Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!
         Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:Uwaga!Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać :(

         Znajdź swój idealny materac i śpij wygodnie


         Przesypiasz około jedną trzecią część swojego życia. Czas ten służy przede wszystkim wypoczynkowi – wtedy Twój organizm regeneruje się i nabiera nowych sił na kolejny dzień. Jeśli nie śpisz prawidłowo, łatwiej zapadasz na choroby i możesz czuć się źle. Aby cieszyć się spokojnym snem, zwróć uwagę na takie czynniki, jak m.in. temperatura w pomieszczeniu i dobra higiena snu. Kluczowe znaczenie ma odpowiedni materac. Dlatego wybierając go, nie sięgaj po pierwszy lepszy model, lecz znajdź dokładnie taki wariant, który będzie odpowiadać Twoim indywidualnym nawykom spania. Spokojny sen jest ważny dla zapewnienia codziennej sprawności i zdrowia. Dlatego dobry materac powinien mieć w sypialni wysoki priorytet.

         Trzy wskazówki dotyczące kupowania materaca

         • 1
          Zwróć uwagę na oficjalne znaki jakości

          Oznaczenia LGA, OEKO-TEX i Stiftung Warentest oznaczają jakość i brak szkodliwych substancji.

         • 2
          Wybierz odpowiedni stelaż z listew

          Materac będzie wtedy odpowiednio wentylowany. Niewielka odległość między listwami sprawi, że będzie dobrze podparty.

         • 3
          Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

          Materace należy regularnie obracać, aby uniknąć jednostronnego zużycia. Wszyte uchwyty ułatwiają obracanie.

         Materac 7-strefowy jest podzielony na 7 części dzięki nacięciom pianki w różnych punktach. Zapewniają one komfort spania i relaks podczas snu. W miejscach, gdzie nacisk ciała na materac jest większy, sprężyny są twardsze. W ten sposób całe ciało jest równomiernie podparte. Dla prawidłowego ułożenia ciała ważna jest przede wszystkim jest strefa barkowa. Dzięki umożliwieniu elastycznego ugięcia pianki i zatopienia barku w pozycji bocznej również nasz kręgosłup odpocznie.

         Co wyróżnia nasze produkty?

         1. Gwarancja

          Gwarancja

          Każdy materac objęty jest 5-letnią gwarancją na rdzeń materaca.

         2. Sposób dostawy

          Sposób dostawy

          Każdy materac wysyłany jest zwinięty w rulon w jednej paczce, co nie wpływa w najmniejszym stopniu na jakość materaca. Dzięki temu koszty wysyłki są niskie, a dostawa szybka i nieskomplikowana.

         Dostępne stopnie twardości materacy

         • 1
          H2 - Średnio miękki

          Dla osób o wadze ok. 65 - 80 kg

         • 2
          H3 - średnio twardy

          Dla osób o wadze ok. 80 - 100 kg

         • 3
          H4 - twardy

          Dla osób o wadze ok. 100 - 120 kg

         Materace z pianki komfort


         Wykonane są ze spienionego poliuretanu, uniwersalnego tworzywa sztucznego. Ich materiał twardnieje w wysokich temperaturach – tak powstaje oddychająca struktura o otwartych porach. Dlatego leżąc na materacu z pianki komfort masz wrażenie, że jest on bardziej miękki niż materac z pianki zimnej – nawet jeśli ostatecznie decyduje o tym stopień twardości. Materace z pianki komfort charakteryzują się również dużą sprężystością. Materiał szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu po zdjęciu z niego obciążenia. Nie powstają w nim więc duże zagłębienia, które mogłyby zakłócać sen lub przyczyniać się do niezdrowej postawy.

         Text And Image Section

         Dla kogo odpowiednie są materace z pianki komfort?


         Materac wykonany z pianki komfort to dobry wybór szczególnie dla osób mających niespokojny sen, które dużo ruszają się w nocy, ze względu na jego bezgłośność i dużą sprężystość.


         Struktura z otwartymi porami zapewnia stosunkowo niewielką elastyczność, dzięki czemu materace piankowe są szczególnie odpowiednie dla lekkich i małych osób oraz takich, które lubią głęboko zapadać się w materac.


         Z materiału, który nie stanowi wystarczającej pożywki dla roztoczy kurzu domowego, skorzystają także alergicy. A jeśli często się przeprowadzasz lub lubisz przestawiać meble, będziesz pod wrażeniem niskiej wagi materaca z pianki komfort.


         Zobacz 7-strefowy materac z pianki komfort, H2, 140 x 200 cm

         Materace z zimnej pianki


         Są szeroko rozpowszechnioną alternatywą dla klasycznych materacy sprężynowych. W przeciwieństwie do nich, materace z zimnej pianki nie posiadają stalowych sprężyn, lecz są wykonane ze spienionego poliuretanu. W porównaniu z pianką komfort, która jest wykonana z innej receptury poliuretanu i twardnieje pod wpływem ciepła, pianka na zimno twardnieje w normalnej temperaturze pokojowej i właśnie temu zawdzięcza swoją nazwę. Dzięki takiemu procesowi produkcji zimna pianka ma drobną strukturę porów, która sprawia wrażenie twardszej, a tym samym zapewnia lepsze podparcie ciała.

         Text And Image Section

         Dla kogo odpowiednie są materace z zimnej pianki?


         Materace z zimnej pianki są naprawdę uniwersalne. Osoby śpiące na brzuchu, śpiące na plecach i śpiące na boku polubią je, jeśli wolą materace średnio twarde lub twarde. Nawet osoby mające niespokojny sen, które dużo się ruszają w nocy i często zmieniają pozycję spania, będą zadowolone z materaca z zimnej pianki.


         Materace z zimnej pianki magazynują ciepło. Każdy, kto łatwo i dużo się poci podczas snu, powinien zatem sięgnąć po inny typ materaca.


         Materac z zimnej pianki ma wiele zalet. Do najważniejszych należą m.in. wysoka elastyczność punktowa, regulacja wilgotności, lekkość, długa żywotność oraz dobry stosunek ceny do jakości.


         Zobacz 7-strefowy materac z zimnej pianki H2, 140 x 200 cm

         Materace sprężynowe kieszeniowe


         Stanowią one wariant klasycznego materaca sprężynowego. W porównaniu z materacami z rdzeniem sprężynowym Bonell, w których pomiędzy poszczególnymi sprężynami jest powietrze, sprężyny metalowe materacy ze sprężynami kieszeniowymi są umieszczone w małych kieszeniach z tkaniny. Dzięki temu charakteryzują się wyższą elastycznością punktową. Materac nie załamuje się tak szybko w całości, lecz jedynie ustępuje w tych miejscach, w których ciało odpowiednio się zapada – w pozostałych miejscach zapewnia podparcie.

         Text And Image Section

         Dla kogo odpowiedni jest materac ze sprężynami kieszeniowymi?


         Ze względu na dobrą wentylację i wolniejsze nagrzewanie się ciała, materace ze sprężynami kieszeniowymi są szczególnie odpowiednie dla osób, które łatwo się pocą lub ogólnie preferują nieco niższe temperatury w sypialni.

         W przeciwieństwie do innych rodzajów materacy masa ciała i preferowana pozycja do spania nie stanowią tu kryterium wykluczającego.


         Jeśli przy zakupie zwracasz uwagę na odpowiednie właściwości, z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni materac ze sprężynami kieszeniowymi.


         Zobacz 7-strefowy materac kieszeniowy H3, 140 x 200 cm

         Materace żelowe

         Ich wnętrze jest wykonane z lepkiego żelu, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Odczucie leżenia przypomina prawie leżenie na łóżku wodnym – z tą różnicą, że materac zapewnia większe podparcie i zdrowszą pozycję ciała. Wysoki komfort spania na materacu żelowym wynika z jego specjalnej konstrukcji. Bardziej popularne i szerzej dostępne niż materace żelowe są materace z pianki żelowej. W większości przypadków są one oparte na zimnej piance, do której dodaje się żel. To połączenie sprawia, że materace idealnie dopasowują się do ciała, ale jednocześnie szybko wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki idealnej elastyczności punktowej i większej sprężystości materac z pianką żelową łączy w sobie zalety materacy visco i zimnej pianki.

         Text And Image Section

         Dla kogo odpowiednie są materace żelowe?


         Materace wykonane wyłącznie z żelu są szczególnie odpowiednie dla alergików, ponieważ roztocza mają trudności z zagnieżdżaniem się na gładkiej żelowej powierzchni, a materace są niezwykle łatwe w czyszczeniu.


         Także osoby, które dużo się ruszają podczas snu, skorzystają z materaca żelowego. Amortyzuje on bowiem ruch, dzięki dużej sprężystości stale dopasowuje się do nowej pozycji spania, nie zakłócając przy tym snu.


         W szczególności osoby śpiące na plecach i boku będą miały odczucie miękkiego, prawie nieważkiego leżenia i dobrego dopasowania do kształtu ciała.


         Zobacz 7-strefowy dwustronny materac z pianką żelową Duo, H3, 140 x 200 cm

         Co to jest topper na materac i jakie są jego rodzaje?


         Topper – czyli tak zwany materac nawierzchniowy – to coś więcej niż tylko ochraniacz na materac. Topper pokrywający kompensuje tzw. lukę gościa, czyli dodatkowe miejsce do spania, które powstaje po zsunięciu dwóch łóżek, a w łóżkach podwójnych poprawia komfort leżenia dzięki zastosowanej piance. Ma zwykle grubość od 4 do 9 centymetrów i jest wykonany z jednego z następujących materiałów: