy inaczej nazywany jest młotem udarowym. Jest to elektronarzędzie, dzięki któremu możemy kuć beton, kamień, przebijać się przez posadzki, ściany. Za pomocą młota wyburzeniowego możemy bez problemu wykonywać prace rozbiórkowe takie jak skuwanie kafelków czy tynków. Poradzi sobie z murem, ścianą czy kamieniem. Montuje się do niego płaskie dłuto. Młot wyburzeniowy Parkside charakteryzuje się mocą 1300 W i liczbą uderzeń aż 3800 uderzeń na minutę.

       Piła tarczowa

       Piła tarczowa

       Piła tarczowa to urządzenie służące do wygodnego i szybkiego cięcia drewna, metalu, pleksi (w zależności o tego, jaką tarczę zastosujemy). Tego typu narzędzia mogą być ręczne, a zatem bardziej mobilne i przenośne, ale także stacjonarne. W ofercie Parkside znajdziemy różne rodzaje tych sprzętów, charakteryzujące się odmiennymi rozmiarami i różnym stopniem zaawansowania. Ostateczna decyzja co do wyboru konkretnego modelu zależna jest od naszych potrzeb, jednak z pewnością każdy majsterkowicz czy gospodarz potrzebujący tego typu elektronarzędzi znajdzie coś dla siebie.

       Frezarka

       Frezarka

       Frezarka to wysokoobrotowe narzędzie tnące. W stolarstwie używa się mniej precyzyjnych, bo pracujących w większej skali frezarek - najczęściej do żłobienia, rowkowania i wykonywania ozdobnych profili na krawędziach drewna. Frezy, czyli specjalne końcówki, są dostępne w różnych kształtach i wymiarach. Dobór takiej końcówki zależy od twardości drewna lub innego materiału poddawanego obróbce oraz od rodzaju cięcia, jakie ma być wykonane.

       W bogatej ofercie Parkside znajdziemy frezarki o bardzo wysokim stopniu zaawansowania i jednocześnie przystępnej cenie. W dołączonych lub możliwych do dokupienia zestawach możemy liczyć na rozszerzone zestawy niezbędnych akcesoriów i odpowiednich końcówek.

       Stacja lutownicza

       Stacja lutownicza

       Każdy, kto nauczył się posługiwać lutownicą, doskonale wie, jak bardzo ta umiejętność przydaje się w życiu. Przy użyciu tradycyjnych urządzeń tego typu najczęściej lutowano dotąd kable elektryczne. Cyfrowa stacja lutownicza Parkside PLSD 48, 48 W oferuje znacznie więcej.

       Dostajemy możliwość najróżniejszych zastosowań, nie tylko w elektronice, ale także w modelarstwie. Świetnie nadaje się zatem dla różnej maści hobbystów. Jest to bardzo kompaktowa stacja z ekranem kontrolnym do pomiaru temperatury i fazą nagrzewania. Prosta i wygodna w użyciu, świetna nawet dla tych, którzy jeszcze nigdy nie lutowali, a chcieliby zacząć.

       Narzędzia akumulatorowe

       Narzędzia akumulatorowe to narzędzia, które napędzane są przez sekcję akumulatorową. Czasem może być ona wbudowana na stałe, ale lepiej, jeśli jest wymienna. Wówczas możemy nie tylko dłużej pracować wszędzie tam, gdzie nie ma stałego dostępu do sieci elektrycznej, ale również dysponujemy możliwością przedłużania żywotności sprzętu. Możemy bowiem wymieniać sam akumulator, jeśli zajdzie taka potrzeba. Narzędzia akumulatorowe Parkside dzielimy na trzy grupy: Parkside X 12V Team, Parkside X 20V Team oraz Parkside Performance. Można je kupić w zestawie z akumulatorem lub bez niego.

       Parkside X 12V Team

       Parkside X 12V Team

       Narzędzia Parkside X 12V Team są wyposażone w akumulator litowo-jonowy o napięciu znamionowym 12V o pojemności 2Ah lub 4Ah. Wykonany jest z włókna szklanego. Mamy na niego sześciomiesięczną gwarancję i jest kompatybilny ze wszystkimi narzędziami z serii X 12V Team.

       Parkside X 20V Team

       Parkside X 20V Team

       Narzędzia Parkside X 20V Team napędzane są akumulatorem litowo-jonowym o napięciu znamionowym 20V o pojemności 2Ah lub 4Ah. Pasuje nie tylko do narzędzi z serii X 20V Team, ale również do narzędzi Parkside Performance.

       Parkside Performance

       Narzędzia zwykle dzielą się na dwie główne linie produktów - jedną, która jest przeznaczona do użytku domowego, amatorskiego lub średnio zaawansowanego, zaś druga to linia dedykowana profesjonalistom. Tak właśnie powstał Parkside Performance. Na pierwszy rzut oka różni się od podstawowej linii kolorem - produkty są czarno-zielono-czerwone. Charakteryzuje je między innymi bezszczotkowy silnik z pięcioletnią gwarancją, który w porównaniu do silników szczotkowych jest dużo bardziej trwały i niezawodny (szczotki są zwykle elementem, który zużywa się najszybciej). Jeśli więc wiemy, że danego rodzaju narzędzia będziemy używać regularnie i często, warto pomyśleć o linii Parkside Performance. Można je kupić w zestawie z akumulatorem lub bez niego.

       Text And Image Section

       Akumulatorowa wiertarkowkrętarka

       To urządzenie, które łączy w sobie cechy wkrętarki i wiertarki. Drobniejsze prace, szczególnie w drewnie lub na innych niezbyt opornych powierzchniach, z powodzeniem wykonamy właśnie przy użyciu tego sprzętu. Do wiercenia udarowego przyda się raczej urządzenie o większej mocy. Parkside ma w swojej ofercie zarówno 12V, jak i 20V, co czyni nasze działania bardziej elastycznymi i pozwala ładować sprzęt nie tylko z klasycznego gniazdka, ale również z tego samochodowego.

       Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne

       Przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wielofunkcyjnego zastosowania techniki drgań do piłowania, przecinania, zeskrobywania i szlifowania. Prace wykończeniowe na działce? Nie ma problemu. W urządzeniu Parkside możemy liczyć na płynnie regulowaną ilość drgań z bardzo przydatną funkcją łagodnego rozruchu, wymianę akcesoriów bez użycia narzędzia, uniwersalny uchwyt, możliwość podłączenia do zewnętrznego układu odsysania, oświetlenie robocze LED, 3-zakresowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Ergonomiczny kształt narzędzia z miękkim uchwytem oraz wytrzymałą metalową głowicą czyni je wyjątkowo wygodnym i praktycznym.

       Text And Image Section

       Akumulatorowa wiertarka udarowa

       20V wiertarka udarowa przyda się wszędzie tam, gdzie nie ma stałego dostępu do sieci, ale potrzeba urządzenia do bardziej wymagających zadań. Dysponuje dwoma regulowanymi funkcjami: wiercenie (z udarem), wkręcanie lub wiercenie (bez udaru). Znakomita do obróbki betonu, kamienia, metalu lub drewna. Antypoślizgowy uchwyt ułatwi zadania w trudnych warunkach, zintegrowana lampa robocza LED doświetli niewidoczne miejsca.

       Akumulatorowe wyrzynarka

       Jest sprzętem służącym do precyzyjnego cięcia i przycinania. W ofercie Parkside znajduje się również model akumulatorowy. Wyposażona w bardzo trwałe brzeszczoty wyprodukowane w Szwajcarii. Charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

       Narzędzia ogrodowe

       Do tej sfery zaliczamy zarówno elektronarzędzia, narzędzia manualne, jak i akumulatorowe. To specyficzna, ale bardzo przydatna grupa sprzętów, która pomoże w utrzymaniu porządku w ogrodzie oraz w okolicach domu lub działki, w sposób szybki i profesjonalny. Dzięki nim nie tylko nie stracimy czasu, ale również cały proces dbania o otoczenie przejdziemy w sposób higieniczny, sprawny i bezproblemowy.

       Elektryczna piła łańcuchowa

       Przydatne urządzenie, które sprawi, że cięższe prace ogrodowe związane z wycinką drzew i krzewów przebiegną jeszcze sprawniej. Nie trzeba być drwalem, by umieć posługiwać się takim sprzętem. Należy jedynie zachować podstawowe środki ostrożności. Urządzenie jest bardzo poręczne, posiada odpowiednie systemy zabezpieczeń i może być obsługiwane przez każdego, kto nie lubi zbyt długo piłować lub rąbać. Dzięki tej pile w szybki i łatwy sposób przygotujemy drewno do kominka na całą zimę.

       Pompa zanurzeniowa

       Pompa zanurzeniowa

       To urządzenie ma wiele zastosowań. Przydaje się nie tylko w sytuacjach awaryjnych, gdy trzeba szybko wypompować wodę z zalanego pomieszczenia. Pompa zanurzeniowa Parkside może okazać się bardzo pomocna na działkach, gdzie nie ma jeszcze systemu hydraulicznego, ale już jest studnia, z której można czerpać wodę. Jeśli na naszym podwórku mamy problem z melioracją, również nam się przyda, gdyż przeznaczona jest także do wody zanieczyszczonej w nieznacznym stopniu. To urządzenie o mocy 400 W potrafi przepompować 1000 litrów na godzinę. Działa do siedmiu metrów głębokości.

       Dmuchawa lub odkurzacz do liści

       Dmuchawa lub odkurzacz do liści

       Dmuchawa z powodzeniem zastępuje grabie, które wcześniej służyły do porządkowania liści. Dzięki bardzo łatwej obsłudze lekkiego i poręcznego urządzenia szybko uporamy się z porządkami na działce, z powodzeniem przesuwając lekkie, ale kłopotliwe elementy.

       Odkurzacz działa na odwrotnej zasadzie. Zamiast dmuchać, zasysa, jednocześnie oczyszczając teren z liści, drobnych śmieci i odpadków. Możemy również zdecydować się na urządzenie 3 w 1, czyli elektryczny odkurzacz do liści z funkcją dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniacza.

       Elektryczny wertykulator/aerator

       Wertykulator to urządzenie przeznaczone do prac ogrodowych, którego zadaniem jest poruszenie gleby poprzez tworzenie podłużnych bruzd, co w efekcie poprawia gospodarkę powietrzno-wodną. Proces ten możliwy jest również do wykonania ręcznie. Prymitywne sprzęty tego typu (bez działania prądu) funkcjonowały już od lat. Dziś mozolne prace manualne polecane są raczej właścicielom roślin doniczkowych w obrębie parapetu, natomiast posiadaczom działek poleca się profesjonalne wertykulatory.


       Podobne efekty daje urządzenie zwane aeratorem, tyle że działa nieco inaczej. Maleńkie korytarze melioracyjne, które tworzy ten sprzęt, powstają poprzez nakłuwanie, a nie tworzenie podłużnych bruzd. To od decyzji właściciela ogrodu zależy, na którą z tych opcji się zdecyduje. Dobrą wiadomością dla tych, którzy mają problem z wyborem, może być oferta Parkside. Znajdziemy w niej urządzenie, które łączy cechy obu sprzętów. Zarówno nakłuwa, jak i tworzy bruzdy, sprawiając, że gleba w ogrodzie zaczyna być nawodniona i napowietrzona w sposób perfekcyjny.

       Myjka ciśnieniowa

       Urządzenie, które z dużą siłą wypuszcza strumień wody, dzięki czemu jesteśmy w stanie w łatwy sposób wyczyścić wiele elementów naszego gospodarstwa domowego. Każdy, kto był na bezdotykowej myjni samochodowej, z pewnością kojarzy myjkę ciśnieniową, która stanowi tam najważniejszy element.Podobnym sprzętem w domowej wersji przenośnej jest myjka firmy Parkside. Możemy nią umyć nie tylko auto, ale nawet dach, ściany, kostkę brukową i wiele innych fragmentów naszego obejścia. Uczynimy to w sposób szybki i bezproblemowy, bez konieczności żmudnego szorowania.


       Musimy jedynie się upewnić, że powierzchnia, którą poddajemy działaniu myjki, wytrzyma duże ciśnienie strumienia wody. Dlatego ta metoda czyszczenia nie jest przeznaczona dla delikatnych urządzeń, jak np. system fotowoltaiczny. Jednak większość powierzchni, które występują w okolicach domu i ogrodu, bez problemu będzie nadawać się do tego urządzenia. W zestawie dostajemy różne końcówki oraz pianownicę, która bardzo się przydaje jako sprzęt dodatkowy, szczególnie przy myciu samochodu.

       Narzędzia pneumatyczne

       Są to narzędzia, które podczas działania wykorzystują siłę sprężonego powietrza. Efekty ich działań wiążą się z różnymi zastosowaniami.

       Kompresor

       Kompresor

       Kompresor jest rodzajem sprężarki, a jego głównym zadaniem jest między innymi napędzanie do pracy urządzeń pneumatycznych. Zasada działania jest prosta- zwiększa on ciśnienie danego gazu (zwykle powietrza) i wymusza jego obieg. Oprócz inicjowania pracy narzędzi pneumatycznych, może również służyć między innymi do pompowania opon, piłek, materacy, dmuchanych zabawek.

       Pistolety pneumatyczne

       Istnieją różne tego rodzaju urządzenia, przypominające kształtem pistolet. W ofercie Parkside znajdziemy zarówno pistolety pneumatyczne (zwane także "kluczami pneumatycznymi") do szybkiego odkręcania i dokręcania śrub przy kołach samochodowych, jak i sprzęty wyglądające podobnie, ale przeznaczone do innych celów, na przykład do piaskowania. Te ostatnie posiadają wbudowaną funkcję odkurzacza. Podczas czyszczenia wybranej, nawet trudno dostępnej powierzchni, jesteśmy w stanie zachować podstawowy porządek.

       Grzechotka pneumatyczna

       To inaczej klucz do śrub, którym możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc.

       Wąż pneumatyczny

       Służy do połączenia urządzenia pneumatycznego (na przykład pistoletu pneumatycznego) z kompresorem, bez którego jego działanie nie jest możliwe.

       Akcesoria

       Do tej grupy można zaliczyć zarówno te sprzęty, które do funkcjonowania nie potrzebują prądu elektrycznego, a jedynie siły naszych mięśni, jak i te, które mogą okazać się bardzo pomocne, jeśli chodzi o wyposażenie warsztatowe, ułatwiające nam prace.

       Lampa robocza LED

       To niedroga, ale bardzo wydajna lampa, która pomoże nam doświetlić miejsce wykonywanych prac.

       Mini zestaw narzędzi

       To zestaw niezbędnych narzędzi, który można wszędzie zabrać ze sobą. Zawiera wszystko, co potrzebne.

       Narzędzia do zadań specjalnych

       Dalmierz laserowy

       Urządzenie to służy do precyzyjnego określania odległości pomiędzy nieprzezroczystymi płaszczyznami. W profesjonalny sposób zastępuje tradycyjną miarkę. Wydawać by się mogło, że jest to sprzęt zaawansowany, który posłuży raczej ludziom zajmującym się budowlanką zawodowo. W istocie jednak coraz więcej amatorów decyduje się na to rozwiązanie, gdyż ostatnimi czasy jego cena stała się o wiele bardziej przystępna, a precyzja, z jaką można dokonać pomiarów, jest nieoceniona. O ile kilka dekad temu laser był bardzo kosztowną nowością, używaną raczej w wojsku i w instytutach naukowych, o tyle w naszych czasach urządzenia wykorzystujące jego potencjał są dostępne dla każdego. Dalmierz laserowy Parkside PLEM 20 A3 działa bez żadnych zakłóceń do dwudziestu metrów. Oznacza to, że większość naszych mieszkań i domów o regularnym metrażu jest jak najbardziej możliwa do zmierzenia dzięki tej technologii.

       Bruzdownica

       Bruzdownica

       Urządzenie, które służy do cięć precyzyjnych i czystych kanałów w tynku, cegle, pustaku i betonie. Może się przydać na przykład w sytuacji, gdy już po wybudowaniu ściany uświadamiamy sobie, że trzeba puścić w jej obrębie kable. Nie chcemy, by były one na wierzchu - wolimy schować je, a później zaszpachlować i zatynkować. Oczywiście jest możliwe wycięcie bruzdy bez tego urządzenia, ale zajmie to bardzo dużo czasu i z pewnością nie będzie tak idealne. Przy okazji możemy wiele popsuć, np. doprowadzając do popękania ściany na znacznie większym obszarze.

       Tymczasem właśnie dzięki bruzdownicy jesteśmy w stanie wyciąć idealny kanał, nie tylko pod kable, ale także pod rury, o których nie pomyśleliśmy na etapie projektowania. Urządzenie Parkside posiada mocny silnik oraz zabezpieczenie zapobiegające przeciążeniu. Wysoki moment obrotowy (9000 min) pozwala na pracę pod dużym obciążeniem. Jest to sprzęt, który sprawdzi się świetnie nie tylko podczas remontów generalnych. Możemy go użyć w każdej chwili, choćby wprowadzając drobne poprawki do naszego domostwa. Od tej pory koniec ze zwisającymi kablami spod telewizorów.

       Laser krzyżowy

       Lekki, ergonomiczny i bardzo wydajny pod względem energetycznym laser, który świetnie zastąpi poziomicę. Możemy działać nim w nawet najtrudniej dostępnych i nietypowych miejscach. Wiązka lasera jest bardzo silna, więc nie zawiedzie nas w nawet jasnych miejscach. Gwint fotograficzny pasuje do większości statywów.

       Szlifierka ścienna i sufitowa

       Szlifierka ścienna i sufitowa

       Szlifierka ścienna i sufitowa to rodzaj szlifierki, która w zestawie ma dołączony podpierający uchwyt. Ten teleskopowy trzonek umożliwia nam osiągnięcie długości całości urządzenia od 145 cm do 170 cm. Tym samym bez większego problemu, wchodzenia na drabinę i żmudnych zmian pozycji, będziemy mogli wyszlifować sufit i ściany. Pozwoli to na znacznie bardziej precyzyjne i równomiernie rozłożone szlifowanie. Dodatkowo oświetlenie LED sprawi, że dokładnie będziemy mogli widzieć postęp naszych prac i nie przeoczyć żadnej powierzchni.

       W ofercie Parkside znajdziemy ponadto: odkurzacz do pracy na mokro i sucho, szlifierkę ścienną i sufitową, odkurzacz do kominka, lutownica, kask spawalniczy, pistolet do piaskowania, przecinarka plazmowa, nagrzewnica ceramiczna oraz wiele innych sprzętów, które przeniosą nasze prace w zupełnie inny wymiar.